Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sok helyzetben pánikolok! Mit...

Sok helyzetben pánikolok! Mit lehetne tenni ellene? (részletek alul)

Figyelt kérdés
Ha beszélgetek emberekkel, akit nem annyira vagy egyáltalán nem ismerek olyan szorongás szerű érzet jön rám. Tehát nem tudok olyan lazán beszélgetni, mint mások. Hanem még azon is töprengek, hogy épp mit mondok és hogy azt hogyis mondtam!!! Ha épp mások előtt kell előadni valamit, akkor is ugyanígy pánikolok. Kiszárad a szám, és olyan nehezen fogalmazom meg amit akarok, elcsuklik a hangom. Randim hasonló a helyzet de fél óra után, teljesen megnyugszom és minden ok lesz;))) Barátok, ismerősök körében nincs ilyen problémám. Valahogy ennyire rosszul reagálok az ilyen helyzetekben. Valami megoldás/ tanács/ tipp, hogy mit tehetnék ellene? Hogy kéne hozzáállni? Egyáltalán van valaki hasonló helyzetben????? Meg tudott változni? Hamarosan munkába állok és abban bízom, hogy ott, emberek közt javul a helyzetem. De félek hogy nem így lesz... elég elkeserítő helyzet :(
2009. okt. 15. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem be kellene gyakorolnod a dolgot, azaz kényszerítsd magad néha olyan helyzetbe, hogy idegenekkel kelljen beszélned. pl buszmegállóban kérdezz meg egy nénit hány óra, elment-e már a busz stb. minél több ilyen számodra kényelmetlen helyzetbe kerülsz, előbb-utóbb 'tudatosul', hogy ilyenkor nincs mitől félned, és egyre jobban fog menni. csak bízz magadban és mosolyogj sokat:)
2009. okt. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Amikor ezt érzed vegyél nagy levegőket és nyugodj meg.Én is igy voltam és a szájszárazságot egy kis cukorkával negroval vagy valami citromossal űztem el,illetve mindig van nálam egy fél literes víz.Ha esetleg buszon,iskolában vagy csak egyátalán nagyon sokat pánikolsz irj nekem vagy itt egy választ és megpróbálok segíteni még ha akarod. (pánikbeteg voltam több mint két évig saját erőmből segítég nélkül lábaltam ki)
2009. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szijja:)

Énis hasonló cipőben járok.Nagyon nehezn ismerkedem, ha új társaságba kerülök, nehezn nyílok meg.Nekem a suliban voltak ilyesmi gondjaim.Énis teljesen leblokkolok ha valakivel, akit még nem ismerek beszélgetnem kell.Ne aggódj, nem vagy egyedül, nagyon sok ember küszködik ezzel:)Ha idegen emberrel beszélgetsz, próbálj meg arra gondolni, hogy már ismered, tekintsd barátnak:)

Fel a fejjel és nagyon sok sikert:)

2009. okt. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!