Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mihez lehet kezdeni ilyen...

Mihez lehet kezdeni ilyen gyenge idegekkel?

Figyelt kérdés
24 éves fiatalember vagyok és az a problémám, hogy gyakran érzem magam idegesnek, ingerlékenynek, szorongok. Sokszor nem is tudom megállapítani hogy mire vezethetők vissza ezek az állapotok, nem jövök rá a mögöttük levő gondolatokra. A szívem is hevesen és erősen ver gyakran. Sőt, vannak hirtelen rámtámadó szivdobogási rohamok is. Ez vajon milyen mértékben genetika, és milyen mértékben lehet változtatni ezen az állapoton?
2012. júl. 2. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbetegség is lehet. Szerintem keress fel egy szakembert, lehet segíteni a szorongáson.
2012. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Régen is ilyen volt? Mert akkor még pajzsmirigy probléma is lehet. Egy orvos biztos körbeküld majd de lehet tényleg pánikbetegség vagy sok stressz.
2012. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán pánikbetegség.Nem kell ahhoz ideges természetűnek lenni, hogy ez valakinél előjöjjön.Sok oka lehet, akár rég elfeledett gyerekkori sérelmek is, stb..
2012. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hipoglikémiának is hasonló tünetei vannak!
2012. júl. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. És ha pánikbeteg vagyok, akkor pszichológushoz kell fordulnom, vagy pszichiáterhez? A pánikbetegség kezelésénél élégséges a betegség okait feltáró beszélgetés, vagy általában gyógyszeres kezelést is szoktak felírni?
2012. júl. 2. 16:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is a háziorvosodhoz kell menni, hogy elkezdje a kivizsgálást.Mert valóban szervi oka is lehet.Viszont ha az kizárható és biztosan lelki eredetű, akkor pszichológushoz.

A pszichiáter csak bogyókat ír, amitől még jobban megzakkansz.

2012. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!