Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire valoszinu, hogy...

Mennyire valoszinu, hogy hanyos virusom van?

Figyelt kérdés

Emetofobiam van, rettegek a hanyastol.. Sajnos, lassan mar utcara se merek lepni emiatt, mert panikbeteg lettem es ha mennem kell valahova azonnal elkap a rosszullet, meg jonnek a panikrohamok, hogy mi van ha valahol az utcan hanyni fogok? Szoval ma is el kellett mennem, de a a szokasosnal megjobban rastresszeltem (magam sem tudom miert?), ereztem, hogy gyomoridegem van es nagyon hanyningerem lett meg folyamatosan azt ereztem, hogy menni fog a hasam, de semmi nem lett. Keszulodes kozben jobban lettem, talan mert lefoglaltam magam majd indulasnal szornyu rosszullet, ket utcaval arrebb szornyu hanyinger/hasfajas egyszeruen mar felkeszultem, hogy azon nyomban elhanyom magam. Volt ott egy neni, majdnem le is szolitottam, hogy segitsen, mert nem birom. Leultem a patkara, nagy levegoket vettem majd tovabb setaltam (2percet), mert egy baratnommel talalkoztam. Ugy voltam vele, hogy szolok neki, de ahogy meglattam kicsit megnyugodtam es jobb lett igy nem mondtam, setaltunk, beszelgettunk, de a hanyinger nem mult el, neha kicsit be is paraztam, hogy jajj ne most fogok hanyni, de nem hanytam. Aztan eljottunk hozzank, itthon kicsit jobban lettem, sot enni is tudtam. Semmi baj nem volt meg el nem indultunk (kikisertem a buszmegalloba), megint 3 utca seta, megint ugy ereztem, hogy hanyni fogok, azt ereztem, hogy oklendeznem kell, szornyu volt. Most hazajottem. Kicsit megnyigodtam, de most meg ez a hanyinger nem akar elmulni. Ehes ugyan nem vagyok, de ilyen nasikat mintha kivannek, kozben megse, a hanyinger miatt. Attol felek, hogy virus es hanyni fogok. Nem igazan voltam az elmult napokban sehol es nem is volt a kornyezetemben senkinek ilyen virusa. Mennyi az eselye, hogy nekem az van? Vagy ez az egesz, az en esetemben es a jelenlegi allapotomban "normalisnak" mondhato? Szoval pszichesen lehetek ennyire rosszul? Ugy erzem ilyen rossz meg sosevolt es ez most tenyleg virus. (De kb minden rosszullet vagy rossz nap utan ezt mondom)

16/L

Pszichologushoz jarok, mielott mondanatok, hogy forduljak szakemberhez. Megtettem, de sajnos nem sokar segitett meg eddig.


2015. ápr. 5. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Mostanában több embertől lehetett hallani hogy hányingere van. Gyanakodtak vírusra is. Nálam is jelentkezett, de nekem pszichés okokból és pszichés köhögéssel együtt. Nálam a társadalmi feszültségek szokták kiváltani ezt a jelenséget. És ha kimegyek a természetbe vagy a nyugodtabb Ausztriába, egyből semmi nyoma egyik tünetnek sem. A stressztől a gyomorsavam is érezni szoktam a torkomban, azaz a reflux tünetei jöttek elő. Azért nem írtam hogy refluxom lett, mert ha például átlépem az osztrák határt, akkor mint ha otthon felejtettem volna a refluxomat és a köhögésemet.

Ha teheted, menj ki valahova az érintetlen természetbe ahol nem hat rád semmi a társadalmi feszültségből. És ott némi ideig való tartózkodás után győződj meg arról hogy van-e hányingered. Ha ott nincs egyáltalán, akkor elég valószínű hogy nem vírus hanem pszichés okokról van szó. Kerékpárral szoktam kimenni a városból ilyen helyre, például erdei gyalogutakra ahol senki sincs.

A YouTube-on Barnai Roberto tart sok-sok előadást a különböző betegségek pszichés okairól, érdemes a téged érintő témájúakat megnézni.

2015. ápr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hasonló bajaim nekem is vannak évek óta. Én is jártam pszichológushoz és pszichiáterhez is, semmit nem használt. Ami bevált, hogy minél kevesebbet kell ezen agyalni. Muszáj valamivel elfoglalni magad, hogy ne ezen rágódj, mert csak rosszabb lesz. Illetve még a támogató környezet, ami kell, ert ilyenek vannak, hogy az emberre rájön a pánik az utcán és ha tudod, hogy olyan van melletted, aki ezt nem gondolja kínosnak és segít, akkor hamarabb megnyugszol.
2015. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!