Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hányinger az étkezések után,...

Hányinger az étkezések után, mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kb. 1 hónapja folyamatosan azt tapasztalom, hogy az étkezések után egy ideig (30perc-néha 1 óra) hányingerem van, néha már ott tartok, hogy bármelyik pillanatban rohannom kell hányni. Szerencsére még nem fordult elő, hogy ténylegesen hánytam volna. Ez a tünet már régebben is jelen volt nálam, de most egyre gyakoribb, sőt reggelente napirendszerű.

Mit gondoltok, mi okozhatja ezt? Érettségi után ezzel kezdeni fogok valamit, nem mehet így tovább. Normális étrendet próbálok majd összeállítani, nagyobb rost tartalommal (talán segíthet) + emésztőenzimekkel is megpróbálkozom majd.

Az előbb említettem az érettségit, gondolom lesz, aki azt válaszolja, hogy valószínű a stresszes időszak miatt. Ez már bennem is felmerült, de nem tartom valószínűnek, nem vagyok egy stresszes alkat. (Némi izgalom azért van, de egyáltalán nem vészes.) + már régebben is éreztem így, nem új dolog sajnos.

Minden választ szívesen várok, és előre is köszönöm!

19/F



2012. máj. 27. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Savtúltengés, reflux is okozhatja, ki kell vizsgáltatni.
2012. máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyomorégés és epeproblémák lehetnek.
2012. máj. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző két válaszoló jól írta. Nekem is volt ilyen. Nekem refluxot állapítottak meg és epepolipot.
2012. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!