Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez alvászavar? Mit tegyek,...

Ez alvászavar? Mit tegyek, már nagyon idegesítő?!

Figyelt kérdés
Mostanában elalvás után, vagyis mikor még nem alszok, de már nem is vagyok ébren. Fúú ezt nem tudom pontosan megfogalmazni, de azt érzem mintha lebénultam volna. Mintha le lennék kötözve, nem bírom megmozdítani se a kezem se a lábam. Aztán pár másodperc eltelik kis erőlködés után fel tudok kelni. Meg sokszor van olyan mintha nem kapnék levegőt, olyan fura bizsergés szerű érzést érzek a torkom alatt. Ez is főleg közvetlen elalvás után van amire fel is ébredek. Párom mondja, hogy nem horkolok, de sokszor felhorkkantok éjszaka. Reggel meg még fáradtabban kelek fel sokszor, mint amikor lefeküdtem. Ráadásul olyan hülyeségeket álmodok összevissza. Ez mitől lehet, segítsetek légyszi!:)
2012. aug. 8. 09:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a bénulást alvási paralízisnek hívják.

Itt van róla egy jó kis cikk (kétoldalas):

[link]

2012. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!