Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért ilyen tudatlanok az...

Miért ilyen tudatlanok az emberek?

Figyelt kérdés

Hülyén fog hangzani, de pl. anyukám...

Fáj a feje, egyből gyógyszert vesz be.. Miközben lehet azért van, mert napi fél l-t iszik meg.. Érdekes. Nekem sose fáj a fejem, mert napi 3-4 l-t tuti megiszok, sőt nekem még a bőröm sem olyan száraz mint neki..

Ugyan ez van szerelmemmel is. Elmagyaráztam neki, de amikor fáj a feje, még mindig gyógyszert kér.. Múltkor a kezébe nyomtam fél liter vizet, hogy inkább igya meg...


2009. szept. 13. 19:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

vagyis te óránként megiszol egy pohár vizet, és óránként el is mész wc-re?

wow.

nekem sajna nincs ennyi időm. és nem is töltöm az egész napomat wc mellett.

meg tök sok vizet elpazarol a wc, mikor lehúzod.

inkább bekapok egy gyógyszert:P

2009. szept. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat


00:49 : az én szervezetem annyira rá van állva erre a vízmennyiségre, hogy naponta 4x megyek pisilni...

2009. szept. 15. 05:33
 13/17 anonim ***** válasza:

Én sem töltöm az egész napomat a wc mellett, kb. 3x megyek pisilni egy nap, néha előfordul, hogy négyszer. :) És nem minden órában iszok meg egy pohár vizet, hanem akkor, ha jólesik. Viszont van, hogy akkor fél litert is egyszerre.


Te tudod, ha neked hobb gyógyszerrel mérgezni a májad mnint normálisan inni, akkor csináld csak, szíved joga eldönteni. De ettől még nem az a normális, amit te csinálsz.

2009. szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Most ezt nem értem.

A vízzel mérgezném magam?!

2009. szept. 15. 16:22
 15/17 anonim ***** válasza:
á, értem, szóval nektek 1 literes húnyhólyagotok van. életszerű.
2009. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kérdező: Miért mérgeznéd magad vele?


Utolsó: Már ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez elég szőkés beszólás volt...

Általában az emberek nem egyszerre visznek be egy litert. Erről senki nem is beszélt... Amint megtelik a hólyag, menni kell pisilni. Az előfordulhat, hogy a sok folyadék miatt 10 perc múlva megint mennie kell, de ugye te sem gondoltad komolyan amit írtál, mert ez elég logikátlan és egyáltalán nem életszerű...


Amit beviszel folyadékot az nem csak pisi formájában ürül. A megfelelő folyadékbevitel nélkülözhetetlen a megfelelő hőháztartáshoz --> ha mozogsz, ezt izzadod ki. Valamitn a testnek valamiből vért is kell csinálnia, ehhez pedig a bevitt folyadékot használja fel. és akárhogy is nézzük, ehhez sehogysem elég fél liter. Tegyük fel, valaki megiszik fél liter vizet, egy nap legalább kétszer elmegy pisilni, számoljuk úgy, hogy egy vizelés alkalmával 1,5 deci folyadékot ürít. Ez napi kétszeri viselés alkalmával 3 deci. A szrvezet a maradék 2 deciből működjön megfelelően, képezzen vért meg miegymás? Nevetséges...


Utána lehet olvasni az interneten. Mindenhol azt írják, hogy a napi ajánlott folyadékbevitel 1,5-2 liter. Csak pár példa, amit találtam:


"ha naponta elegendő folyadékot iszik (a napi ajánlott folyadékbevitel minimum 2 liter)...."


"Kevesen tudják, hogy az egészséges életvitelhez elengedhetetlen a megfelelő folyadékbevitel. Egy felnőtt embernek naponta kb. 2-3 liter folyadékra van szüksége.



Az emberek többsége nem iszik elegendő mennyiségű folyadékot. Pedig ha a szervezet folyadékot veszít, a vízzel együtt ásványi sók is távoznak a szervezetből, amit pótolni kell. Amit csak vitaminokkal, ásványi sókkal, nyomelemekkel és vizet egyaránt tartalmazó változatos étrenddel és folyadékfogyasztással biztosíthatju"


"A napi ajánlott folyadékbevitel egészségesekben 2 liter, ez irányadó szívelégtelenségben is. Egyes meleg nyári napokon vagy lázas betegség, hasmenés esetén ennél magasabb folyadékfogyasztás szükséges."

2009. szept. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy az emberek teste kb. 70-80%-ban vízből áll, tehát a folyadék nemcsak a hőháztartás, a vérképzés, a káros anyagok kijuttatása érdekében szükséges, hanem a sejtennek is szükséges hogy jusson belőle. Nem szerencsés, ha alig-alig jut mindenre.
2009. szept. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!