Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandóan tiszta pattanás az...

Állandóan tiszta pattanás az arcom, undorodom magamtól. Mindent megpróbáltam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy mindenkinek teljesen sima az arcbőre, ha körülnézek (és ne gyertek azzal, hogy ez ebben a korban normális, kb 10-ből egy embernek van ilyen gondja) az enyém meg tele van undorító pattanásokkal. Mit csináljak, hogy sima legyen? Voltam kozmetikusnál sokszor, nem használt. 10000000000000000000000000 féle krémet kipróbáltam, tényleg baromi sokat, nem használt. Voltunk bőrgyógyásznál, az antibiotikumot akart adni, amiből inkább nem kértünk, mert tönkreteszi az imunrendszert. Nem tudom mitől lehet. Az egyetlen, amivel összefüggésbe tudom hozni, az az, és ami szintén baromi kellemetlen, hogy szinte mindentől felfúvódok, és akkor egész nap szellentenem kell, ami rendkívül kellemetlen. A másik, h elég szorongós vagyok, és a hangulatom sem túl jó.


Eléggé betesz ez az önbecsülésemnek, mert amíg ilyen a fejem, addig egy lány se néz rám. És ne gyertek nekem azzal, h a hormonok miatt van, meg normális, mert azzal a s*ggemet sem törölhetem ki. Ha normális, akkor miért nincs mindenkinek tele a feje pattanásokkal? Mindenkiben dolgoznak a hormonok...

Az alapozó az egyetlen, amivel tudok védekezni, de teljesen persze az sem tünteti el. Tudom, hogy eltömití a bőrt, de nem tudok jobbat. Ilyen fejjel nem merek kilépni az utcára.

Ja és azt mondjátok már el nekem, hogy ha normális, akkor mondjuk egy parasztgyereknek miért nem volt régen? Nem hiszem, hogy az emberek tudtak járni kozmetikushoz... amennyire tudom, ez eléggé modernkori jelenség.


2010. ápr. 8. 15:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nekem az unokabatyamnak volt ilyen az arca, gyakorlatilag mindenhol tele volt pattanassal, aztan kapott valami gyogyszert vagy arclemosot (ha megkinoznak se mondom meg mi volt az) es nem mondom, hogy elmult neki, de sokkal kevesebb pattanasa van most. Mondjuk idokozben fel is nott azert.

Sajat tanacsot nem tudok adni, nekem eletemben osszesen volt vagy 5 pattanasom. Annyit tudok mondani, hogy gyakran azok a mesterseges arclemosok stb. amit annyian hasznalnak tobbet artanak, mint hasznalnak.

17/L

2010. ápr. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Szia! Nem biztos,h neked sokat segít az,ha ezt meg azt nem eszel,mert neked ahogy írod,elég sok van. De mindenképpen enyhíti a tüneteket. Nekem apró kis pattanásaim vannak a homlokomon, amin segített az, h a finomlisztes kajákat (fehérkenyér pl) lecseréltem teljes kiőrlésűre és cukor helyett mézet használok, és kevés húst eszek. A cukor hirtelen felcsapja az inzulinszinted és serkenti a hormonokat,ami beindítja a faggyútermelést. A hús pedig zselatinózus,elasztikus anyag, ami legkönnyebben okoz gyulladást az arra hajlamos bőröknél...a tiéd márpedig ilyen. Ha gyulladt pattanásaid vannak akkor mindeképp próbáld meg azt, h csökkented. De a legjobb az, ha cukros, finomított dolgokat nem eszel, vagy csak ritkán. Hidd el számít. De nem garantált az h elmúlik teljesen, ha neked tényleg nagyon tele van az arcod. Ez nem a teljesen normális állapot ilyen korban. Igaz, h a tiniknél általában a hormoningadozások miatt több a pattanás és egyszer kevesebb,aztán újra kijönnek, de az h az egész arcon tele van, gyulladt pattanásokkal, az nem teljesen szokványos. Úgyhogy aki erre fogja, az hülyeség. Azt is megpróbálhatnád, ami ugyan nagyon nehéz, de csinálhatnál egy-két hetes méregtelenítést. Mert teljesen kiürül a gyulladás belőled, a hormonok rendeződnek. Igaz, h nehéz kibírni, de gondolom 1-2 hétig kibírod,ha erős vagy. Ha nagyon zavarnak a pattanások akkor muszáj áldozatot hozni. Döntsd el, h az e a fontos, h de rossz lesz 1-2 hétig nem enni sokmindent, vagy több évig ilyen arccal szenvedni. Egy próbát sztem megér. A neten sok recept van méregtelenítésre.


Ha ezt nem bírnád vagy nem akarod, akkor ajánlanék vmit, ami nagyon bevált külsőleg. Ilcsit termékeket használj!!!! Keress egy Ilcsis kozmetikust. Itt az ősz és csináltass egy AHA-hámlasztó kúrát. Nagyon hatásos. 3 hétig tart. Első héten 3x felraknak rád egy ilyen hámlasztó pakolást, 2. héten 2x, az utolsó héten pedig 1x. Eközben pedig a bőröd újraépül. Sokat javul majd. Otthoni ápolásra pedig használj Ilcsi kámforos szappant (ne feketét, még ha ajánlják is, mert ez jobb) utána pedig ilcsi almás-citromos tonikot csepegtess vattakorongra és pacskold át vele az arcod. Ez után pedig ilcsi kénes géllel simítsd át az arcod, valamint csipkebogyó vagy almás-citromos habkrémmel. Hidd el, ezek qrva jó szerek. Természetesek és segítenek. Nekem nagyon beváltak. De ezt az AHA kúrát csináltasd meg!Hallgass rám. 19/F

2010. szept. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatomat írom. Én már 25 vagyok, és az a helyzet hogy a közepes mértékben pattanásos kategoria voltam,és még most is van. nem voltam annyira klinikai eset,de még a mai napig van.Az arcomon kevés,és kicsik,meg hamar gyogyul,de a hátam az varangy! És nagyon utálom.Amit tapasztalatból tudok, én már évek óta rejszolok/önkielégítés/ és ez egyenlő a szexuális kielégüléssel,tehát élek nemi életet, a végeredmény ugyanaz,teljesen mindegy hogy egyszemélyes van kétszemélyes nemi élet, a lényeg,attol hogy elsüll a farkam, egyáltalán nem tapasztaltam javulást pattanás ügyileg,pedig főleg azért húztam bele,de a két dolog közt nincs összefüggés. 100% osan egészségesen élek,betartom az étrendemet is max.ul,és mégis varangy a hátam. Élesztőt probáltam,de az sem vált be. Krémek,kenőcsők mind nullák,főleg a drogériákban kapható kamutermékek. Tehát ezek a stratégiák nem célravezetőek. Amugy meg az a közeg,amiben a kérdező van biztos szerencsés,hogy sok benne az olyan börtípusú egyén akinek nem hajlamos a bőre annyira a kipattogzásra. Kényes téma,és nem tul örvendetes. Többek közt ez miatt is vannak gátlásaim.
2010. szept. 24. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
Na így 3 év múlva sikerült?:D
2013. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Nagyjából :) Teljesen amúgy nem.
2013. dec. 15. 17:05
 26/27 anonim ***** válasza:

csáó! mivel sikerült mérsékelnek a dolgokat?

gyorssegélynek tudom ajánlani az akneroxid krémet, van erősebb és gyengébb is. ha használod, tartsd be a betegtájékoztatóban írtakat. és mindenképpen használj hozzá naptejet (fényvédőt) az arcodra, még télen is, mert könnyen sérül a bőr használata alatt. meg amúgyis érdemes, mert a nap sajnos csak ront a pattanásokon, hiába írja sokmindenki, hogy segít. sajnos nem.

amúgy tudok még ajánlani 1-2 dolgot, ha érdekel. teljes kivizsgálás, étel allergia vizsgálat, homeopata bőrgyógyász is segíthet, és a megfelelő bőrápolás (pattanásképző krémek lecserélése nem pattanásképzőkre, gyengéd hámlasztás, stb)

2014. jún. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Szia na el mullt így 6 év után nekem is ugyan az a problémám mi segített ha igen hegek maradtak?
2016. szept. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!