Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez idegösszeroppanás lehet?

Ez idegösszeroppanás lehet?

Figyelt kérdés
Sokszor csak ülök egyhelyben, "nézek" magam elé, az agyam, mintha teljesen kikapcsolan. Nem hallok, nem fogom fel a külvilág ingereit, mintha valahol egészen máshol járnék... Mikor "visszatérek" a valóságba, olyankor legszívesebben csak tombolnék és sírnék. Ninvcs étvágyan, nincs életkedvem, semminek nem tudo örülni. Nagyon szorongok, sokszor rámjön ilyen halálfélelemszerű érzés, olyankor úgy érzem, hogy megfulladok... Nagyon ignerlékeny lettem az utóbbi időben. Teljesen megváltoztam, rossz irányba:( Sokszor elkap a sírás és nem értem, hgoy miért... Valamelyik nap gondolkodtam, hgoy mi lehet az oka: az, hogy sosem sírtam, amikor megvolt rá az inger, mindíg elfojtottam. Szerintem összegyűlt benenm a sok rossz érzés és az szokott felszínre törni olyankor. Most 18 éves vagyok, 5 éves koromban meghalt apukám:( Attól kezdve földönfutók lettünk anyukámmal, 13 év alatt legalább 20-szor (!) költztünk! Sokszor nagyon rossz helyzetben voltunk, volt, hogy azt sem tudtunk, hgoy hol hajtjuk álomra a fejünket... Sokszor voltunk kiszolgáltatva mások akaratának (pl. albérletben kell ett laknunk egy csont alkoholista férfivel...) Ittmég korántsincs vége a rossz dolgoknak, de nem írok le mindent, mert nagyon hosszú lenne. Ez csak ízelítő volt. Rengeteg csapás ért már és 4 éveel ezelőtt jött mégegy: megvkultam! (Beszélő számítógéépel írok, olvasok, ne kössetek belém.) Koraszülött voltam és azért történt. Eleve csak egyik szemem működött, erre most a másik is tönkrement, már nem tudnak segíteni:( Volt egy Szerelmem, akivel 2006. októbere óta voltam együtt, egészen mostanáig (márciusig.) Sajnos anyukám mérgezte meg a kapcsolatunkat:( Aza baj, hgoy anyukámnak is szüksége lenne pszichológusra, mert biztos vagyok benen, hgoy azért viselkedik így velem, mert őt is nyomasztja ez a sok gond. sajnos rajtam tölt ki mindent és ha ő nem boldog, én se legyek az... Ezért taszította el mellőlem a barátomat:( Meg is mondta, hgoy én mindíg boldog vagyok, Ő meg sosem lehet az. Ekkor mondta azt is, hogy véget vet a Gyuszival való kapcsolatomnak. Azt mondta, hgoy már tudja, hgoy hogyan. Szó szerint ezt mondta: "Úgy megkeserítem az életedet, hogy azt nem teszed zsebre!" Nem tudom, miért kapom ezt, pedig jó tanuló voltam mindíg is (még most, vakon is), jó gyerek voltam (vagyok is), stb. Szerintem azt akarja, hgoy ha ő nem lehet boldog, akkor én se legyek:( Barátaim nincsenek, mert sosem fogadtak el engem. (Amíg láttam, akkor sem, mert csak egy szemmel láttam...) Testvéreim felém sem néznek...:( Ezt a sok rosszat magamban tartottam, egészen mostanáig... Fegyelmeztem magam mindíg és nem sírtam! Próbáltam anyukámat is erősíteni ezáltal, hogy ne kelljen neki azt nézni, hogy én szomorú vagyok. A vakságom miatt sem kesergek látványosan. Magamban ordítok, a külvilág viszont ezt nem tudja... Nos, ezek a dolgok vezettek odáig, hgoy a szöveg elején említett viselkedés jellemző rám mostanában. Szerintetek összeroppantam? Nekem úgy tűnik... Már nem bírom el ezt a terhet... Anyukám is érezteti velem, hgoy teher vagyok neki, hgoy már nem látok. Pont a saját anyám okoz fájdalmat: elüldözte a barátomat, érezteti, hgoy teher vagyok a száméára, stb. Muszáj volt kiírnom magamból, mert senkivel nem tudom megbeszélni (rokonaink már nem élnek, ketten vagyunk anyukámmal). Tudom, hgoy ha apukám élne, nem így bánna velem anyukám.. Apukám sosem hagyta, hgoy durván bánjon velem.... Már nagyon el vagyok keseredve és nem látom a kiutat:( Minden fontos személyt sorra veszítek el... Úgy érzem, hgoy csak lebegek a semmiben és nincs mibe kapaszkodnom. Gyuszi volt számomra a biztos pont, Ő igazán megértett és most már Ő sincs:( Őbenne bíztam csak és Ő mindenben segített... Nagyon szerettük egymást, de anyukám annyira csúnyán bánt Vele is, hogy nem bírta tovább idegileg. Megértem Őt teljesen! Senki nem hallja meg a segé,ykiáltásaimat:( Szóval ez a mérhetetlen keserűség, ez a z idegösszeroppanás jele? Bocsánat a hibákért, de most is nagyon zaklatott vagyok és kapkodom. 18 éves lány
2010. máj. 11. 09:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Azt hittem csak azért cserélődhertnek fel betűk, mert valaki elgépeli, beszélő számítógép is tud ilyet??

Meg azt hogy szerezted be?

2010. máj. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szia. Igen, a beszélő számítógép is fel tudja cserélni a betűt, hiszen én ütöm le a billenytyűt, a gép csak mondja, hgoy mit ütöttem le. Azt már nekem kell észrevenni és kijavítani, ha rossz. Egyébként azért van hiba az írásomban, mert gyorsan gépelek és nem mindíg észleli a gép, hogy milyne sorrendben ütöttem le a betűt. Gyorsabb a kezem, mint a beszélőprogram:) Nem a gépet szeretzem be, hhanem a beszélőprogramot. Csak a programot kell letölteni, Jaws a neve. Fel kell telepíteni és enniy. Informatikát tanulok, természetesen bezsélő géppel.
2010. máj. 11. 10:17
 3/18 anonim ***** válasza:

Számomra érdekes, hogy beszélő számítógép mellett hogy lehet elgépelni.. Tudtommal a vakok nem is ilyen billentyűzetet használnak :|


De ha létezik is ez a beszélő számítógép, akkor biztos nem két forint... Te meg azt mondtad hogy már tizenéve földönfutók vagytok. Akkor ez hogy?:D


Meg gyanús ez nekem, hogy a koraszülöttség miatti vakság 14 év múlva jön ki :S



De ha mindez igaz, akkor beszéld meg anyukáddal és menj pszihológushoz.

2010. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

te már írtál ki kérdést nem? :S


amúgy szerintem beszélj anyukáddal. észérvekkel érvelj hogy arról hogy ő boldogtalan nem te tehetsz. és még sok ilyen szöveg kéne... amúgy bocsáss meg de szerintem anyád is kihasználja a vakságodat. szerintem neked minimum ezért le kéne üvöltened a fejét. mert mi vagy te? rongybaba? nem! amúgy igen anyádra ráférne egy pszichológus. ha akarod akkor te is mehetsz.


és hogy miért mondom amúgy hogy anyád kihasználja a vakokat? Gyuszi vak. nem tud sokat tenni. te is vak vagy úgyszintén nem tudsz sokat tenni. de te tudod anyád gyenge pontjait így egy szócsatába talán legyőzheted. vagy mondd azt neki hogy "ha én nem látok akkor te se láss! na milyen érzés ezt hallani?" biztos meglepődne! és mondom bátran üvöltsd le a fejét!

2010. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
2. válaszadó: Ha ennyire tájékozatlan vagy, akkor inkább ne írj!!! Miért nem győződsz meg valamiről, amit nem tudsz, mielőtt modnod a véleméyned??? Úgy lehet elgépelni, hogy goyrsan írok és véletlenül felcserélem a betűket. Mi ezen az érthetetlen??? De ezt már írtam, pont előtted!!! Figyelmsen kéne olvasni, aztán dumálni! Egyébként a vakok ugyanazt a billentyűzetet használják, mint a látók!!!! Bocs, de nagyon tájékozatlan vagy és még mutogatod is.... Nem ez a baj, hanem az, hgoy bunkó stílusban yrsz, holott nem is jól tudod ezeket! Miért ne létezne beszéő számítógép???? Azt hiszem meg kéne látogatnod a Google-t!!! Olvass utána és aztán papolj! Amúgy már megint figyelmen kívül hagytál valamit, amikor azt írtad, hgoy " biztos nem 2 forint". VILÁGOSAN LEÍRTAM!: nem a számítógépet kell megvenni, ráadásul sok pénzért, hhanem a beszélőprogramot kell letölteni az internetrl! Földönfutók voltunk, igen. Ééés? Azóta már találtunk albérletet és az iskolai gépről írok egyébként is!!!! Amúgy meg miért ne lehetne sz. gépem, attól, hgoy földönfutók voltunk???? VOLTUNK! Már nem vagyunk! Ami meg a 14 évet illeti: Te azt sem tudod, hgoy mi a szembetegségem, akkor meg mit beszélsz???? Nincs közöd hozzá, de mégis leírom, csak hogy felvilágosodj (mert úgy látom sok területen igen tájékozatlan vagy...) Koraszülött voltam, megműtötték a szemeimet, többször. Sikerült valamit kezdeni az egyikkel, de a sejtek folyamatosan pusztultak. 14 év kellett ahhoz, hogy teljesen elpusztuljon a maradék ép sejt is a szemfalamban. Hát így jöhet ki 14 év után a vakság! Miért, te csak olyanról hallottál, hogy valaki koraszülött és vak, akkor nem lehet megműteni és helyrehozni?! Aztán nem lehetnek szövődményei?! Ne haragudj, de most lejáratttad magad azzal, hogy olyasmikről vagy meggyőződve és hajtod is a magadét, amikről fogalmad sincs.... Előbb tájékozódj, aztán kritizálj valakit! Amúgy meg iaz a történet!
2010. máj. 11. 10:43
 6/18 A kérdező kommentje:
Szia, 3. válaszadó. Na végre valaki, aki nem offol és nem oltogat... Igen, már írtam ki kérdést. Már nagyon sokszor próbáltam vele vezsélni, de nem lehet, mert ordít, nem hagy szóhoz jutni, stb. Mondtam neki a pszichológust, de azzal jött, hgoy "nem kell nekem pszichológus!" Igen, nekem is el kéne menni pszichológushoz.... Tényleg kihasználta Gyuszi vakságát is és az enyémet is kihasznájla. Már volt, hfoy visszakiabáltam, meg azt is mondtam neki, hgoy "örülj, hgoy te nem vagy vak, de még lehetsz...." Erre köpni-nyelni nem tudott! Kösz, a normális válaszdoat! Az előtted szóló nagoyn felhúzott, azért írtam csúnyátkat... Mieét kell belerúgni az emberbe?!.... Némelyik ember... áhh, inkább nem foytatom. (tisztlet a kivételnek!)
2010. máj. 11. 10:52
 7/18 anonim ***** válasza:

Szegényke, nagyon sajnállak.


Esetleg a vakok intézetében laknál anyud nélkül és újra összejönnél Gyuszival.

Ez lenne a legegyszerűbb, de sajnos nem vagyok tájékozott ebben, csak egy ötlet volt.

2010. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Szia, kedves 4. válaszadó. Hááát... lehet, hgoy tényleg be kéne költ9zni a vakok intézetébe. Talán még Gyuszinál si lenne esélyme. Köszönö Neked is a normális választ!
2010. máj. 11. 11:19
 9/18 anonim válasza:

'kedves' második válaszadó!!!


már ne is haragudj de eléggé tapintatlan vagy! egyáltalán nem vagy jártas a témában akkor miért mondasz olyan dolgokat amiről azt sem tudod hogy van....és fogalmad sincs az egészről...probálj meg te vakon gépelni! és csak ugy tudsz hogyha a jaws felolvassa a betűket mert különben azt sem tudnád mit irtál le....kiváncsi vagyok hogy menne..?????...probálj meg ugy élni mint a vakok!!!:...tuti hogy nem birnád!!!....amugy a vakok is ugyanazt a billentyűzetet használják amit mindenki más! milyen billentyűzetet tudnának még használni???...te véletlenül nem a Braille gépre gondolsz???...mert amugy az meg nem számítógép...kicsit elvagy tájolva...nah midnegy...az meg hogy földönfutok voltak....TE RENDESEN ELOLVASOD AMIT IRNAK???...ő azt mondta hogy VOLTAK!!!!..szerencsére már jobb a helyzetük!. a másik meg hogy koraszülöttségi vakság..és 14 év után jön ki az egyáltalán nem gyanúúús!!! ugyanis létezik olyan hogy látóideg sorvadás...amit azt eredményezi hogy folyamatosan romlik valakinek a látása...de mindegy ezt sem tudhatod igazán4!!!...sőt egyáltalán nem!...Remélem picit feltudtalak világosítani...!!!!!...mer hogy azt sem tudod miről beszélsz az is biztos!!!...

2010. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szia 5. válaszadó:) Hú.... ezt jobban meg sem fogalmazhattad volan! Amúgy beletrafáltál a dolgoba, mert látóidegsorvadásom volt áés az tényleg beletelhet akár több ébve is!!! A második váalszoló tájékozódhatna, igazad van! Amúgy igazad van abban is, lghyo próbáljon meg vakon gépelni, vagy bármi mást egyáltalán! Azt hiszem, ha cska egy órára is vak lenne, rögtön másképp viselkedn, miután újra láthatna!!!! Egyébként szerintem nem a Braille-írógépre gondolt, hanem a Braille-kijelzős billentyűzetre... Na, de nem csak azon tudunk írni, hanem a "látós" billentyűzeten is, hiszen az F és J betűn azért van az a kis tapintható vonal, met mi arról kiindulva gépelünk, tíz ujjal. Köszönöm a válazsodat!
2010. máj. 11. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!