Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 12 éves vagyok és mindig...

12 éves vagyok és mindig nagyon nehezen alszom el. Ez mitől van?

Figyelt kérdés
Az egészségemmel semmi baj nincs, napközben mindig jól elfáradok, az ágyam kényelmes, de mégis csak nagyon nehezen tudok elaludni. Ez mitől lehet? Nem tudtok valami jó módszert, amitől könnyebben el tudok aludni(persze nem arra gondolok, hogy vegyél be altatót:))?
2009. aug. 7. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ne gondolj semmire, csukd be a szemed és nézd a sötétséget. Nekem mindig azzal van gondom h pl. figyelem az óra kattogását vagy valami..:D
2009. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is nehezen alszom el főleg iskolaidőben. Sajnos elég nagy a nyomás rajtam de ki lehet bírni... csak ez a fránya alvás. Nekem ez vált be: minden nap pontosan ugyan akkor fekszek le az ágyba és pontosan ugyan akkor kapcsolom ki a TV-t. Ha végképp nem megy az elalvás és következő nap muszáj kipihentek lennem akkor marad a gyógynövényes készítmény pontosan ez: valeriana. De csak ritkán végszükség esetén használom.

18/f

2009. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Jaamúgy a Neo Citran is segít, álmosít. (Első voltam)
2009. aug. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! De nagyon sokszor csak azért nem tudok elaludni, mert nagyon meleg van. Pedig van klímánk, ez kb. egy órát megy este, éjszakára pedig kinyitom az ablakot,de még így is nagyon melegem van. Van egy vékony takaróm, azzal szoktam takarózni, így meg végképp melegem van, viszont takaró nélkül nem tudok aludni.:) Mit tegyek?
2009. aug. 7. 19:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Hagyjátok a klímát éjszakára is, ha nem vagy allergiás rá, már úgyse kell sokáig. De legalább várják meg a szüleid, amíg elalszol, utána kapcsolják ki. A meleg mindenkinek alvásproblémákat okoz. Ha kint 28 fok van, hiába van nyitva az ablak.
2009. aug. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
ja tom én is ugyanigy vagyok amugy se tok jol aludni meg utálok is meg most meleg is van éjjelnyitott ablakkal alszom de igy is nehéz de mostmár jobban alszom mert átrendeztük a szobámat olvastam a neten hogy vannak ilyen alvás vonalak vagy energia vonalak és ha pont ebben van az ágyad akkor nem tudsz aludni ha már sokadszórra nem tudsz elaludni probáld ki rendezd átt a szobád nekem bejött jobban alszom am én se vok sokkal idősebb nálad 13 éves fiu vok
2009. aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
nézz magadba és probáld megtalálni önmagad
2009. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

meg egy tavaly májusi imben olvastam. Adj magadnak időt az elalváshoz. Ha 15 perc múlva is fent vagy nyugodtan kapcsold be a tv-t de kizárólag halkan, esetleg kezdj bele valami csendes dologba pl amit holnap kell csinálnod, de ne szellemit hanem inkább fizikait: Ezt szintén 15 percig. Ezt addig folytasd amíg el nem alszol. Nekem ez mindig beválik általában csak egyszer kapcsolom be a tv-t.


---

Ha tudtam segíteni várom a felpontozást :)

2009. aug. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló a problémám, én már igaz, 18 vagyok, de esténként gyakran 50-60 perc alatt sem tudok elaludni. Nem tehetek róla, mindig olyankor jönnek elő a gondolataim, mindig olyankor gondolok mindenre, és hiába próbálok kikapcsolni, 1 perc múlva már megint forog az agyam valamin... :'( már nagyon ki vagyok, amúgy semmi nem segített:(
2010. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

nálam is z van!én bekapcsoltam a tv-t és addig néztem amedigg már nagyon álmos voltam beválik!amikor már percenként ásítozol akkor kapcsold le és próbálj el aludni!

ha az sem segít akkor csukd be a szemed és gondolkodj el valamin....

2010. dec. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!