Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ugye nem agydaganat? Sürgős

Ugye nem agydaganat? Sürgős

Figyelt kérdés

Másfél hete nagyon fáj a fejem, illetve ez nem is olyan elviselhetetlen fájdalom, hanem eszméletlen nyomásérzet a fejemben, mintha belülről feszítené valami és szét akarna repedni. Nagyon durva volt az elmúlt hét, volt, mikor fel sem tudtam kelni, mert elszédültem és elestem. Az orvos azt mondta, csak a stressz, de ő nem tudja, milyen durván rosszul voltam. Több rohamom is volt, mikor mondjuk elkezdtem remegni vagy ájulás környékezett. Mondjuk ez lehet attól, mert pánikbeteg vagyok. Érzékeny vagyok a zajokra, a látásommal nincs gond, meg beszédzavarom sincs, csak ez a szörnyű nyomásérzet és egyensúly zavar. Holnapután megyek kivizsgálásra, de eléggé félek, hogy valami baj van. Mindig este felé kezd rám jönni a rosszullét és olyankor nem tudok mozogni szinte, mert mintha le akarna esni a fejem és muszáj aludnom, mert ébren nem tudok lenni. Hiába alszom ki magam, reggel ugyanolyan rossz és kezd aggasztó lenni, hogy már másfél hete nem enyhül és a fájdalomcsillapító sem hat. Van okom aggódni? Egyébként nem képzelem be magamnak, mert csak most kezdtem el azon gondolkodni, hogy mi lehet a bajom, amiért ilyen sz*rul vagyok és nem múlik.

16/L


2009. dec. 15. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném,hogy agydaganat! A gondolatnak teremtő ereje van! Ne képzelj be magadnak semmi tünetet!
2009. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nem képzelem be a tünetet, mikor rendesen összeestem, meg egyfolytában nyomást érzek a fejemben, azt mégis hogy képzelném be? ne idegelj.
2009. dec. 15. 16:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Magas vérnyomás? Mi az,hogy " ne idegelj " -> Mi csak segíteni próbálunk..
2009. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
a stressz valóban okoz ilyen tüneteket..ezt a majd el alszom érzést én is utálom
2009. dec. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Agydaganatnál az egyik leggyakoribb tünet(csoport) a fejfájás, ami ugyancsak sokféle lehet aszerint, hogy általános vagy körülírt, illetve melyik területen és milyen intenzitással jelentkezik. Jellemző lehet, hogy az agyban lévő liquor (agyfolyadék) átmeneti fokozódásakor (tüsszentés, köhögés) erősödik a fájdalom. Az agydaganatban szenvedő betegek gyakran ébredést követően élnek át erős fejfájást, amelyen a mindennapokban használatos fejfájás-csillapítókkal nem tudnak úrrá lenni. Fontos megjegyezni ugyanakkor, hogy egy agydaganat nem minden esetben okoz állandó fejfájást, azaz fordítva is igaz: a fejfájás hiánya sem zárja ki egy agytumor meglétét. Természetesen a fejfájásnak számos egyéb kiváltó oka is lehet, de feltétlenül indokolt az ismételten jelentkező panaszok tisztázása.

Általános tünetként említhető a szédülés, a hányás és a hányinger, amit jellemzően ugyancsak a koponyaűri nyomásfokozódás vált ki, s a reggeli órákban szintén erősebb lehet, majd a nap folyamán enyhülhet. Egyes esetekben a hányást nem előzi meg hányinger sem, hirtelen fellépő sugárhányás is jelentkezhet. Olyan látásproblémák is kialakulhatnak mint az átmeneti keringészavar következtében váratlanul fellépő látásvesztés (obscuratio), a kettőslátás, a pupillaszűkület, a pupillatágulat vagy egyéb látászavarok.

Ezek a tünetek alapján nem hiszem,hogy agydaganatod van,nyugi!!Sztem inkább migrén lehetséges...,nőknél gyakori!

2009. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia en vagyok az embered!Ugyanez volt vele egy hetig, mar enis bekepzeltem az agydaganatot magamnak, mert reggel is sulyos fajdalommal ebredtem es semmi nem hasznalt!!!de ma mar jobb es par napja egyesz turheto, csak a szemem fajdogal!Ne aggodj vizsgaltatsd ki magad, hormon valtozasok is okozhatnak hosszantarto fejfajast,agydaganat az elegge ritka ilyen fiatalon,ugyhogy nincs miert aggodnod, jovo7hetfon azert enis elmegyek egy par vizsgalatra!jobbulast mihamarabb!!!!! 21/L
2009. dec. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérj inkább egy CT vizsgálatot, ha ettől megnyugszol.
2009. dec. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha a vérképem teljesen jó lett, semmi elváltozás, akkor minden rendben lehet, igaz? Mert elvileg, ha bármi súlyos lenne, a fehérvérsejtszámom megnövekedett volna.
2009. dec. 15. 22:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Vérnyomásod rendben van? Pánikbeteg vagy, meg ahogy nézem - ne vedd sértésnek - enyhe hipochondriád van, ez párosul egy magasvérnyomással, és máris azt hiszed, hogy midnenféle bajod van. Hidd el, még vagy tucatnyi másik, enyhébb betegségnek is lehetnek ugyanezek a tünetei. Ráadásul az agydaganat több tünettel jár, amik fokozatosan, nem egyik pillanatról a másikra mutatkoznak.- Csak nyugi, menj el a kivizsgálásra, és ha igazam lesz hogy nincs komoly bajod, meghívlak egy forró csokira. ;)
2009. dec. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi köze lenne a fehérvérsejtszámodnak az agydaganathoz?Az akkor emelkedik meg,ha pl. valamilyen gyulladás van a szervezetedben.Az biztos nem mutatja ki,ha ne addj isten bármi ilyen jellegű problámád lenne.Ne vért vetess,hanem irány egy neurológus és CT vagy MRI.Majd az megnyugtat.
2010. nov. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!