Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy ha látom,...

Miért van az, hogy ha látom, hogy valaki ásít, rám is rámjön az ásíás?

Figyelt kérdés
2008. okt. 3. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
A kérdésre a választ nem tudom, de ezzel én is így vagyok. Meg a férjem is. Ha meglát ásítani, neki is kell és fordítva.
2008. okt. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Ha kollégánk egy fontos értekezleten ásítozni kezd, nagy valószínűséggel hamarosan mi is alig bírunk visszatartani egy ásítást. Kísérletek szerint, ásításról szóló videofilmek hatására a nézők 42-55 százaléka ásítani kezd. Hogy pontosan mi is a jelenség oka, egyelőre rejtély."


Sokáig a tudósok úgy vélték, hogy az ásítás az oxigénhiánnyal függ össze: a vér oxigénhiányát érzékelve az agyi légzőközpont ásítással együtt járó mély légvételt vált ki. Ám, ha csupán az oxigénhiány lenne az ásítás oka, az alpinisták vagy a maratoni futók megállás nélkül ásítoznának.


Ma a legáltalánosabban elfogadott teóriák szerint az ásítás egy ősi reflex, amely mindenkinél körülbelül hat másodpercig tart, és leállítani, félbeszakítani nagyon nehéz. Már az ősember is ásítással jelezhette közössége számára, hogy fáradt, pihenni szeretne, hagyják békén. Az ásításnak tehát fontos szerepe van például az alvás szinkronizálásában a csoporton belül.

2008. okt. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
ezt tükörreflexnek hívják! olyan, mint mikor valaki vakarózik, és mi is ugy érezzük, hogy viszketünk...:)
2008. okt. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez tutira igaz mobiltelefonnal is. Komolyan, próbáljátok ki. Előveszed a telefonod pl. villamoson, majd elteszed, és figyeled, hogy a közvetlen közeledben ki fogja elővenni még, hogy megnézze, nem hívták-e/nem jött-e üzenete, stb.
2009. jan. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!