Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi történik velem? 24 éves/f

Mi történik velem? 24 éves/f

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a ti véleményeitekre, így névtelenül könnyebb megnyílnom. Én sajnos nem tudom összerakni a mozik darabjait nem értem mi-miért történt velem, miért érzem magam folyton így és hogy lábaljak ki ebből a helyzetből.

24 éves férfi vagyok. Szép gyerek korom volt, szüleimmel és tesómmal vidéken nőttem fel. Jól tanultam nem hagytam abba a sulit érettségi után, hamar munkahelyem lett. Több pénzt szerettem volna és adódott egy olyan lehetőség, hogy a munkáltatóm a fővárosban adott új beosztást több pénzért amibe persze bele is egyeztem. Felköltöztem Budapestre egy albérletbe, elkezdtem dolgozni a fizu nagyon jó a munkatársak jó fejek, a meló is jobb volt mint vidéken, ennek kb már 2 és fél éve. Szóval elöljáróban annyit, hogy jól élek szép gyerek korom volt nem ért semmi trauma akkor sem és most sem de még se minden olyan jó.

A gond csak az, hogy nem érzem magam jól már több mint másfél éve. Ennyi ideje olyan szinten ki vagyok égve és olyan ürességet érzek magamban amire még nem volt példa az eddigiek során. Egy nagyon erős mélyről jövő fájdalmat ami nem fizikai, hanem valahogy lelki. Nem igazán lehet leírni. Olyan szinten a felszínre tör, hogy előfordul az is, hogy sírok de úgy mintha nagyon fájna valamim. Nem csak potyog a könnyem hanem hörgök meg morgok és motyogok is sírás közben. Nem mindig sírok, van hogy csak ki kattanok sírás nélkül és néha a szekrényt kezdem el ütni, a falhoz vágom a telefonom vagy a legutóbb vettem egy inget amit miután hazahoztam kikattantam magamból és szétszaggattam. De mindennel így bánok pár hete azt a kávéscsésze készletet vágtam a padlóhoz amit édesanyámtól kaptam amikor felköltöztem Pestre és okkal mivel akkor úgy éreztem hogy még jobban táplálnom kell ezt a mélyről jővő fájdalmat ami már haragba torkollik át mondjuk édesanyám ellen. Szóval alapjáraton így sz.rul érzem magam, de néha nagyon a felszínre tör és ennek eredményre a sírás vagy a fenti kikattanós cselekmények. De ha nem tör a felszínre akkor sem jobb semmi. Nem mosogatok nem takarítok, a múltkor tesóm feljött hozzám mert erre járt a fősuli felvételije miatt és nem tudott leülni nem volt egy szabad hely amin nem lett volna szemét vagy papírok vagy valami lom. És az a legdurvább hogy a felszínes kérdéseken kívül nem is nagyon tudtam mit beszélgetni vele. Elmondta az alapokat, hogy miújság vele hogy van, visszakérdezett én válaszoltam és kész. Ő még erőlködött de nem nagyon csevegtem vele, aztán 1 óra után ment is intézni az ügyét. De ugyanez van ha telefonon felhívnak a szüleim velük se beszélek túl sokat ők beszélnek hozzám én meg már alig várom hogy lerakhassam a telefont, és ez az egész már több mint 1 éve így megy. Pedig nagyon szeretem a családom belehalnék ha bármelyikőjükkel is történne valami.

Egyébként nem történt semmi rossz velem és nem tettek ellenem semmi rosszat amiért így kéne viselkednem. A munkahelyemen is ilyen fásult vagyok viszont kijövök mindenkivel alkalmanként el is megyünk meló után meginni egy sört néhány kollégával. Barátnőm nincs, 1 hónapja az egyik kollégám összeakart hozni egy nagyon csini lánnyal szervezett egy randit nekünk elmentem, a lány nagyon rendbe volt jól is nézett ki de nem voltam túl jó fej ahogy túl kommunikatív sem. Nem is találkoztam vele azóta, a munkatársamnak aki össze akart minket hozni azt mondta rólam, hogy ,,engem nem érdekelnek az evilági dolgok" ezért nem akar velem találkozni újra.

Szóval nem értem mi van velem. A szüleim már azt gondolják hogy kábítószerezek és félnek hogy öngyilkos leszek.


2016. máj. 16. 17:12
 1/8 anonim válasza:

Laikusként azt mondom, hogy keress fel egy szakembert, aki előtt meg tudsz nyílni, lehet, hogy az ő segítségével jobban rendbe tudod hozni a dolgaidat.

Az is hatásos lehet, ha megpróbálsz egy kicsit változtatni az életeden, keress olyan elfoglaltságokat, amelyeket élvezel, járj el otthonról, barátkozz másokkal, stb. Nem lesz minden egyből tökéletes, de ha apránként haladsz a dologgal türelmesen, akkor talán kizökkent téged a mostani életedből.

2016. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sokminden történik velünk a 3 dimenzión kívül is, ami hatással van ránk.

A mély fájdalom, az erős honvágy (a mennybe, haza) teljesen általános. Ezért is lehetett olyan nagy siker az E.T.:)

2016. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy társ kéne neked ,egy szerelem, hogy legyen valakiért érdemes élned.Én is szomorú lennék társ nélkül.Ja és takarítsd ki a lakást egy szemétdombon nem hiszem ,hogy bármelyik csaj is élne.Addj magadra ,keress hobbit vagy akármi életkedvet.Ne cseszd el az életed...::)
2016. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 piriiiii ***** válasza:

Amikor dühös vagy, bekattansz, annak van oka, vagy hirtelen jön csak úgy?

Olyasmit nem érzel, hogy semminek nincsen értelme? Ezért nem beszélgetsz, ezért nem nyitsz mások felé?

Szerinted az 5-10 évvel ezelőtti éned sikeresnek gondolna, és úgy gondolná, hogy azt érted el, amit akkor akartál? Nem lehet, hogy a fizetés, a jófej munkatársak ellenére elégedetlen vagy a munkáddal, azzal, amit csinálsz?

2016. máj. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A bekattanások néha okkal történnek de van hogy csak előjönnek. Például rossz hangulatba vagyok és eszembe jut valami olyan dolog ami aznap történt és nem tetszett, akkor az is ki tudja váltani. Lehet ez például egy rossz poén a munkahelyemen ami nem tetszett de eszembe jut a rossz poénról mondjuk az, hogy kezdőként xy kollégám, hogy állt hozzám mert mondjuk lekezelt és máris kikattanok. De néha csak itthon vagyok nem történt velem semmi rossz aznap és például meglátok itthon egy tárgyat amiről eszembe jut valaki aki mondjuk semmi rosszat nem tett de mégis úgy gondolok rá ennek ellenére, hogy fájdalmat kell neki okoznom azzal, hogy tönkreteszem azt a tárgyat. Például rossz hangulatba vagyok és meglátom a díszgyertyát amit mondjuk szüleimtől kaptam és elkezdem morzsolni kis darabokra aztán a földhöz vágom. Valahogy érzem, hogy ezt kell tennem, közben még beszélek is hozzájuk dühösen és mindenfélét vágok a fejükhöz persze nincsenek is itt, és legbelül valami olyasmit érzek, hogy a fájdalom már dühvel és haraggal társul ellenük és elképzelem, hogy ők is látják mit csinálok és hallják amit mondok, és úgy érzem hogy ezt a dühöt haragot egyre erősebben táplálnom kell azzal, hogy ezt teszem. De elég az is hogyha megjön mondjuk a távhő számla és aránytalanul magas úgyhogy itthon sem voltam a fűtés nem ment vagy 2 hétig, mert a munkám miatt külföldön voltam. Ilyenkor ettől kattanok be és a külföldről hozott ajándékokat amit a családnak barátoknak hoztam mindenestől kidobom. Akkor azt érzem ezt kell tennem. Elég sokszor érzem, hogy semminek semmi értelme vagy célja nincs. Igazából nekem sincsen túl sok célom vagy vágyam. Hogy őszinte legyek még vágyam sincs. A múltkor láttunk egy hullócsillagot egy ismerősömmel azt mondta kívánjak valamit, de semmi nem jutott eszembe mert nem vágyok semmire. A régi énem örülne, ha tudná hogy azt értem el amit akkor akartam. Mondjuk akkor még családot is szerettem volna, sőt azt képzeltem, hogy ennyi idősen már legalább lesz komoly kapcsolatom vagy talán már feleségem is esetleg gyerekem. De már nem érzem, hogy gyereket szeretnék vagy családot. Nem tudom mit kezdjek magammal, vagy mi mást csinálnék ha mondjuk munkát váltanék. Most jelenleg társra sem vágyok. Eljárok ide oda azt sem mondhatnám hogy folyton itthon ülök.

2016. máj. 16. 18:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a fásultság ami most veled történik, nem más, mint hogy a szervezeted oxigéngazdálkodása nem normális. Mikor kevesebb oxigén jut az agy bizonyos területeire akkor bekattansz, de egyébként minden rendben.

A szervezetedből hiányzó oxigént kell pótolnod, hogy agyad képes legyen helyesen feldolgozni a beérkező információ áradatot.

A képletedben az a gyanús, hogy "a szüleid félnek hogy öngyilkos leszel"!???

2016. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mivel már egy ideje így viselkedek és ők ezt valamilyen szinten tudják attól félnek, hogy az egyik ilyen pillanatomban teszek magammal valamit. Legalábbis édesanyám, igaz nem mondta így ki soha csak utalt már rá egy párszor. Egyébként te ezt az oxigénes marhaságot komolyan gondoltad?
2016. máj. 16. 20:38
 8/8 piriiiii ***** válasza:
Van abban igazság, amit írt. Ez depressziószerűnek tűnik, annak pedig az egyik okozója a szervezetben keletkezett hiány. Most nem tudom pontosan, de sok helyen leírják, hogy mi az, amit nem termel a szervezet, valami hormon lesz szerintem. Ezért van a gyógyszeres kezelés.
2016. máj. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!