Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandóan tiszta pattanás az...

Állandóan tiszta pattanás az arcom, undorodom magamtól. Mindent megpróbáltam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy mindenkinek teljesen sima az arcbőre, ha körülnézek (és ne gyertek azzal, hogy ez ebben a korban normális, kb 10-ből egy embernek van ilyen gondja) az enyém meg tele van undorító pattanásokkal. Mit csináljak, hogy sima legyen? Voltam kozmetikusnál sokszor, nem használt. 10000000000000000000000000 féle krémet kipróbáltam, tényleg baromi sokat, nem használt. Voltunk bőrgyógyásznál, az antibiotikumot akart adni, amiből inkább nem kértünk, mert tönkreteszi az imunrendszert. Nem tudom mitől lehet. Az egyetlen, amivel összefüggésbe tudom hozni, az az, és ami szintén baromi kellemetlen, hogy szinte mindentől felfúvódok, és akkor egész nap szellentenem kell, ami rendkívül kellemetlen. A másik, h elég szorongós vagyok, és a hangulatom sem túl jó.


Eléggé betesz ez az önbecsülésemnek, mert amíg ilyen a fejem, addig egy lány se néz rám. És ne gyertek nekem azzal, h a hormonok miatt van, meg normális, mert azzal a s*ggemet sem törölhetem ki. Ha normális, akkor miért nincs mindenkinek tele a feje pattanásokkal? Mindenkiben dolgoznak a hormonok...

Az alapozó az egyetlen, amivel tudok védekezni, de teljesen persze az sem tünteti el. Tudom, hogy eltömití a bőrt, de nem tudok jobbat. Ilyen fejjel nem merek kilépni az utcára.

Ja és azt mondjátok már el nekem, hogy ha normális, akkor mondjuk egy parasztgyereknek miért nem volt régen? Nem hiszem, hogy az emberek tudtak járni kozmetikushoz... amennyire tudom, ez eléggé modernkori jelenség.


2010. ápr. 8. 15:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Táplálkozással hogy állsz?
2010. ápr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Mostanában igyekszem visszavenni az édességekből. Fűszert gyakran használok.


Ami lemaradt, hogy 17 éves vagyok, fiú.

2010. ápr. 8. 15:34
 3/27 anonim ***** válasza:

A Roaccutan tablettát nem mondta a bőrgyógyász?

Nekem is ez volt a problémám.Csak ez tudott segíteni.Sajnos elég durva gyógyszer...

2010. ápr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
de igen az én osztályomból csak 4őnknek kezdett el az elején mosta fél osztájnak van legalább 4-5 a fején
2010. ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
A roaccután tényleg jó gyógyszer.Nekem volt barátom szedte 9 hónapig a nagyon csúnya pattanásos arcára(ekkor még nem voltunk együtt) és baba arca lett tőle.Nagyon kemény gyógyszer mert a májadat tönkre teheti,a szaglásodra,ízlelésedre rámehet (neki nem volt semmi baja csak a szaglása lett rosszabb,de a gyógyszer befejeztével elmúlt),de szerintem az ilyeneknek megéri.Kérdezd meg a dokit
2010. ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
A táplálkozás se mindegy,mert a szervezet igy méregtelenit..,kevesebb hús,kevesebb édesség,több rostdús táplálék,zöldség,gyümölcs!Meglátod,hogy igy csökkenni fog a pattanások száma!!
2010. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Próbáld ki,hogy naponta megeszel egy deka élesztőt,de ne igyál rá semmit sem.
2010. ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
15:29 vagyok! Nekem is csúnya volt. Am 15 éves vagyok! Leszoktam csokitól, édességtől, buborékos innivalótól. De nem sok húst ettem. A gyógyszert ne szedj, mert károsodhat a májadat, úgy hogy ne próbálj ki! Hát a fűszer az sajnos pattanást is okozhat. ...és egyre kevesebb lett a pattik.
2010. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
15:41-nek! OFF: Élesztőt bevenni nem lehet folyadék nélkül. Mert sz*r íze lehet. :D Am kipróbáltam és nem jó. :/
2010. ápr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Van szexuális életed? Mert tini korban pontosan azért jönnek elő a pattanások, mert a hormonszint nagyon megemelkedik. Szex után viszont lecsökken. Akkor elmúlnak a pattanások. Régebben mindig azt mondták a pattanásos tizenéveseknek, hogy elmúlik, ha elkezdesz randizni.
2010. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!