Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti hogyan próbáljátok meg...

Ti hogyan próbáljátok meg kezelni a stresszt?

Figyelt kérdés
Párom még csak 27 éves, mégis idegileg kimerült, folyton ingerült, morog, aggódik, elégedetlenkedik. Ennek pár napja fizikai tünetei is vannak, zsibbad a bal karja, és fáradt. Hát éve dolgozik ugyanott, nagyon monoton irodai munkája van, ráadásul kirúgással fenyegetnek mindenkit. Nem sportol, nem nagyon vannak barátai sem. Gyakran csattan rajtam az ostor, tudom, hogy főleg a stressz miatt, de bánt a dolog. Alig vagyunk együtt az ágyban is, mert azt mondja, úgysem tudná átadni magát. Ti mit tesztek a stressz ellen? Hogyan vezetitek le a feszültséget?

2012. nov. 29. 00:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Testmozgassal. Fontos szerintem, hogy a mokuskerekbol valahogy az agy ki tudjon kapcsolni, erdemes ezert olyan testmozgast valasztani, ami alatt nem lehet "tovabb gondolkodni" pl. futas helyett jobb valami labdajatek. Akar tollasozas ahhoz ket ember is eleg:-).

De a lenyeg, hogy legalabb fel ora folyamatos mozgas legyen, mert akkor mar felszabadulnak 'endorfinok' es igy oldodik a stressz.

Nekem a kirandulas - par oras seta az erdoben emberektol tavol is bevalik. Egyszercsak jon egy pillanat, amikor hopp a gondok leolvadnak es rajovok, hogy kint vagyok a termeszetben, hogy illata van a foldnek, reccsen egy faag, megszolal egy madar stb...

Viszont, ha a bal karja zsibbad surgosen menjen orvoshoz!!! Szivinfarktus jele is lehet :-(. Sok sikert.

2012. nov. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%
Google > pszichofitness
2012. nov. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!