Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez meg mi a fene?

Ez meg mi a fene?

Figyelt kérdés
Minden reggel elkap az az érzés, amikor megy a hasam és csikarja a gyomrom. Érdekes módon, otthon ez sosem fordul elő, csak hétfőtől péntekig minden reggel. Gondoltam, hogy stressz okozhatja, de nem hiszem, mert nem szokok stresszelni suliban. Mitől lehet ez? Valami más probléma? Segítsetek!

2014. febr. 13. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:

A csikar a gyomrod alatt, a gyomorégést, fájdalmat érted? Hasmenéskor a belek "csikarnak" ("tekeregnek").

Lehet hétköznap más az étkezésed időben, mennyiségben, minőségben...? Esetleg túl későn és sokat eszel, az okozhat reggelre gondot.

A stressz ettől függetlenül szóba jöhet, mert nem feltételnül a suliban kell izgulnod, hanem már tudat alatt "izgulsz", hogy egyáltalán suli van (kelni kell, be kell menni stb.). Mert az elég gyanús, hogy csak hétköznap reggelente vannak ilyen tüneteid.

2014. febr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Okozhatja stressz vagy annak szövődménye a savtultenges.
2014. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ez biztos, hogy stressz. Nekem is volt ilyen, illetve néha előjön újra. Nekem az okát kivizsgálta egy terapeuta és tudat alatt stresszelek be, ha mennem kell valahova, és ez hasmenés formájában jön ki. Nagyon rossz sajnos. Vagy eltereled a figyelmed róla vagy nyugtató.
2014. márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Első kommentelő : a csikarás alatt azt az érzést érzem amikor megy a hasad és görcsöl tőle. Mellesleg ugyan úgy étkezek minden nap. Nem tudom mit tegyek ellene :(
2014. márc. 3. 20:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!