Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudunk segíteni a...

Hogyan tudunk segíteni a depressziós barátnőnkön?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm depressziós, állandóan lehangolt és már többször megpróbálkozott öngyilkossági kísérletekkel titokban (2 érvágásról tudok, az emeletről is próbált leugrani, de lefogták). A szüleivel sem én sem ő nincs olyan viszonyban, hogy beszélhetnénk velük, pszichológushoz meg nem szeretném küldeni, mert félek, hogy akkor elfordul még tőlem is, pedig én vagyok az egyetlen talán, akinek megnyílik. Mit tegyek, de közben a bizalmát se veszítsem el?
2010. jan. 30. 18:53
1 2
 11/12 anonim válasza:
Nekem volt ilyen időszakom vagdostam magam meg nem volt semmi életkedvem... elhajtottak a hold árnyékosabb felére. Nagyon rossz volt de aztán elkezdtem gondolkodni, és rájöttem hogy nem nekem volt igazam. Mindenki megbocsátott akit azelőtt lehangoltam és minden oké. Azóta én is ezt a módszert választom ha valaki helyre kell tenni. Kicsit durvábban elküldöm. Egyik barátom két napig utált miatta, de aztán rendbe jött. A másik rám hozta a frászt mert azt hittem, tényleg öngyilkos lesz. De nem lett az. Szóval ha nagyon érzékeny a barátnőd akkor csak csinnyán. Ha ez a módszer nem jöhet szóba akkor vidd el társaságba és ne engedjétek a sarokban gubbasztani. Legyen ő a középpontban, és beszélgessetek.
2010. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Már nem a barátnőm. Kiderült hogy végig hazudott. Észrevettem, hogy nincsen semmi vágás a karján. Kiderült, hogy mióta ismerem, folyamatosan hazudott nekem. Én meg persze naivan mindent elhittem neki. Mindnekinek úgy adja be, hogy ő az áldozat, én meg a szemét, mert ilyen hülyeségen felkapom a vizet. Elküldték pszichológushoz. Adtam még egy esélyt neki, hátha tényleg beteg vagy valami. "Hálás" volt érte. Kb. úgy hálálta meg hogy egy 2 hónapra rá eléggé mélypontra kerültem egy családtagom miatt, de ő csak annyit mondott vígasztalás képpen: fáj a fejem, bocs megyek aludni. Bármi volt én mindig mellette álltam még akkor is ha máshol, pl. a családom mellett kellett volna lennem, ő meg elintézte egy ilyennel. Számomra nem barát az ilyen. Én próbáltam neki segíteni. Ez van. Az élet megy tovább, bár én tényleg barátként szerettem de kihasznált. Vannak más emberek is az életemben, akikre mostantól koncentrálhatok. Lezárt fejezet az életemben.
2010. júl. 16. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!