Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi van velem? Furcsa dolgok.

Mi van velem? Furcsa dolgok.

Figyelt kérdés

2009 december 15-e előtt előtt megéreztem valamit... 1-2 héttel később lett volna 15-e, és mondtam a nővéremnek, hogy: Figyelj, úgy érzem, valami nagyon-nagy dolog fog történni az életünkben. Pár nappal később kiderült, zongoravizsgám időpontja pont 15-ére esik. Megéreztem, de jó. Bár csodálkoztam, hogy ez hogy lehet? Úgy éreztem, hogy valami hihetetlen dolog fog történni...

Aznap (dec. 15) nem mentem iskolába, a vizsga miatt. Mielőtt el kezdtem volna készülődni, (elváltak 7 évs koromban a szüleink) anya mondta, könnyes szemekkel: "Apátok meghalt". Ledöbbentem, nem hittem el. Lehet, mert annyira szerettem, ezért éreztem meg napra pontosan a halálának napját..? Nem tudom... (rákos volt). Az előtt is megéreztem már dolgokat.

Apukám halála óta előre megérzek dolgokat...


Mondtam a nővéremnek, hogy mennyi "E" van a magyarban... Anyukámmal játszottam szókirakósat, és láss csodát: négy "E" jött ki neki.


Ugyancsak játszottam anyukámmal, mondtam, milyen jó lenne, ha lenne egy "A" és egy "E" betűm. És csak ez a két darab magánhangzó lett... (12 kockából)


Nemrég Debrecenből jöttünk vissza Pestre, és mondta a nővérem, mondjak egy számot (kellett valamiért). Mondtam, legyen 30. Jó... Elkezdtünk beszélgetni, mondta, legyen inkább az a szám, amelyik korunknak az összege. Ő 16, én 14 éves vagyok. És mennyi? 30...


Ez miért van..? Nem értem magam... Apukámnak van hozzá köze? Nagyon furcsa érzés, mégis jó... (régebben a legnagyobb ilyen az volt, mikor tudtam, melyik vizsgatételt húzom fizikából... azt húztam)


Kérlek, válaszoljatok! 14 L


2009. dec. 31. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Volt olyan, hogy volt egy megérzésed, de nem jött be? Valószínűleg volt már, de jobban megmarad az emberben, ha olyan megérzése van, ami aztán be is jön. Szerintem ennyiről van szó. :)


Apukádat sajnálom...

2009. dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :-) És az együttérzést...
2009. dec. 31. 11:17
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Tudom milyen az, ha megérzel valamit.. én is ilyen vagyok.. Az volt, hogy én ilyen magambanbeszélős vagyok, és hát most is dumáltam ezt-azt és, aztán a tesóm bejött, és ugyanazt mondta amit én, pedig nem hallhatta, mert abban a pillanatban ért haza. Sokszor, meg ilyen piti dolgokat, h a filmek legvégét (még akkor is ha nem sablonos B film) megmondom, sőt még a párbeszédeket is hááát ezzel sokan veszekednének.

Nem tudom mi van velünk, de furcsa..

Részvétem apukád miatt..

2009. dec. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részvétet... Ha előre tudtam volna, hogy ez fog történni... még most sem fogtam fel...

De nem ez a téma.

Régebben is volt olyan, hogy a villamoson ültem a nővéremmel. Egymással szemben ültünk. Mondtam, hogy Szent ---- út. Erre mondja pár másodperccel később, hogy Jézusom, most ez van egy utcatáblára írva!! És akkor még nem is voltunk arra...

Egyszer a szobában elkezdtem énekelni a Hopp Juliska, hopp Mariskát. ( igen, azt :-) ), erre bejön a nővérem, hogy Ő is azt énekelte.

Apukám halála óta több ilyen eset volt, hogy megéreztem dolgokat. Mint a halálát, napra pontosan... Azóta sokat gondolok arra, mi lenne, ha tudtam volna pontosan, ez történik majd... Ha jobb az úgymond """előrelátásom""", Vele lehettem volna... ezért gondolkozok ezen azóta, hogy nem-e lehet ezt a képességet """fejleszteni"""". (?) Tudom, nem vagyok szuperhős, se gondolatolvasó, de azt olvastam régebben, lehet ezt "fejleszteni".


Köszönöm az eddigi válaszokat, várok még. :-)

(hasonló eseteket is szívesen olvasok)

2009. dec. 31. 19:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is megérzéseim vannak... Éreztem, hogy a barátom majd szakít velem(bár semmi jelét nem adta), aztán éreztem, hogy kinek a nevét fogom kihúzni (Mikulásoztunk, 1 a 40-hez volt rá az esélyem, hogy kihúzom a leányt), és azt is éreztem, hogy akit én húztam meg engem húzott(ez is bejött) :)

Érettségin is eltaláltam úgy a szóbeli tételeimet, mint az írásbelieket...

Továbbá tudom, érzem, hogy 24 évesen születni fog egy kisfiam, és azt is tudom, hogy 38 évesen meghalok... Sokszor ráérzek a körülöttem levők hangulatára, és képes vagyok a hangulatomat átadni nekik...

Én kb 14 éves voltam(mint te most), mikor elkezdődtek ilyen megérzések... Mindég próbáltam hasznossá tenni... De ha megérzed, hogy egy dolog meg fog történni, akkor hiába teszel ellene, hogy ne történjen meg... mert te már érezted, hogy meg fog történni... Nem tudtál volna segíteni édesapádon, de talán elbúcsúzhattál volna ha ez elmaradt... Lehetséges, hogy a lelke még nem távozott el, és addig nem is fog, míg nem sikerül elengedd... Nagyon sajnálom a történteket, fogadd őszinte részvétem!

Ám ezzel a képességgel egyenlőre csak játsz... Ne vedd túl komolyan... Majd eljön az ideje, amikor komolyabban kell vele foglalkozz... Játékosan fogd fel, már amennyire sikerül. Ne ijedj meg bármi is történik, és ne keveredj bele hülyeségekbe! Csak játékosan! :) És fel a fejjel ;)

19/L

2010. jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nem veszem túl komolyan, de tényleg furcsa érzés... És neked is nagyon furcsa élményeid voltak! :-)
2010. jan. 2. 13:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudományos magyarázat nincs rá, de a dolog létezik. Néha mindenkivel történnek ilyen megérzések (telepátia stb.), Veled úgy látszik, ez gyakrabban fordul elő. Valószínűleg azért van, mert különleges érzékenységgel rendelkezel. Azt javasolnám, hogy fejleszd magad: foglalkozz önismerettel, meditációval, figyeld az álmaidat, olvass tudományos kutatásokat a témában stb. Igyekezz kibontani ezt a képességet. Ha nem is lesz belőled látnok, ez olyan kincs, aminek nagyon nagy hasznát fogod venni az életben.
2010. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem inkább jó ráérzőképességem van, bár iszonyú nagy tapasztalattal rendelkezem, és akinek eddig még tanácsot adtam mindenkor bevált. Örülj ennek a képességednek, bár még igen nyúlcipőben jársz, de jó úton.
2010. jan. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :-) És hogy lehet "fejleszthetni"?
2010. jan. 3. 12:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez nekem is megvan, kiskoromtól kezdve. Fejleszteni nem tudom, mivel lehet, mivel irányítani sem tudom (és átlag 10 esetből 8-szor bejön, de előre sosem tudom, mi jön be és mi nem), de amivel segíteni szeretnék, hogy ha jön egy megérzés, gondolkodj el rajta, mérlegeld, készülj fel rá, amennyire lehet, de az ellenkezőjére is (főleg, ha rossz)... de ne félj tőle. sose félj tőle. mindennek van valami oka. semmi sem véletlen. részvétem apukádért, együttérzésem, én is elvesztettem az enyémet, úgyszintén rákban...
2010. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!