Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Félek a tűztől?

Félek a tűztől?

Figyelt kérdés
Kiskoromban majdnem leégett a lakás miattam (kenyérpirítóval ügyeskedtem de még kicsi voltma) azóta betegesen félek a tűztől nem merek meggyújtani egy gyújtót sem csak olyat amin jó messze helyezkedik el a kezemtől a tűz :D Ezért nem tudok gyufát se gyújtani attól félek megégeti a kezemet így nem tudom begyújtani a tűzhelyet, pedig holnaptól 1 hétig magamba leszek itthon hogyan barátkozhatnék meg a tűzzel, hogyan próbálkozzak hogy bitosan ne égessen meg?
2012. máj. 8. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:

gyujts meg egy gyertyát. nézd egy darabíg a lángját, és ha már felbátorodol, kezd el gyufaszálat gyujtani rajta, eleinte a foszfort szedd le a végéröl, vagy fogpiszkálóval csináld a gyakorlatokat. ha nagyon erős a fóbiád, javaslom, a fürdőkád felett, vagy egy nagy lavór felett gyakorolj, amibe kevés vizet is tehetsz. idézem apámat, -tűzoltó volt- aki kb 6 éves koromtól mondogatta: " ha rá akarsz gyújtani, ülj be a szobába egy hamutartó mellé, nehogy a szalmakazal tövében próbálkozzál"

szerintem te sem a tűztől félsz, inkább a következményektől.

de szerintem ez így van rendjén. én sem szeretem a macskákat, mert alig léptem ki a pólyából egy macska belekarmolt a szemembe. pfuj... utálatos dögök!!!

de a fóbiát mint betegséget le lehet kűzdeni. ha megtapasztalod azt, hogy hogyan irányíthatod a tüzet, pl. egy papírfecnin. javaslom, eleinte csak vékonyabb csíkokkal próbálkozz, mert az újságpapír ha alulról gyújtod meg, hamar lángba borul. de ha felülről égeted lefelé, hamar kialszik. tehát próbáld meg úgy tartani, mikor jobban kezd égni, felemeled, és ha ki akar aludni, lefordítod.

remélem nem volt hiábavaló billentyű koptatásom.

sok sikert, és bátorságot.

csak játssz a tűzzel, ne félj tőle!

2012. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot! :)
2012. máj. 22. 21:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!