Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikrohamra valami hatásos...

Pánikrohamra valami hatásos módszert/gyógyszert amivel megszüntethető és nem csak elnyomható?

Figyelt kérdés

Augusztus vége óta mindennap pánik rohamaim vannak. Eleinte csak este voltak (felriadtam, nem kaptam levegőt stb), aztán kb egy hónap múlva már napközben sem kaptam levegőt (olyan érzés, mintha párnát tennél az arcodhoz és azon keresztül lélegeznél). 2 hétig így voltam, gondoltam majd elmúlik, de nem múlt el. Elmentem a háziorvoshoz. Mondta, hogy ő pánikrohamra gyanakszik (én meg akkor gégegörcsre gyanakodtam). Adott beutalót vérvételre, tüdőröntgenre, fül-orr-gégészetre. Sehol nem találtak semmit. Azt mondták szedjem a Valeriana Relaxot, mert az a zsigeri idegrendszerre hat és azt is mondták, hogy jó lenne ha ennek a pánikrohamnak a forrását megszüntetni (amit nem lehet sajnos..max feldolgozni). Szedtem a Valerianat, egy ideig jó volt, aztán a vége felé már annyira nem. Visszamentem az orvoshoz, felírta a Frontint (0,25mg). Nagyjából jó volt, de emellett is volt néha-néha éjszakai pánikrohamom meg napközbeni fulladás............

Na ebből elegem van! Nem akarok, gyógyszereken élni! Normális életet szeretnék. Olyan végeláthatatlannak tűnik ez az egész! Nem ideiglenes megoldásokat szeretnék, hanem teljesen megszüntetni! Lehetséges egyáltalán?

Attól is félek, hogy erősödni fognak ezek a rohamok, esetleg napközben fognak jelentkezni ilyen-olyan módon.


20/L



2013. nov. 11. 14:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szedj nagyon nagy dózisban magnéziumot.

Néha annak hiány is pánik rohamot tud okozni!

Nem vicc, olvass utána a neten.


Olyan magnéziumot vegyél, amiben magnézium citrát van.

Nagy dózist használj:

Ahol az elemi magnézium legalább 150mg (ez kb 700mg magnézium citrátban van).


Próbáld ki, NAGYON FOG SEGÍTENI!


A magnézium hiány okoz pánik rohamot, csak totál nem foglalkoznak vele a dokik. A vérvétel sima MG szintből nem derül ki, hogy a vérben jó a mennyisége a mg-nak, attól még bővel lehet hiány a szövetekben.


Nézess alapos vasszintete is, ne csak simán, hanem minden vashiányra utalható elemet a laborban...teljes vahiány vizsgálat.


Nem vagy vérszegény véletlen?


Nagyon fontos egy jó labor, sokszor tök feleslegesen szedetnek erős gyógyszereket a doki, holott nevetséges vitamin/ásványianyag hiányok vannak a gondok mögött...


Csináltass egy nagyon alapos labort.

De ettől függetlenül szedj magnéziumot. NAGY DÓZISBAN!!!

2013. nov. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Terápiára kéne járnod. A pánikrohamnak mindig lelki oka is van.
2013. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az a nagy baj, hogy egy csomószor egyáltalán nem lelki oka van...


Az is lehet persze, de egy csomó lelki dolognak nézett tünet miatt szervi gondok vannak.


Szedj, omega3 kapszulát és sok magnéziumot...és százszor jobban fogod magad érezni. Ettől függetlenül, ha nem akkor persze érdemes pszichológushoz járni.


Saját bőrömön tapasztaltam, hogy mennyire durva pszichés tüneteket tud szervi esészségi állapot hiánya okozni...

Vitamin/vas hiány, gyulladás a szervezetben...

2013. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Na, akkor mégegyszer, mert össze-vissza írtam az előbb...:-D


Az a nagy baj, hogy egy csomószor egyáltalán nem feltétlen lelki oka van...


Az is lehet persze, lelki ok. De egy csomó lelki tünet mögött szervi gondok vannak. Csak erre nem gondol az ember.


Szedj, omega3 kapszulát és sok magnéziumot...és százszor jobban fogod magad érezni. Ettől függetlenül, ha nincs javulás, akkor persze érdemes pszichológushoz járni.


Saját bőrömön tapasztaltam, hogy mennyire durva pszichés tüneteket tud szervi hiány/betegség okozni...

Vitamin hiány (pl. magnézium)/vashiány, gyulladás a szervezetben...simán tud akár depressziót is okozni.


Nagyon ritkán jut egyébe egy pszichológusnak a beteg egyéb fizikális egészségére rákérdezni, mi több javasolni valami kivizsgálást.


Ez persze nem a pszichológusok ellen szól. Ha nincs javulás, akkor talán tényleg csak pszichés ok van...


De a psziché mellett a testre is kell figyelni...oda-vissza működik...és nem csak a psziché okoz betegséget, hanem fordítva is nagyon sokszor van...testi tünet okoz pszichés problémát.

2013. nov. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Napra pontosan azóta van ezek a pánikrohamok, amióta történt egy "eset", illetve amikor megtudtam (ne menjünk bele, lényegtelen:)) úgyhogy szerencsére nem szervi baj és sajnos nem magnéziumhiánytól van..

Na szóval, arra akartam kilyukadni, hogy 99%, hogy lelki lelki oka van :( :)

2013. nov. 11. 16:06
 6/18 anonim ***** válasza:
Akármilyen trauma volt is, azt egy pszichológus nagyon jól fel fogja tudni dolgozni veled. Szóval sztem tényleg válassz egyet, akiben megbízol az első pár alkalom alapján, és hajrá! Pszichológushoz menni nem szégyen és nem ciki - ugye ha a szívemmel van bajom, akkor kardiológushoz megyek, ha a mosógépem elromlott, akkor mosógépszerelőt hívok, ha pedig olyan problémám van vagy olyan sokk ért, aminek a feldolgozása nem megy egyedül, akkor ott a pszichológus. Én is már voltam, jártam úgy fél évig, segített. Szerintem neked is fog.
2013. nov. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. nov. 11. 19:45
 8/18 anonim ***** válasza:
Én is voltam pánikbeteg elég komolyan. Tudom miről beszélsz, mert számomra is végeláthatatlan volt az egész.. Én az elején tiltakoztam mindenféle gyógyszer ellen, de csak rosszabb lett sajnos. Szedtem magnéziumot, mindeféle vitamint, de nem éreztem, hogy azoktól jobb lett volna. Nálam is abszolút lelki dolgok miatt jött ki. Aztán a háziorvosom felírt egy 0.25mg Xanax-ot. Ettől jobban éreztem magam ideig-óráig.. De tudtam, hogy tartós változást csak akkor hozhatok ha szembenézek az egésszel és nem folyton elmenekülök. Pl.: Mikor voltam egy áruházban és éreztem, hogy jön rám a roham, én ösztönösan menekültem onnan ki!(Ez nálam abban nyilvánult meg, hogy nem kaptam levegőt és a szivem egyre erősebben és gyorsabban kezdett verni, a vérnyomásom pedig az egekbe ment). Nos, ezután eldöntöttem, hogy nehéz feladat lesz de szembe kell néznem vele, mert nem fogok belehalni. Tehát mikr legközelebb éreztem akkor próbáltam legyőzni a félelmet, hogy nem történhet semmi baj! Eleje nagyon nehéz volt, de utána egyre jobb lett! Kell, hogy valami lekösse a figyelmed mindig, mert ugye akkor nem a rohamra fogsz koncentrálni.Hosszabb időbe telik, de eltökéltnek kell lenned:)
2013. nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ez jo lenne marmimt szembenezni vele es meg is tennem de nincs ra lehetosegem.. Neked a panikrohamod masabb volt kicsivel az enyemnel. En leginkabb megijedni szoktam amit valljuk be..nem tudunk iranyitani foleg nem akkor amikor offol az agyunk tehat elalvaskor (sokszor felalomban):(
2013. nov. 12. 14:11
 10/18 A kérdező kommentje:
Most itt ulok az orvosnal (sokadjara) es kivancsian varom hogy mit fog mondani csak mar azert is mert aktivabb vagyok a rohamokkor. Eddig csak megijedtem es fekudtem tovabb most meg mar osszekotom az almom a valosaggal (pl targyakat keresek ..mult ejjel azt almodtam hogy a baratom kikapcsolta a tvt es (igazabol en kapcsoltam ki) felriadtam es mondtam hogy kapcsolja vissza a tvt mert anelkul felek es kerestem a taviranyitot. Elozo ejszaka a vak sotetben felriadtam h egy bogar van az sgyon mellettem de nem lattam rendesen es eloszedtem a telefont a parna alol hogy ravilagitsak de addigra nem volt sehol (szerintem sose letezett)
2013. nov. 12. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!