Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csináljak, hogy ne aludjak...

Mit csináljak, hogy ne aludjak minden nap délig?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok felkelni délnél korábban, általában du. 3-4 óra magasságában szoktam, de egy óra múlva olyan álmos és fáradt vagyok mintha egy percet sem aludtam volna, így visszafekszem. Este 8 körül felkelek, hajnal 3-4 felé lefekszem és kezdődik a maratoni alvás elölről. Ez így megy már 2 éve és egyre rosszabb lesz, vannak napok amikor egyáltalán fel se kelek az ágyból (max.10 percre). Pedig nem vagyok depressziós, se rosszkedvű, csak egyszerűen elmondhatatlanul fáradt. Mitől lehet ez? Valami vitaminhiány? Mit tehetnék, hogy reggel mint a többi ember, én is feltudjak kelni normálisan? Olyan rossz, hogy alig van 6 óra a napból amit ébren töltök :( De hiába akarom, sokszor megpróbáltam a reggeli 8-9 órás kelést de szinte fizikai fájdalmam van olyankor és nem egyszer előfordult, hogy mennem kellett valahová, tehát muszáj volt 8-kor elindulnom és elájultam a fáradtságtól :(
2012. máj. 16. 03:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Vegyél el valakit feleségül, utána az lesz a gondod, hogy mikor tudsz majd aludni!
2012. máj. 16. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet de sajnos ez nem fog menni, tekintve, hogy lány vagyok.
2012. máj. 16. 04:33
 3/7 anonim ***** válasza:

szervezeted nem tudja kipihenni magát ha nagyon későn alszol el hiába van meg a 8 óra alvás, tudom nekem is volt ilyen időszakom meg volt már erről kérdés itt.

próbáld magad fokozatosan hozzá szoktatni hogy hamarabb lefekszel

2012. máj. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem vegyél patikában koffeintablettát, és ha az se segít akkor irány pszichiáter.
2012. máj. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Keress munkát, vagy elfoglaltságot. Ha érdeked fűződik hozzá, akkor kénytelen leszel felkelni. És feküdj le korábban.

Hagyd el az energiaitalt/kólát/kávét/cukrot. Ha nem vagy álmos is feküdj le 10kor, és kelj fel reggel. Ez inkább akaraterő kérdése, akármit is mondasz. :D Ekeinte nehezen megy majd az elalvás, de meg lehet szokni. Ahogy a reggeli kelést is.

Csináltass egy vérképet is, meg szedj vitamint, ártani biztos nem árthat.

2012. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mit csinálj hogy ne aludj délig? kelj fel hatkor.

nincs semmi dolgod?nézess vérképet.

2012. máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A koffein tabletta nagyon jó ötlet, ennek utána nézek.

2012. máj. 20. 01:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!