Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért ilyen tudatlanok az...

Miért ilyen tudatlanok az emberek?

Figyelt kérdés

Hülyén fog hangzani, de pl. anyukám...

Fáj a feje, egyből gyógyszert vesz be.. Miközben lehet azért van, mert napi fél l-t iszik meg.. Érdekes. Nekem sose fáj a fejem, mert napi 3-4 l-t tuti megiszok, sőt nekem még a bőröm sem olyan száraz mint neki..

Ugyan ez van szerelmemmel is. Elmagyaráztam neki, de amikor fáj a feje, még mindig gyógyszert kér.. Múltkor a kezébe nyomtam fél liter vizet, hogy inkább igya meg...


2009. szept. 13. 19:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Azért egy alkalmat biztosan tudnék mondani, amikor inkább vett volna be gyógyszert....

Na mindegy.

Ne nevezd azért anyukádat tudatlannak. Nyilván selymesebb a bőröd, mint az övé, van köztetek némi korkülönbség. Ez nem csak a vízivástól van.

Gondolom, azért vesz be fejfájáscsillapítót, mert sok dolga van, és muszáj minél hamarabb elmulasztani a fájfalmat. Életmódot váltani pedig nagyon nehéz. Majd megtudod te is egyszer biztosan.

2009. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%

Most nagyon okosnak hiszed magad?

nem minden ember tudatlan

2009. szept. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
A fejfájás egy gyűjtőfogalom, sok eredet lehet, értelemszerűen mind-mind más kezelést kíván, szakorvosok nem merik vízzel kezelni a beteget egy röpke ránézés alapján. Namost, gyanítom (sajnos) újat mondtam. Szóval mielőtt legközelebb lehülyézed anyádat, talán el kéne gondolkodni, vajon te mennyit tudsz...
2009. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem hinném, hogy a kérdező okosnak hinné magát és ezzel akarna villogni a kérdésén keresztül, csupán csak megállapított valamit.


Napi fél liter folyadék kórosan kevés, ez bizony okozhat fejfájást és egyéb problémákat is. Pl. a vér mennyisége is a folyadéktól függ, ha valaki kevés folyadékot visz be, kevesebb ér termelődik, ezáltal csökken a vérnyomása, az alacsony vérnyomás rossz közérzetet okoz, de ami ennél is fontosabb az az, hogy besűrűsödhet a vére, ami trombózishoz vezethet.

Amúgy tök mindegy, hogy az illető aki alig iszik 16 éves vagy 50, ugyanis a kevés folyadék okoz bőrkiszáradást. Az én anyukám 45 éves és egyáltalán nem száraz a bőre, pedig nem keni magát semmivel, csak normálisan iszik. A víz belülről hidratál, a testünk nagy százaléka vízből áll, amit pótolni kell.


Az egyik hozzászólónak üzenem, hogy ha valakinek fáj a feje és pótolja a hiányzó folyadékmennyiséget, sokkal hamarabb elmúlik a fejfájása és rossz közérzete, mint ahogy a gyógyszer hat. Saját tapasztalatból mondom, ugyanis néha "elfelejtek" inni, egből jön a rosszullét, majd amikor legurítok 1-2 pohár vizet, legkésőbb 10 perc múlva jól vagyok.


Egyébként ha valaki folyamatosan gyógyszert kapkod be, az a máját is mérgezi.


Úgyhogy semmiféleképpen sem egészséges az, amit pl. anyukád csinál.

2009. szept. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"A fejfájás egy gyűjtőfogalom, sok eredet lehet, értelemszerűen mind-mind más kezelést kíván, szakorvosok nem merik vízzel kezelni a beteget egy röpke ránézés alapján."


Ja, de amikor az alapvető dolgok hiányoznak, így jelenleg a megfelelő folyadékmennyiség, azért azt mondják, hogy igyon többet. Mindig az alapvető dolgok vizsgálatával kezdik és úgy haladnak a komolyabb felé. Ezt elhiheted nekem, fejfájós vagyok, jártam már pár szakorvosnál, és először mindenki az életmódban keresi a hibát. Nekem először "ránézés alapján" azt mondták, hogy a stressztől van, és szedjek gyógynövény alapú nyugtatót bizonyos helyzetekben. és ehhez nem csináltak MR felvételt, röntgent stb.

2009. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

szóval a víz minden fejfájást meggyógyít?

érdekes ötlet...

2009. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nekem is évekig fájt a fejem és a fogamzásgátlóra fogtam, mert senki nem világosított fel, hogy vízhiány is okozhatja! És valóban, mióta nem napi fél liter vizet iszok, nem fáj a fejem sosem és nem szédülök össze-vissza. Kár, hogy nem tudtam ezt hamarabb.
2009. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha tudnál olvasni a sorok között rájönnél, hogy nem azt mondtam, hogy a víz minden fejfájást meggyógyít, de ha valaki egy nap összesen fél liter vizet iszik meg az ajánlott (--> normális) másfél-2 liter helyett, akkor erősen lehet gyanakodni arra, hogy a kevés folyadékbevitel miatt fáj a feje. Ezt egész egyszerűen ki lehet szűrni. Ha keveset ittál és fáj a fejed iszol egy kis vizet. Ha nem javul a fejfájásod akkor nem az volt az oka, hanem valami más áll a háttérben, és akkor lehet orvoshoz rohangálni, hogy komolyabban kivizsgáljon.
2009. szept. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

énis napi fél litert iszok meg, de kb sose fáj a fejem. anyád meg sztem azér veszbe gyóccert, mert nincs arra ideje h leüljön a fitelba és elkezdjen vizet vedelni, és várnia h elmúljon a fejfájása. és aki nincs hozzászokva a sok liter vízhez, annak nemfogmenni egyiknapról a másikra a fél lizer után a 2 liter se.

én eccer megpróbáltam, "merazegésséges" az lett belőle h félóránkánt wcre jártam, munkahelyemen hülyének néztek, mindemellett a munkám is alig tudtam elvégezni mertz folyton a wcre kellett mennem pisilni. ezt egy hétig csináltam, aztán feladtam. úgyláccik nekem a fél liter a napi folyadékszükségletem és ennyi. ez egyáltaláűn nem törvényszerű h mindenkinek 3-4 litert kell meginnia. a szervezeted jelzi, ha vízhiányos vagy. a bőröd pedig valszeg azér selmyesebb mer gondolod anyád vagy 25 évvel idősebb nálad. mellesleg az én bőröm is selymes, peedig nemiszok meg napi 3-4 litert.

ja és amúgy a túlzott vízfogyasztás káros is lehet akár.

2009. szept. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Amikor folyadékhiányom van nekem sosem szárad ki a szám, nem érzem, hogy fáradt vagyok csak elkezd fájni a fejem és letompulok. Mondják ilyenkor, hogy igyál, de én magam sosem érzem, hogy igen most tényleg arra vágyom, hogy igyak. Nyilván, ha valaki fél litert ivott eddig naponta ne álljon rá egyből 3 literre, mert nem fogja bírni, ehhez is szoktatnod kell magad. Különben napi 3-4 liter a nagyon meleg nyári napokban ajánlott, nem egy átlag őszi napon.


A fél liter akárhogy is nézzük kevés, ugyanis ebből valamennyit kipisilsz (ami gondolom nem fél deci), párolog, és a testednek még vért is kell képeznie belőle. Magyarán a tested spórol a vízzel. Én sem iszok napi két litert, meg nem bírom, de 1 alá sosem adom. Nem hiába mondják az orvosok is, hogy napi 1,5-2 liter az egészséges és ajánlott mennyiség.


Egyébként megadhatnátok a tiszteletet a kérdezőnek annyiból, hogy az anyukáját nem úgy szólítjátok, hogy "anyád", mert ez nem tudom, kinél hogy megy, de nálunk sértő.

2009. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!