Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért félek a sötétben?

Miért félek a sötétben?

Figyelt kérdés

CSAK NORMÁLIS VÁLASZOK ÉRDEKELNEK.

Én egy vidám, optimista, jókedélyű nő vagyok aki nagyon boldog a férjével, és hamarosan megszületik a kislányunk is. Az a fő problémám, hogy rettegek a sötétben egyedül...Párom is és én is rengeteget éjszakázunk, akkor semmi baj nincs. De ha csak a párom éjszakás és én egyedül vagyok itthon nem alszom egy szemhunyásnyit sem, dvd bekapcsolva, egyszerűen félek. Nem tudom megindokolni hogy miért! Le kellene erről szoknom, mert ha megszületik a baba és ő fog félni, nem tudom hogy fogom megvígasztalni. Érzékeny lelkű vagyok, de sosem voltam depressziós sem. Boldog, kiegyensúlyozott vagyok, mégis rettegek a sötétben egyedül.

Tudnátok segíteni, hogy küzdjem le a félelmem!?


2012. máj. 2. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha megszületik majd a babád, elmúlik a félelmed. Nekem édesanyám mesélte, hogy annak idején édesapám éjszaka dolgozott, ő pedig egyedül volt; ilyenkor ő is sokszor félt, de azt mondta, miután megszülettem, elpárolgott a félelme. Tudta, hogy van egy gyermeke akit meg kell védenie, és ő maga is meglepődött rajta, de egyszerűen emiatt túllépett a félelmén.

Talán veled is hasonlóan történik majd. :)

2012. máj. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha kertes házban laktok, sötétedés előtt zárd be a kaput, majd mielőtt bevonulsz a lakás belsőbb részeibe, zárd be a bejárati ajtót is. És tudd, hogy azon keresztül senki észrevétlenül nem fog bemenni!!!

Max. egy olyan külső lámpát, égőt hagyj ne kapcsolj le, ami a bejárat közelében van, hogy bármikor a szobából oda kinézel, akkor lásd, hogy ott minden rendben. Előbb-utóbb elszállnak ezek a félelmek!

2012. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gidalf válasza:
Szerintem keress fel eg ykineziologust. Éehet,hogy valami olyan dolog ert, amire mar csak tudoatt alatt emlekszel es ez valtja ki benned a felemet.
2012. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

25 vagyok, és én is félek a sötétben. Ha épp nem nyugodt a lelkem akkor jobban, ha az életemben minden ok, akkor kevésbé. Anyukám szerint nálam azért van, mert mikor kicsi voltam otthagytak a nyagyiéknál, ahol a kert végében van csak pottyantós..És nekem este egyedül ki kellett mennem..(És nagyon féltem attól a buditól, hogy nehogy beleesek..) És sötét is volt..én meg kb 4éves körül..

Nekem enyhítették a lakásban tartott macskák. (Páromhoz költöztem és már úgy ott voltak..) De neked nem jó a baba miatt. Esetleg egy kutya a kertbe?

2012. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!