Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandóan tiszta pattanás az...

Állandóan tiszta pattanás az arcom, undorodom magamtól. Mindent megpróbáltam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy mindenkinek teljesen sima az arcbőre, ha körülnézek (és ne gyertek azzal, hogy ez ebben a korban normális, kb 10-ből egy embernek van ilyen gondja) az enyém meg tele van undorító pattanásokkal. Mit csináljak, hogy sima legyen? Voltam kozmetikusnál sokszor, nem használt. 10000000000000000000000000 féle krémet kipróbáltam, tényleg baromi sokat, nem használt. Voltunk bőrgyógyásznál, az antibiotikumot akart adni, amiből inkább nem kértünk, mert tönkreteszi az imunrendszert. Nem tudom mitől lehet. Az egyetlen, amivel összefüggésbe tudom hozni, az az, és ami szintén baromi kellemetlen, hogy szinte mindentől felfúvódok, és akkor egész nap szellentenem kell, ami rendkívül kellemetlen. A másik, h elég szorongós vagyok, és a hangulatom sem túl jó.


Eléggé betesz ez az önbecsülésemnek, mert amíg ilyen a fejem, addig egy lány se néz rám. És ne gyertek nekem azzal, h a hormonok miatt van, meg normális, mert azzal a s*ggemet sem törölhetem ki. Ha normális, akkor miért nincs mindenkinek tele a feje pattanásokkal? Mindenkiben dolgoznak a hormonok...

Az alapozó az egyetlen, amivel tudok védekezni, de teljesen persze az sem tünteti el. Tudom, hogy eltömití a bőrt, de nem tudok jobbat. Ilyen fejjel nem merek kilépni az utcára.

Ja és azt mondjátok már el nekem, hogy ha normális, akkor mondjuk egy parasztgyereknek miért nem volt régen? Nem hiszem, hogy az emberek tudtak járni kozmetikushoz... amennyire tudom, ez eléggé modernkori jelenség.


2010. ápr. 8. 15:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
15:54 vok, tudom, hogy azt írtad, hogy ne jöjjön senki a hormonokkal, de ez akkor is így van. Általában aki nem pattanásos tini korban, az már megoldotta a szexuális életét. Nagyon ritka, hogy nem olyan típus.
2010. ápr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Látom sokan tévhitekben élnek. Na hát akkor:


A szexuális élettől nem fognak elmúlni a pattanások. Az olajos és fűszeres ételek fogyasztása szintén nem bizonyított a pattanások kialakulásában. Az édesség, és cukros üdítők szintén nem befolyásolják a pattanásokat. Továbbá a pattanás nem csak a tinik problémája, jómagam már 30 éves vagyok és olyan az bőröm, mint egy tinié. Pedig van szexuális életem. Egyáltalán nem eszek csipszet, se fűszeres olajos ételeket. A bőr típusától is függ, hogy pattanásos-e valaki bőre.

2010. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

16:00 vagyok.

Találtam egy cikket.:


[link]


(Megjegyzem lehet abban valami, hogy modern kori jelenség, ahogy a kérdező is mondta.)

2010. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
16:10 Most azért küldted a cikket, hogy megcáfold saját magad? Ott van benne a hormon dolog amit írtam. Nem azt írtam, hogy csak ettől lehet, de tini korban FŐLEG ettől van, onnan tudom, hogy orvosok beszéltek róla a TV-ben.
2010. ápr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

17:52:


A cikket csak azért mutattam, hogy jobb képet lássunk, személy szerint nem mindenben értek egyet vele. Mert esetemben nem használtak a tanácsok. (Szex, olajos füszeres ételek kerülése, stb) Gondolom nem minden embernél müködnek ezek ugyan úgy. De, azért nem kéne buzditani 14-16 éves gyerekeket arra, hogy keféljenek mint a disznók, mert akkor szép lesz az arcuk, ez butaság.

2010. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

"Van szexuális életed? Mert tini korban pontosan azért jönnek elő a pattanások, mert a hormonszint nagyon megemelkedik. Szex után viszont lecsökken. Akkor elmúlnak a pattanások. Régebben mindig azt mondták a pattanásos tizenéveseknek, hogy elmúlik, ha elkezdesz randizni."


Nincs szexuális életem. Csajom se volt. Egy lúzer vagyok.


Az élesztőt én is hallottam, azt megpróbálom majd. De őszintén nincs már nagyon semmilyen csodagyógyszerben hitem... aki meg írta azt a gyógyszert, ami meggyógyítja a bőröm, csak közben tönkreteszi a májam meg az érzékszerveim, hát kösz én inkább élek így, de ennél nagyobb nyomorék nem akarok lenni.

2010. ápr. 8. 20:33
 17/27 anonim ***** válasza:
Írták itt már a táplálkozást bár nekem nem olyan csúnya az arcom, de volt olyan idő mikor szinte minden nap kijött egy pattanás és az már idegesítő nos egy hónapig elhagytam a húst, cukros üdítőket nem iszom csak ásványvizet és csoki is max egy héten egyszer!Nekem segített csak mensi előtt jött ki egy kettő!
2010. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

15:29 vagyok!

Igaza van 18:02-nek! Hiába mondanak, hogy az vált be és az nem vált be! Sajnos mindenkinek más a bőrtípusa, más az érzékszervei és más a hormonjai.

2010. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

"Írták itt már a táplálkozást bár nekem nem olyan csúnya az arcom, de volt olyan idő mikor szinte minden nap kijött egy pattanás és az már idegesítő nos egy hónapig elhagytam a húst, cukros üdítőket nem iszom csak ásványvizet és csoki is max egy héten egyszer!Nekem segített csak mensi előtt jött ki egy kettő!"


Nálam nem egy-kettőröl van szó, gyakorlatilag az egész arcomon mindenhol van valami vagy kisebb vagy nagyobb dudor.

A húst meg képtelen lennék elhagyni egy hónapig...

2010. ápr. 8. 21:35
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

"14-16 éves gyerekeket"


17 éves. És nem buzdítok senkit semmire, tényeket írtam, amit orvosok mondtak. Attól mert a társadalmi elvárás más, még a természet dolgozik. Régen 15-16 évesen szültek a lányok. Most lehet nyugodtan hőbörögni, akkoris így volt. Aztán ez a kor fokozatosan nőtt, a nők egyre később szülnek, csak azt felejti el mindenki, hogy nem fog a természet hozzánk igazodni és nem fog egy lány 25 évesen elkezdeni menstruálni csak azért, mert most speciel 30 felett szülnek a legtöbben.

2010. ápr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!