Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez idegösszeroppanás lehet?

Ez idegösszeroppanás lehet?

Figyelt kérdés
Sokszor csak ülök egyhelyben, "nézek" magam elé, az agyam, mintha teljesen kikapcsolan. Nem hallok, nem fogom fel a külvilág ingereit, mintha valahol egészen máshol járnék... Mikor "visszatérek" a valóságba, olyankor legszívesebben csak tombolnék és sírnék. Ninvcs étvágyan, nincs életkedvem, semminek nem tudo örülni. Nagyon szorongok, sokszor rámjön ilyen halálfélelemszerű érzés, olyankor úgy érzem, hogy megfulladok... Nagyon ignerlékeny lettem az utóbbi időben. Teljesen megváltoztam, rossz irányba:( Sokszor elkap a sírás és nem értem, hgoy miért... Valamelyik nap gondolkodtam, hgoy mi lehet az oka: az, hogy sosem sírtam, amikor megvolt rá az inger, mindíg elfojtottam. Szerintem összegyűlt benenm a sok rossz érzés és az szokott felszínre törni olyankor. Most 18 éves vagyok, 5 éves koromban meghalt apukám:( Attól kezdve földönfutók lettünk anyukámmal, 13 év alatt legalább 20-szor (!) költztünk! Sokszor nagyon rossz helyzetben voltunk, volt, hogy azt sem tudtunk, hgoy hol hajtjuk álomra a fejünket... Sokszor voltunk kiszolgáltatva mások akaratának (pl. albérletben kell ett laknunk egy csont alkoholista férfivel...) Ittmég korántsincs vége a rossz dolgoknak, de nem írok le mindent, mert nagyon hosszú lenne. Ez csak ízelítő volt. Rengeteg csapás ért már és 4 éveel ezelőtt jött mégegy: megvkultam! (Beszélő számítógéépel írok, olvasok, ne kössetek belém.) Koraszülött voltam és azért történt. Eleve csak egyik szemem működött, erre most a másik is tönkrement, már nem tudnak segíteni:( Volt egy Szerelmem, akivel 2006. októbere óta voltam együtt, egészen mostanáig (márciusig.) Sajnos anyukám mérgezte meg a kapcsolatunkat:( Aza baj, hgoy anyukámnak is szüksége lenne pszichológusra, mert biztos vagyok benen, hgoy azért viselkedik így velem, mert őt is nyomasztja ez a sok gond. sajnos rajtam tölt ki mindent és ha ő nem boldog, én se legyek az... Ezért taszította el mellőlem a barátomat:( Meg is mondta, hgoy én mindíg boldog vagyok, Ő meg sosem lehet az. Ekkor mondta azt is, hogy véget vet a Gyuszival való kapcsolatomnak. Azt mondta, hgoy már tudja, hgoy hogyan. Szó szerint ezt mondta: "Úgy megkeserítem az életedet, hogy azt nem teszed zsebre!" Nem tudom, miért kapom ezt, pedig jó tanuló voltam mindíg is (még most, vakon is), jó gyerek voltam (vagyok is), stb. Szerintem azt akarja, hgoy ha ő nem lehet boldog, akkor én se legyek:( Barátaim nincsenek, mert sosem fogadtak el engem. (Amíg láttam, akkor sem, mert csak egy szemmel láttam...) Testvéreim felém sem néznek...:( Ezt a sok rosszat magamban tartottam, egészen mostanáig... Fegyelmeztem magam mindíg és nem sírtam! Próbáltam anyukámat is erősíteni ezáltal, hogy ne kelljen neki azt nézni, hogy én szomorú vagyok. A vakságom miatt sem kesergek látványosan. Magamban ordítok, a külvilág viszont ezt nem tudja... Nos, ezek a dolgok vezettek odáig, hgoy a szöveg elején említett viselkedés jellemző rám mostanában. Szerintetek összeroppantam? Nekem úgy tűnik... Már nem bírom el ezt a terhet... Anyukám is érezteti velem, hgoy teher vagyok neki, hgoy már nem látok. Pont a saját anyám okoz fájdalmat: elüldözte a barátomat, érezteti, hgoy teher vagyok a száméára, stb. Muszáj volt kiírnom magamból, mert senkivel nem tudom megbeszélni (rokonaink már nem élnek, ketten vagyunk anyukámmal). Tudom, hgoy ha apukám élne, nem így bánna velem anyukám.. Apukám sosem hagyta, hgoy durván bánjon velem.... Már nagyon el vagyok keseredve és nem látom a kiutat:( Minden fontos személyt sorra veszítek el... Úgy érzem, hgoy csak lebegek a semmiben és nincs mibe kapaszkodnom. Gyuszi volt számomra a biztos pont, Ő igazán megértett és most már Ő sincs:( Őbenne bíztam csak és Ő mindenben segített... Nagyon szerettük egymást, de anyukám annyira csúnyán bánt Vele is, hogy nem bírta tovább idegileg. Megértem Őt teljesen! Senki nem hallja meg a segé,ykiáltásaimat:( Szóval ez a mérhetetlen keserűség, ez a z idegösszeroppanás jele? Bocsánat a hibákért, de most is nagyon zaklatott vagyok és kapkodom. 18 éves lány
2010. máj. 11. 09:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Vivikém:( Szomorúan olvastam, hogy mi van. Mondjuk ezeket már tudtam:( De én itt vagyok neked, és segítek, amiben csak tudok! nem hagyom, hogy bármi is legyen veled! Aki meg beszól, azzal meg ne is foglalkozz!

puszillak Vivikém!

2010. máj. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Szia, Te vagy az, picy? Köszi a válaszodat! Aranoys vagy!
2010. máj. 11. 13:02
 13/18 anonim ***** válasza:

2. válasozló vagyok!

akkor küldtem el az üzit, amikor még nem láttam hogy válszoltál.


bocsi

2010. máj. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Szia második váalszadó. Ja, bocs.... bocs, hogy ilyen hevesen reagáltam és indulats voltam, de annyi bántás kaptam már, hgy sajnos ilyenkor robbanok. Köszi a bocsánatkérést!
2010. máj. 11. 14:46
 15/18 anonim ***** válasza:

Tényleg bocsi ( 2. voltam), azt hittem vmi szuper komputer kell ehhez és így nem állt össze a kép az anyagi helyzetetek miatt.


amúgy az én családomban is vannak vakok, számszerint a kettő unokatesóm és az ő írógépük alapján gondoltam, hogy minden vak a Braille-géppel ír.


ne haragudj még1x.


És szerintem iskolapszihológus segíthet, de legelőszöris ülj le az anyukáddal megbeszélni a helyzetet, hátha megérti, hogy milyen rossz neked. sok sikert és kitartást! :)

2010. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Szia 2. válaszadó. Semmi gond! Én is bocsánatot kréek, hgoy oylan hevesen reagáltam! Sajnos a sok bántás miatt már nagyon felkapom a vizet, ha valaki bánt. Ne haragudj, tényleg nem akartalak megbántani én sem!!! Ja, az írógép miatt gondoltad? Ha a Google-ba beírod, hgoy Jaws, kiadja hogy beszélőprogram a vakoknak. Úúú, mindketten vakok?!:((( Mennyi idősek? Köszönöm szépen!!!! Mégegyszer bocsánat! Nem szoktam senkivel így beszélni, de eleve nagyon feldúlt vagyok mostanában és rátett, amit írtál, de már nem haragszom. Én nem vagyok haragtartó, úgyhogy mielőtt még bocsánatot kértél volna, már akkor sem haragudtam:)
2010. máj. 11. 15:27
 17/18 anonim ***** válasza:

Újra a 2. vagyok! Ja megérdemeltem a lekiabálást, mer tényleg bunkó voltam :(


19 évesek lesznek októberben(ikrek). Koraszülöttek voltak, és inkubátorba tették őket, hogy életben maradjanak, de az akkori "csúcsszuper" inkubátor elvette a látásukat. Teljes mértékben. Jártak Hollandiában szemműtéten, de semmi remény. :(


Amúgy jó, hogy van az a program amivel gépezel, nem is hallottam még ilyenről:) Legalább a nemlátóknak is van esélyük a szórakozásra. :)

2010. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Szia, kedves 2. válaszadó. Jó-jó, hát mindenki néha elengedi a száját:D De legalább bocsánatot kértél és ez sokat számít! Gondoltam, hogy ikrek, mert többesszámban írtál róluk és általában nem szokott két (nem iker) testvér vak lenni egyszerre. Én eddig csak úgy találkoztam vak testvérekkel, hogy ikrek voltak, ezért gondoltam. Nálam is az inkubátor okozta a gondot, met én si koraszülött voltam (6 hónapra születtem...) Egyébként még az elején írtad, hogy furcsa ez a vakság, hogy csak 14 év után jött elő. ez azért így lett, mert eleve megvakultam teljesen, de műtétek sorozata segített, még ha csak az egyik szememen is. Mondták anyukámnak az orovosok, hgoy még nem vagyunk túl ezen,hiszen a sejtek pusztulnak folyamatosan, nem tudják megállítani és csak idő kérdése a teljes megvakulásom. Nos ez az idő, 14 év volt, de lehetett volna 5-10, akármennyi. Lehetett volna csak pár hónap is. Az orvosok sem tudák megjósolni pontosan. Szóval szerencsé volt, hgoy ha egy szemmel is,d e 14 év jutott nekem a látásból.... Sajnálom, hgoy az unokatesóidnak ennyi sem adatott meg:'-( Nálam sincs már esély... Elhalt a látóidegem, nincsenek sejtek a szemfalamban..... A jobb szememben van egy folt is, ami a lézeres műtét nyoma.... Nem is egyforma a két szemem, úgyhogy szokták említeni, ez eléggé zavar, de napszemüveggel takarom:D Igen, mostmár egyre többb dolgot tesznek lehetővé a vakoknak is. Minden jót Nktek és boldog életet az unokatesóidnak is (az állapot ellenére is:()
2010. máj. 12. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!