Ha a sport egészséges dolog, akkor mitől fáj, mi értelme van a fájdalomnak, amikor végezzük? (kifejtős válaszra lennék kíváncsi)
minden ami fájdalmas, arról azt tanultuk, hogy az hosszú távon nem egészséges a szervezetre, pl egy olyan étel amiben nagyon sok egészségtelen dolog van, az hasi fájdalmakat okozhat, ezért nem érdemes ilyet enni
vagy, ha beütjük a fejünket a falba az fáj és nem vezet jóra, ha sokáig csináljuk
de ha sportolunk, legyen szó bármiről is, valamelyest érezzük a kellemetlen, olykor fájdalmas hatásait. De mégis amit akkor érzünk amikor elérjük, az valami eszméletlen jó érzés, hogy képesek vagyunk erre az áldozatra..mint pl egy oroszlán aki kockáztatja az életét mikor egy bivallyal küzd az éhsége miatt
tehát, van egy fájdalomküszöb amit megéri nekünk bevállalni, de egy bizonyos határ felett már lemondunk róla..de mi ennek az értelme, mitől van az, hogy fájdalmas és mégis előnyös?
a tanulásnak is elvileg ilyennek kéne lennie, főleg amit az iskolába teszünk, amikor érezzük, hogy nagyon unjuk és nem nekünk való ez, de muszáj, mert nem akarunk koldusok lenni. De ez egy erőltetett dolog, és nem egészen ilyen, mert az sokszor még kézzelfogható eredmény sincsen..(ez a rosszabbik eset)
De a tanulás azért más, mert ha olyat tanulunk ami érdekel, és szenvedélyesek vagyunk akkor, nem fájdalmat érzünk, eszünkbe sem jut a rossz érzés, hogy mikor hagyhatjuk abba, hanem egyértelmű az, hogy jól érezzük magunkat a tevékenység közben, és úgy fejlődünk az évek során a szenvedélyünkben, hogy jól érezzük magunkat, míg mondjuk egy hosszútávfutó, vagy egy testépítő elég komoly szenvedést él meg egy edzés alatt(legalább is szerintem)
Mit a véleményetek?
21
ez hülyeség, hogy ami fájdalmas az hosszú távon nem egészséges, vagy vissza fordítom, hogy ami jól esik az egészséges? pl. a drogok. nem hiszem, hogy valaki panaszkodott volna, hogy úúú de rossz volt az a kokain, hát biztos nem is tett jót a szervezetemnek...
a sport pedig akkor fájdalmas, ha nem vagy hozzászokva. az élsport, amikor tényleg majdnem belepusztulnak a sportolók, hogy kihozzák a maximumot és napi 6-8 órát edzenek az valóban nem egészséges.
de napi 1-2 óra sport az jól esik. csak ha el vagy tunyulva, akkor elsőre nagyon "fájdalmas" és akkor lesz utána izomlázad is, de ha folyamatosan sportolsz, mondjuk futsz, akkor 20 km lefutása se fáj.
és azért vannak dolgok, amik kellemetlenek, mégis az egészségünket szolgálják. pl a csípőspaprika nagyon egészséges, mégis tud fájni. vagy pl reumások csalánnal csapkodják magukat, mert jót tesz. vagy ott a szauna, ami méregtelenít, de közben bent a 70 fokban iszonyúan lehet szenvedni a melegtől.
a kérdésemre, sajnos nem jött érdemi válasz eddig de bizakvó vagyok
miért kell állandóan kiforgatni a szavamat, ha pont azért kérdeztem, hogy elmélkedjünk, nem értem..-_-
mondtam, pár példát amiről az ember alapvetően azt a következtetést vonja, le, hogy ami fájdalmas az nem jó hosszú távon a szervezetnek, persze tudjuk, hogy nem így van, mert van rengeteg kivétel, én is hallottam a drog hatásáról az emberre, de ez egy mesterséges dolog, amiről tudjuk, hogy meghülyíti a szervezetet, nem érti, hogy mi van
világéletembe sportoltam, és fogok is, de mindig éreztem, hogy fájdalmas, nem tudom rá azt mondani, hogy ez olyan kellemes érzés mintha elterülnék az ágyamban és érzem milyen puha, orgazmus stb..
De, ha pl snowboardozok, akkor ez a fájdalom annyira minimális, hogy nem is érzem, mert elnyomja az az élmény amit a fejlődés, meg a száguldozás okoz
a csípős paprika is addig egészséges amíg nem fáj, legalább is HOSSZÚ TÁVON
2. sokszor érzem furcsán magam, és sokból kevés olyan embert találok aki egyet tud érteni velem, mert én abban hiszek amit a szervezetem próbál közölni velem, nem abba amit a környezetem próbál elhitetni velem
Próbálom megtalálni a dolgokban az egyensúlyt..
Most konkrétan még két dolog jut eszembe, ami természetes, ellentmond a logikámnak és nem értem, az, hogy a terhes anya miért fájdalomban szül, mi az értelme?
A másik, hogy a ragadozó állatok mikor leölnek egy békés növényevőt, annak az állatnak miért kell olykor órákig szenvednie
ennek most mi a franc értelme van?
Egy ilyen összehangolt világban ahol élünk, miért vannak ilyen "kiskapuk" amiknek nincs értelmük?
Most jöttem, rá amúgy, hogy rossz témakörben kérdeztem, remélem válaszol valaki
első vagyok. mindenre van válasz és mindennek van értelme.
"a terhes anya miért fájdalomban szül, mi az értelme?"
erről csomó kutatás készült. egyrészt a fájdalom hatására termelődik egy csomó oxitocin, ami méhösszehúzódást okoz, illetve anyai ösztönöket vált ki. másrészt amikor ezen a nagyon durva fájdalmon túl esik a nő, akkor állítólag (én még nem szültem) úgy érzi, hogy bármit túl tud élni, bármire képes és ez is erősíti a gyermekét őrző "állat" érzést.
"A másik, hogy a ragadozó állatok mikor leölnek egy békés növényevőt, annak az állatnak miért kell olykor órákig szenvednie"
Nem kell és nem is mindegyik szenved, ugye a kivételek, pl. a kígyók áldozatai csak másodpercekig szenvednek. itt csupán arról van szó, hogy az állatok nem gondolkoznak és nem képesek olyan bonyolult érzelmekre, mint a szánalom, együttérzés, stb. ezért pont leszarja, hogy él-e, fáj-e neki, csak annyira "bántja", hogy ne tudjon elmenni és ha úgy van akkor a még életben lévő antilopot vonszolja oda a kölykeinek az oroszlán. de nem kegyetlenségből, egyszerűen csak ez nem szempont. ez a kérdés, hogy miért van ennyi szenvedés a Földön már inkább vallási jellegű.
de én továbbra is azt mondom, hogy ha olyan sportot végzel, amit élvezel és azt rendszeren teszed, akkor nem lehetnek fájdalmaid. én pl. síelek, ha nem nyom a sícipő nincs fájdalmam, ha már van, akkor pihenek kicsit. ha fáj a térdem az más tészta, nem a sporttól van, hanem a porckopástól.
rendszeresen lovagolok - sose fájt még, szintén max a térdem.
bringázom - ez se fájt még, nem szabad túlhajtani magad.
szóval szerintem az alap kérdésed nem jó, mert nem kéne fájnia a sportnak. az más, ha valaki a képessége határait feszegeti. a fájdalom a szervezet figyelmeztetése arra, hogy valami nem a normális kerékvágásban halad. ezért fáj a fejed, a torkod, a térded, ha megégeted magad, stb. mert különben nem tudnád, hogy baj van és nem kezdenéd kímélni az adott területet. ha neked valamid fáj sportoláskor, akkor az azt jelzi, hogy túlerőlteted az adott területet.
van egy olyan betegség, hogy az illető nem érez fájdalmat. nagyon veszélyes, mert gyakran halnak meg tüdőgyulladásban pl, mert nem éreztek semmit, azt se érzik, ha 40 fokos lázuk van, vagy ha eltört a lábuk és simán törött lábbal mondjuk futnak tovább.
Erről nincs sok értelme vitázni.
"minden ami fájdalmas, arról azt tanultuk, hogy az hosszú távon nem egészséges a szervezetre..."
Nem tudom, nekem kapásból Sylvester Stallone jutott eszembe, aki elég jól néz ki ahhoz képest, hogy két év múlva hetven éves lesz, pedig biztos fájt neki már sokszor.
A lényeg, hogy a sport valakinek kellemes valakinek nem, függ attól kinek mennyi. Azért edzés, mert túlmész a tested határain, így legközelebb messzebb lesz a "határ", és könnyebb lesz a sport. Ez egészségtelen lenne? Nem hinném.
Most pedig én is írok fordított példát. Ha egész nap itt ülnél gyk előtt, és hasonló okosságokat tennél fel kérdésnek, miközben kólát iszol, és chipset zabálsz az valószínű jó érzés lesz, de nem egészséges...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!