Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért alszom el nagyon nehezen?

Miért alszom el nagyon nehezen?

Figyelt kérdés

Nem csak mostanában van így, hanem amióta az eszemet tudom. Azért kérdem, mert hátha tud rá vki vmilyen módot, h ne legyen így, mert így vizsgaidőszakban az lenne a cél h minél többet aludjak.

általában csak fekszem az ágyamban, gondolkozom, minimum egy másfél óra amíg elalszom. ha nagyon fáradt vagyok, akkor is legalább egy óra. kipróbáltam már mindent, visszaszámolást, gondolkodást, nem gondolkodást, de semmi hatás :(

nincs rá vmi módszer, hogy hamarabb elaludjak? az a +1 óra sokat jelentene (korábban nem tudok lefeküdni)


2009. máj. 19. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
esetleg menj el futni kicsit lefekvés előtt. ha kifáradsz testileg és agyilag is akkor könnyebb dolgod lesz valószínűleg. én általában ugy szoktam elaludni hogy elkezdek valamiféle eseményt lejátszani a szemem előtt és utána az szépen lassan átalakul valami másba, alvásba. no meg lehet nincs is annyi alvásra szükséged mint amennyit szeretnél és emiatt.
2009. máj. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sya énis igy vagyok soha nem tudok elaludni mindig csak gondolkozom.Néha az segit ha pl.futásra vagy biciklizésre gondolok ami igy monoton.De most viszont már ez sem hsznál.Scitec essentials melatonint szedek ami nagyon jól bealtat.Testépitő boltokban lehet kapni(Scitec boltot keress ha érdekel)90-tabletta van elalvás elött egyet beveszel és igy elaltat.Szerintem nagyon jó.


üdv,:egy másik rossz alvó 15/L

2009. máj. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lefekvés előtt egy fél órával igyál meg egy bögre langyos mézes tejet /ha szereted persze/. Fürödj le és ha netán fázik a lábad, húzz egy pamutzoknit. Ne mocorogjanak körülötted, ne zavarjon fény, zaj. Képzelj magad elé egy nagy táblát, arra írj krétával egy 100-as számot. Jobb kezeddel töröld le a számot, és írj eggyel kevesebbet, vagyis 99-et. Majd ezt is töröld le és írj eggyel kevesebbet, töröld le, és így tovább. Cak csökkenő számokat írj!
2009. máj. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:D az utolsót próbáltam már ez ilyen agykontrollos nem? és futni is szoktam majdnem minden este :(
2009. máj. 20. 00:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy alszok el legkönnyebben h becsukom a szemem és megpróbálok nem gondolkozni (tudom hogy ez lehetetlen csak megpróbálok).. és akkor hirtelen mindig beugrik egy kép.. a múltkor pl. egy hajó kormánya volt:D és abból a képből keletkezik egy történet.. pl egy hajón vagyok nyaralni megyyünk megérkezünk és ott mi van stb... és így viszonylag könnyen elalszok... + sztem az se jó, hogy ha nagyon erőlteted az alvást.. csak feküdj és pihenj :))
2009. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!