Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért képzelek be hülyeségeket...

Miért képzelek be hülyeségeket, és alszom el nehezen?

Figyelt kérdés

A legfőbb problémám, hogy nem tudok elaludni teljes sötétségben. Vagyis csak nagyon nehezen, vagy ha esetleg van mellettem valaki. (barátnő, barát..) Általában megy a tv, vagy ég az éjjeli szekrényemen a villany. Így érzem csak biztonságban magam. Aztán ha lehunyom a szemem folyton hülyeségeket látok.. rémisztő fejeket, arcokat.. :(

Utalhat ez valamire? És mit tudok tenni ellene? :( Nagyon rossz.. éjjel alig merek lefeküdni.. sokszor inkább hajnalban alszom el, amikor világosodik.. Ebben viszont az a rossz, hogy délben kelek.. fél napom elmegy a semmibe. :( Segítsetek, mit tegyek? :(


2010. máj. 20. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nyugodj meg. Nem vagy hülye :D én is dettó ugyan ilyen vagyok csak eltudok aludni kb. 10 körül :D:D a lényeg hogy ami eszedbe jut (rossz gép, gondolat) azt képzeld el hogy a rózsa bekapja és csak fújd el :D és a gondolat már is eltűnik. Nálam bejött
2010. máj. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én se bírok elaludni,én is parázok,nem vagy egyedül:)Volt egy időszakom,amikor teljesen kivontam magam pl. a filmekből.Nem néztem se tv-t,se horrorfilmet,semmit,nem olvastam szörnyűséges dolgokat,tehát minden ilyentől kíméltem magam.Akkor nekem ez jobb lett.Viszont 3napja olvastam egypár dolgot a szellemekről,és ez totál bennem maradt,úgyhogy megint villannyal alszok,és ugyanúgy reggel szundikálok el,és elmegy a délelőttöm.Ez mióta van nálad?Amúgy én akkor láttam ilyen arcokat,stb,amikor írtam egy cikket a netre a fehérmágiáról,jelekről,stb,és ez totál összezavarta a pszichémet,ha lecsuktam a szemem,állandóan megrándultam és felijedtem,nem tudtam 3napig aludni,akkor meg voltam ijedve.Amúgy meg a net sem tesz jót.
2010. máj. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Olvass este kifulladasig, mire leragadnak a szemeid. Szerelmes regenyeket, cukros mazos dolgokat,allatos konyveket,meseket.Az ejjeli lampat nyugodtan egve hagyhatod.


Nekem az anyukam halt meg, utana voltak sokaig ilyen problemaim, borzalmas dolgokra gondoltam mindig alvas elott ( helyett) Nekem az olvasas bevalt. Ha gondolod, szivesen ajanlok neked konyveket, ha lenne hozza kedved.

2010. máj. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom mióta van.. pár hónapja.. :S Csak olyan rossz érzés.. mikor valaki mellettem alszik teljesen más..

Ha egyedül vagyok minden kis neszre felriadok, mert azt hiszem van valaki mögöttem. :S

Ez a rózsás ötlet nem rossz, ma ki is próbálom. :) TV-t is szelektálom egy kicsit, az tuti. :)

2010. máj. 20. 22:43
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze, örömmel venném. Úgysem tudom sosem, hogy mit olvassak.. :))
2010. máj. 20. 22:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül 12 éves koromban volt egy súlyos autóbalesetem. Kettőt pördült a kocsi és mély árokban landoltunk. Én meg kirepültem a hátsó szélfédőn jó messzire. Azóta nem tudok sötétben aludni, csak ha ég kint a villany ami megvilágítja az emeletet, ahol alszom. Valamelyik este szerintem a frontoktól teljesen kimerültem, nekem is voltak rémképeim, amint lehunytam a szemem, olyan arcokat láttam, amitől totál megrémültem. Az idegkimerültség is okozhat ilyen jelenségeket. Amikor túlterheltek vagyunk és stresszesek.
2010. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha sokszor az az érzésed,hogy van ott valaki,akkor ebben is lehet valami.Nekem is ez az érzésem szokott lenni,és szerintem ilyenkor ezt jól érezzük,nem hiszem hogy mindig csak képzelgés lenne.A félelem nem jó ilyenkor,én mesterségesen bedühítem magam kicsit,és a félelem elmúlik:))
2010. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az idegkimerültségben van valami.. mostanában elég stresszes vagyok.. érettségi, miegymás.. :(
2010. máj. 20. 23:04
 9/9 anonim ***** válasza:

"Aztán ha lehunyom a szemem folyton hülyeségeket látok.. rémisztő fejeket, arcokat.. :("


Nagyon sok ember hallucinál elalváskor. Sőt, szinte mindenki, legfeljebb nem ijesztő módon (hanem csak karikákat, vonalakat stb. látunk)


Vannak gyógyszerek ezeknek a hallucinációknak az elfojtására, mondjuk én inkább csak erre nem szednék gyógyszert.


"Utalhat ez valamire?"


Teljesen normális.


Mivel nem egészséges az, ha sohasem vagy sötétben, ezért érdemes lehet olyan lámpát beszerezned (külön erre a célra vannak lámpák), amiknek a fényében nincs kék fény. Ezek vöröses színű lámpák. Egy ilyet égethetsz. Mellé meg lehet zajt csinálni, pl. felveszel fehér zajt magnóra és azt lejátszod (vagy mint a Solarisban: papírcsíkok ventillátorra ragasztva susognak, mint a fák). De érdemes orvoshoz vagy pszichológushoz fordulni, nyilván ad tanácsot.

2010. máj. 26. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!