Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek mi lehet ez?...

Szerintetek mi lehet ez? Vércukor probléma, pánik, vagy szív probléma?

Figyelt kérdés

Régebben volt, hogy ritkán leesett a vércukrom, ha később ettem, és hirtelen farkaséhes lettem, vagy ha hosszabb utat tettem meg, de amint ettem jobb lett. De ez nem mindig volt, mert volt olyan is, hogy alig ettem, még sem esett le? Aztán mostanában egy kicsit gyakrabban történt ez meg, farkaséhség, de amint ettem megint jobb lett, csak ha már később ettem, hirtelen jöttek a tünetek, gyengeség, szédülés, szívdobogás, és lehet rá is pánikoltam kicsit. Aztán pl. tornázás után is előfordult, hogy gyenge lettem, mintha ólom nehéz lettem volna, és mintha ilyenkor szédültem is volna kicsit, ilyenkor megint gyorsan ettem, és helyre jöttem. Hogy most ezért-e, vagy már bennem volt ez a vércukorszint esés, és már előre féltem, nem tudom.

Most a napokban meg nagyon felerősödött ez a dolog, mert szinte naponta jön rám, olyan érzés, hogy hirtelen, mintha legyengülnék, szédülnék, erős szívdobogás, kisebb-erősebb reszketés, halálfélelem, ájulás való félelem. És érdekes, hogy reggel, illetve este, és éjszaka nincs ilyen problémám, csak napközben, főleg délelőtt, de most már inkább a kora délutáni órákban tör rám, és naponta. Tornázni, most napok óta nem merek, csak szobabiciklizni, mert akkor nincs probléma. Fulladás, légszomjam az nincs, legalábbis idáig nem volt. Sem tornánál, sem egyébkor. De az az érdekes, hogy ha nem vagyok éhes, most már akkor is ez van, ha pedig nem vagyok éhes, és nem kívánok semmit, akkor minek egyek, vagyis eszem azért egy keveset,de nem sokat. Bekapok egy szőlőcukrot, amitől, mintha jobb lenne, de nem teljesen. Egyébként mennyi szőlőcukrot kell enni egyszerre, hogy helyre álljon a vércukor? És mennyit lehet egy nap, hogy ne hízzak el tőle? Ja, és amikor jönnek ezek az érzések, akkor, mintha tudnám valamennyire kontrollálni, mert ha jobban rágondolok, mintha erősebb lenne, ha kevésbé, akkor csökken, és ilyenkor kénytelen vagyok bekapni egy szem nyugtatót is, és utána, mintha szintén jobb lenne, főleg ha letudok feküdni utána. Szóval milehet ez? Szívritmuszavar is lehet, mert néha kalimpál a szívem azt érzem, de lehet ez az izgalomtól is talán? Előre is köszi a segítségeket!


2013. márc. 12. 15:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Amit akkor éreztél,ha éhes voltál valóban vércukorszint csökkenés lehetett. De szerintem,amit később írtál tipikus pánik roham.Kérj segítséget,mert még súlyosabb tüneteid lehetnek,ami még a normál életet is befolyásolhatják.
2013. márc. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!