Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 105/43 as vérnyomi, és 42es...

105/43 as vérnyomi, és 42es pulzus milyen?

Figyelt kérdés

2013. nov. 12. 10:20
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Na megmértem megint 116/52 és 45 pulzus.

Most csinálok 50 fekvőt.

Meg volt ( megjegyzet 50 szabályos fekvő azért nem olyan könnyű egy átlag embernek, jó nekem nem okoz gondot de az más) közvetlen a felvő után tehát tényleg közvetlenül utánna 147/57 pulzus: 77

Most várok 2 percet és megint megmérem.

108/38 pulzus 45

2013. nov. 12. 11:03
 12/25 anonim ***** válasza:
Az alacsony pulzus normális, a sportolsz. Ugyanis a szíved jóval erősebb, így percenként kevesebb lüktetéssel is képes ugyanazt a vérmennyiséget körbeküldeni, mint másnak sűrű lüktetéssel.
2013. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
király akkor nem parázom ezen. Haverom is mondta hogy nekem nagyon alacsony neki majdnem 2x ennyi volt azt mondta ez nagyon veszélyes.
2013. nov. 12. 11:07
 14/25 CODE3 ***** válasza:

Eddig jó sok butaságot hordtak itt össze :)

Ez egy elég összetett dolog, minden azzal kezdődik hogy mennyi idős az illető.. Az sem mindegy hogy nő e vagy férfi.

Gyanítom, Te a fiatalabb korosztályhoz tartozol. Így szerintem sem veszélyes, de túl alacsony igen.

Amikor a szív lassan ver (60/perc frekvencia alatt) bradycardiának hívjuk. Felnőttkorban és öregkorban ez magas kockázatú az inkfartus miatt. Több olyan fiatal is van akinek ilyen a vérnyomásra, ha mozogsz egy kicsit vagy sportolni fogsz, ez változhat. az viszont butaság hogy igyál sok vizet, mivel a víz hígítja a vért ezáltal még alacsonyabb lesz, ezt magas vérnyomás esetén szokták ajánlani. Mindazonáltal, a vízre minden szervezetnek szüksége van, lehetőleg 20 testtömeg kg-ként napi 1 l vízre. Tehát egy 60 kg-os emberkének 3 liter vizet kéne meginnni minden nap hogy a vese, máj és egyéb szervek tökéletesen működjenek. Egyre kevesebb aki ezt egyáltalán tudja, és aki oda is figyel erre. Jó egészséget Neked!

2013. nov. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"az viszont butaság hogy igyál sok vizet, mivel a víz hígítja a vért ezáltal még alacsonyabb lesz, ezt magas vérnyomás esetén szokták ajánlani. "


Ne írj már sületlenséget!


[link]


[link]

Innen egy kis részlet kiragadva:

"Mi a további teendő amennyiben a vizsgálatok biztosan megerősítették az alacsony vérnyomás fennállását?


rendszeres testmozgás, reggeli torna, úszás, kerékpározás frissíti a vérkeringést, valamint a váltott hideg-meleg zuhanyozás is

bő folyadékfogyasztás, napi 1½-2 l (javasolt a rozmaringtea)

megfelelő magnézium-, kálium-, konyhasó- és vasbevitel

aki rendszeresen étkezik, elegendő folyadékot fogyaszt, mozog, annak nemcsak a vérkeringése, de valamennyi életfunkciója stabilabb lesz"

2013. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nekem a doki is azt ajánlotta többek közt, mikor alacsonyabb volt a vérnyomásom kicsit, hogy: hideg-meleg zuhany, sok folyadék, mozgás.
2013. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok 78 kiló, és napi 1.5-2 órát sportolok heti átlagba, ebben benne van egy pihetőnap a héten. Azon gondolkodtam hogy lehet hogy a kcal bevitelem csökkentése áll a háttérben, mivel diéta érdekében lecsökkentettem kb 2000-re de 3000-4000-et szerintem elégetek egy nap (a testi működést beleszámítva) Kb ennyi.
2013. nov. 14. 12:56
 18/25 A kérdező kommentje:
Megint mértem am 110/ 50 volt és 43 pulzus...
2013. nov. 14. 13:02
 19/25 anonim ***** válasza:

Veszélyesen alacsony!!! Tessék több folyadékot fogyasztani!

- Bár nem muszály: így hamarabb lehet infarktust kapni...

2013. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Amúgy ha napi 2 órát sportolsz, akkor okos dolog a sport miatt orvossal is konzultálni, vérnyomástól függetlenül. Szóval jó lenne, ha elballagnál a háziorvosodhoz, és elbeszélgetnél vele a kérdéses számértékekről.
2013. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!