Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudunk segíteni a...

Hogyan tudunk segíteni a depressziós barátnőnkön?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm depressziós, állandóan lehangolt és már többször megpróbálkozott öngyilkossági kísérletekkel titokban (2 érvágásról tudok, az emeletről is próbált leugrani, de lefogták). A szüleivel sem én sem ő nincs olyan viszonyban, hogy beszélhetnénk velük, pszichológushoz meg nem szeretném küldeni, mert félek, hogy akkor elfordul még tőlem is, pedig én vagyok az egyetlen talán, akinek megnyílik. Mit tegyek, de közben a bizalmát se veszítsem el?
2010. jan. 30. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Komolyra fordítva a dolgot, nem lehet hogy az EMO szubkultúrát követik? Ez egy nagyon felkapott stílusirányzat a mai világból, és amit leírtál az mind az EMO-sokra illik. Márpedig a pszichológushoz el kell vinni, mert ez nem játék. Valahogy pedig a tudtára kell adnod, hogy ez így nincs jól.
2010. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem emós de elég érzékeny lelkű:S azt hiszem részben azért csinál ilyeneket, hogy figyeljenek rá. már mondtam neki hogy jó lenne, ha elmenne egy pszichológushoz, el is kísérném meg amiben tudom 100 százalékig támogatom, de azt mondja, hogy nem hajlandó elmenni és én elég vagyok neki pszichológusnak (tény, hogy érdekledőm a téma iránt, de jobban örülnék ha valaki hivatásos hallgatná meg, mert én nem szeretném "félrekezelni" vagy félreérteni valamit, mivel nem értek hozzá, nem tudok eleget és neki is jobbat tenne, ha hozzá értővel beszélne, csak mint ahogy írtam az előbb elég makacs... ) köszönöm a gyors választ, megpróbálom megint felhozni a témát, de mit csináljak, ha megsértődik és ne adj isten bezárkózik?
2010. jan. 30. 19:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon felelősségteljes barátnő vagy, de valóban nem kéne a problémája terhét neked átvenned. Nagyon jól látod, hogy a barátnődnek szakember segítsége kéne. Kérdezd meg tőle, mitől fél, ha elmegy pszichológushoz.
2010. jan. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) tegnap beszélgettem vele finoman erről, azt hiszem a bizalom hiánya az egyik legfőbb indok és azt hogy hiszi, ha elmegy, bolondnak fogják tartani és mégjobban kirekesztik az osztályából. 2 hét türelmi időt kért addig próbálom figyelni minden hangulatingadozását. helyesen tettem, hogy hagytam neki ennyi időt? ha nem engedek, akkor 100% hogy azt hiszi én is betegnek tartom és akkor már tényleg nem lesz senkije. ha 2 hét után nem javul,
2010. jan. 31. 22:17
 5/12 A kérdező kommentje:

(bocs, véletlenül küldtem el)

valamit biztosan lépni fogunk az ügyben. van egy ismerősünk aki bár nem pszichológus, de sokat tud a pszichológiáról, legalább arra ráveszem, hogy vele beszéljen.

2010. jan. 31. 22:20
 6/12 anonim ***** válasza:

"azt hogy hiszi, ha elmegy, bolondnak fogják tartani és mégjobban kirekesztik" - ez a tévhit sajna még mindig él az emberekben, pedig aki elmegy, felelős embernek tekinthető, mert észleli, hogy baj van és próbál segítséget kérni, ezt kéne, hogy megértse a barátnőd és nem kéne azzal törődni, mit mondanak mások. Egyébként pedig nincs az senkire ráírva, hogy hova jár, ha nagyon nem akarja, nem mondja el senkinek.


A 2 hét türelmi időt azért hangzik jónak, mert talán 2 hetet nyer még az élettől, de lehet, hogy épp le akarta a témát ezzel zárni és esze ágában sincs menni. Ezt nem tudhatjuk.


Nagyon kéne a segítség minél hamarabb, de erőszakkal nem lehet rávenni senkit ilyesmire. Csak reménykedni lehet, hogy nem fog újból elkövetni bármit.


Egyébként az előző voltam és szociálpedagógus vagyok.

2010. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ma találkoztam vele és átlátszó, vékony fehér felső volt rajta. egyik karján sem láttam vágásnyomokat. könnyedén emelte a táskáját is (én is megnéztem, nagyon nehéz volt) mind a 2 kezét könnyedén használta, pakolászott, emelgetett, könnyedén és gyorsan vette fel a kabátját stb. de ha elvágta az ütőerét akkor ez normális vagy csak beképzelem hogy valami bűzlik? és aznap este, mikor ez történt olyan 8 óra tájban, még utána visszaült a géphez és éjfélig MSN-eztünk. nem kellett volna fáradtnak lennie (mert gondolom azért vért vesztett) ? meg a viselkedése sem olyan... nagyon nyitott sokat mosolygott ma, aktív volt szünetekben nem csak velem, de az osztályában is. sok ilyen apró kis jel volt. vagyis pontosabban nem volt semmi jel. mintha semmi baja nem lenne. lehet, hogy csak egy kis figylmet akar és hülyített?
2010. febr. 1. 20:18
 8/12 A kérdező kommentje:
ma (már kedd) rövidujjú póló volt rajta. figyeltem a karját. egy karcolás sincs rajta! rá is kérdeztem hogy akkor ez most mi. azt válaszolta hogy gyorsan gyógyul. na persze ki veszi ezt be. ha valaki elvágja az ütőerét szombat este annak a nyoma keddre nem tűnhet el. (ugye nem tévedek)
2010. febr. 2. 14:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Megint én vagyok. Nem vagyok orvos. Ám úgy gondolom, (lehet rosszul), ha valaki elvágja az ütőerét 1. azt orvos hiányában nem hiszem, hogy el tudja magától állítani 2. amire célzol, hogy fáradtabbnak kéne lennie, azt csak különösen nagy vérvesztség eredményezhetné 3. ha valaki ezt valóban megteszi, nem hinném, hogy utána még msn-ezés lenne a legnagyobb problémája. Tehát ahogy te is jól látod, lehet, csak kis figyelemre vágyott a barátnőd. De az még nem jelenti azt, hogy nem lenne szüksége pszichológusra. Aki arra készül, hogy megtegye az öngyilkosságot, nem biztos, hogy folyton mélabús és komor, a világ felé mutathatja akár azt is, hogy minden rendben van.
2010. febr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

szia! :) köszönöm hogy segítessz:)

1. ezt én is így gondolom, hogy ha ütőeret vág valaki, azt nem lehet csak úgy orvos nélkül elintézni

2. ez is igaz.

3. ezt én is így gondolom

ezek szerint most nem lennék jó barátnő? bármikor bármilyen helyzetben számíthatott rám, mindig kiálltam mellette, megvédtem, meghallgattam nem tudom miért csinálja ezt... ő olyan típusú lány hogyha bármi baja van aztmindig kimutatja akármilyen kis semmiségről van szó (sőt, sokszor túl is dramatizálja a problémát).

láttam a buszmegállóban ma, az osztálytársaival volt. ő is észrevett, de megpróbált elbújni, lesütötte a szemét, lehajtotta a fejét és kérte az egyik osztálytársát, hogy figyeljen engem. amikor bementem a boltba és visszanéztem az ajtót bámulta és elfutott. ez mit jelenthet? szégyenli magát?

2010. febr. 3. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!