Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha autóval utazok (utasként),...

Ha autóval utazok (utasként), akkor az esetek nagy többségében rámjön a hányinger . Mért van ez?

Figyelt kérdés
Általában akkor szokott megtörténni ez , amikor sokáig utazunk , és sok a hirtelen fékezés van , kanyarok stb !
2011. febr. 5. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Na erre en is kivancsi vagyok, mert regebb en is mindig ilyen votlam, mostanaban nincs olyan sok hosszu utazas, szoval nem eszleltem de remelem mar elmult!
2011. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Felfordulhat fizikailag is a gyomrod, illetve szédülhetsz a sok kanyartól, meg autókázástól, azonban sokszor pszichésen be is meséli magának az ember, és önmagának generálja a rosszullétet.
2011. febr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az okát nem tudom, de együttérzésemről biztosíthatlak, ugyanis én egy körforgalomban is émelygek, ha nem az első kijáraton hajtunk ki belőle és ez nem vicc! Nem tudom, hogy miért van ez, régebben nem voltam ilyen, csak távolsági buszon (értsd hosszabb távon), ott is csak hátul voltam rosszul. Aztán már elöl is, aztán már a bkv-t sem bírtam hátul, ha elöl utazok a buszon, még mindig rendben vagyok, de már az autóban is kezdek rosszul lenni. Én az öregedésre fogom :=) - persze ez nem komoly, csak valamire fogni kell :=)
2011. febr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És én mit mondjak 15 évesen ? :S
2011. febr. 7. 17:53
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet rá kapni gyógyszert. Segít. A fiamnak is ilyen problémája volt, kapott gyógyszert. De az is lehet elég, ha gyakrabban megálltok pihenni. Az is lehet, hogy a levegő elhasználódott, vagy cigiznek bent. Mindenesetre van rá gyógyszer. Azt hiszem, recept nélkül is lehet venni, gyógyszertárban.
2011. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És ezt örökké kéne szednem ? :S Amúgy nem cigiznek benn , és megállni is szoktunk , de ha 10 perc múlva újra elindulunk , 1-2 km belül újra rám tör :S
2011. febr. 7. 20:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem kell örökké szedned. Már az is sokat segít, ha tudod, hogy nálad van, és bármikor hozzányúlhatsz. Egyébként mennyit autózol? Állandóan? Ezt a gyógyszert csak akkor kell bevenni, ha hosszabb útra indultok. Egyébként te milyen "szerre" gondoltál, amikor megkérdezted? Valami varázsszerre?
2011. febr. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

És mi van, ha kihánytad magad, és továbbmentek? Kezdődik elölről, vagy másodszorra már nem kell?

Az is lehet, valami olyant csinálsz utazás előtt, amit nem kellene. Eszel, vagy nem eszel. Olvass utána a neten, biztos lesz, akinek elmult, és többet tud róla. A fiamnak teljesen elmult, és ma már buszt vezet.

2011. febr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Régen Deadelon tablettát javasoltak, de recept nélkül B12 vitamint adnak csak azt hiszem. Régen nekem is volt ilyen, mostanában már nem, csak ritkán, ha túl "dinamikusan" vezet a sofőr.
2011. febr. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amúgy az ilyen gyógyszert csak utazás előtt kell szedni, nem állandóan.
2011. febr. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!