Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ez idegösszeroppanás?...

Lehet ez idegösszeroppanás? Vagy más?

Figyelt kérdés

2 éve volt egy elég kemény pánikrohamom,ami igazából úgy indult,hogy egy italba beleraktak nekem a tudtom nélkül valamilyen szert,és hirtelen nem tudtam mi bajom van,olyan fura érzésem támadt,először nagyon intenzív halálfélelmem volt,aztán pedig izzadás,nehézlégzés,de igazából ott tartottam,hogy azt hittem meghalok,annyira nem kaptam levegőt,fulladozásnak éltem át konkrétan,és emellé még egy csodás ájulás érzet is társult,gondolom ez a halálfélelem miatt jött ki,mert igazából úgy éreztem,hogy akármelyik pillanatban összesek és meghalok,nagyon nagyon nagyon ijesztő volt,ha 10es skálán kéne mérni akkor simán 10...Mert ez tényleg a legmegrázóbb élményem volt életem során(20 év...) nagyon kevésen múlt,hogy tényleg ne a mentő vigyen el...Nem tudtam rendesen sétálni,egyszerüen annyira pánikba voltam ,hogy az döbbenet.

A pánikrohamom után igazából úgy éreztem,hogy semmi energiám nincsen semmihez,amint hazaértem,aludtam,de vagy 20 órát.

Felkeltem,és hát olyan szorongásom volt pár hónapig és depresszió,hogy sehova sem mentem ki gyakorlatilag,semmihez sem volt kedvem,nagyon rossz volt.

2 év után sem vagyok igazán jól,jobbnak mondható az állapotom,de hát messze nem jó,vagy normális.

Most is szorongok,nagyon apróságokon felhúzom magam,még a barátaim szerint se kéne olyan aprógokon felhúznom magam,és stresszelnem magam hetekig...

Ami fontos ezekközül a tünetek közül az az álomszerü érzet,amit idegösszeroppanás esetén olvastam legtöbbször,ez azért rendesen bennem van,pánikrohamaim már nem nagyon vannak egyáltalán,ennek örülök is,de a szorongás,a stressz,idegeskedés mindenen,letargia,depresszióhoz hasonló tünetek még máig megvannak.

Szerintetek ez mi lehet?A pánikroham következménye lehet idegösszeroppanás ha olyan sokk volt a számomra?Vagy inkább generalizált szorongás?Ebből a kettőböl tudnék így választani,mert pánikrohamaim nincsenek...(így pánikbeteg sem nagyon lehetek már,legalábbis remélem...)

De az biztos,hogy ez nem csak bebeszélés,mnt ahogy az is,hogy nem nagyon tudom kontrolállni a szorongásomat és a stresszt,egyszerüen nem megy,minnél jobban próbálom annál többet fogok stresszelni,gyakorlatilag ellenkező hatást vált ki =/

Még egy apróság,kávétől szintén kijönnek rajtam ezek a szörnyü tünetek,amik a pánikroham előtt sosem jelentkeztek,pedig sokkal gyakrabban ittam kávét,és csak felpörögtem,de semmi más.

Lehetséges,hogy most a kávé is úgymond fepörgeti ezeket a tüneteket?


2011. máj. 29. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem idegösszeroppanás.


A 2 évvel ezelőtt történtek nagy sokkot váltottak ki belőled (mellesleg ki az a bunkó, aki más italába szereket rak...), annak a következményei voltak a történtek, de szerintem ez konkrétan ettől még nem pánikbetegség.


Lehet, hogy szorongsz, stresszes vagy, esetleg enyhe depressziód is van, ez sok emberre jellemző, de ebből a leírásból nem tűnik annyira komolynak a dolog. Szerintem ezeket saját magad meg tudnád oldani. Persze, ha zavar ez a mindennapi életben, akkor fordulj orvoshoz.


Vagy még arra gondoltam, hogy nem vagy lány? Mert én ugyanígy szoktam érezni menstruáció előtt, szinte komoly mentális betegségek tüneteit produkálom, pedig igazából csak PMS. Erre jó, ha megnéziumot szedsz, B vitaminokat + citromfű, és más nyugtató hatású gyógynövény teák is. És a koffein (energiaital) nekem is mindig ront a tüneteken, sőt a cukros dolgok is.


Ja, és még valami. Szerintem ne diagnosztizáld magad, ezt csak szakember teheti, mert nagyobb károkat okozol, mind amennyit használsz.

2011. máj. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem idegösszeomlás. A rég történt dolgot kéne feldolgoznod pszichiáterrel.
2011. jún. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
szerintem ez attól is függ hogy mit kaptál és hogy milyen menyiségben
2012. ápr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem fogyassz csalánteát ne kávét.Az lenyugtat meg kitisztít.
2014. febr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!