Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Félek a sötétben, elképzelek...

Félek a sötétben, elképzelek valakit az ágy mellé stb. Nyugtató megteszi ilyenkor a hatását?

Figyelt kérdés
Attól bevehetek egy bogyót h lassú a szivverésem? Ez nemrég jött elő, de kezd betegessé válni... már attól is félek hogy félek, nem lehet abba hagyni!
2011. jún. 11. 00:46
 1/6 Ludens ***** válasza:
100%

Többféle nyugtató létezik am receptnélkül felírható az velószínűleg nem kezelné ezta problémát ami meg receptre kapható azt meg csak orvos utasítása szerint szedje. Főleg szívpanaszok mellett.

A bogyóval csak a tünetetkezeled egy időre, de az ok amitől kialakúlt megmarad és akár erősebb is lehet. Annak kell utánna járni honna ered ez a félelem, lehet hogy pánik zavar lehet hogy csupán alvásiparalizis áll a háttérben. Keresen fel egy jó pszichológust/pszichiátert a környéken biztos segíteni fog önnek.

2011. jún. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
vackold be magad a sarokba az ágyban,párnézd körbe magad,és jól takarózz be,és forulj olyan szögben,hogy belásd az egész szobát,aztán a atakrót úgy húzd a fejed fölé,hogy kiláss,meg ne is.én i így csinálom,szerintem ne szedj nyugtatót,be fogsz tőle lassulni!!
2011. jún. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen sem a nyugtató, sem az nem egészséges, hogy elbarikádozod magad mindenféle párnákkal meg hülyeségekkel. Sokáig nekem is félelmetes momentum volt maga az alvás kezdete, ugyanis hozzádhasonlóan parás és végtelenül hiszékeny ember voltam - értem én ezt kisebb koromra-. Csakis úgy voltam hajlandó elaludni, ha ment a lámpa vagy a tévé, azért gondolom te is rájössz, hogy ez voltaképpen nem egy normális dolog.


Aztán összeszedtem az összes bátorságomat és simán betakaróztam, majd elkezdtem figyelni a szobámat, szinte teljesen sötétben. Ha teljesen józanul állsz a dolgokhoz és nem engeded, hogy a tudattalan és tudatos képzelgéseid valamiféleképpen megtestesüljenek egy rémalak képében, akkor előbb utóbb megszerzed az irányítást magad felett. Hangsúlyozom ez nem megy egyik pillanatról a másikra, többször kell gyakorolni, főleg akkor, ha nem alakultak ki benned alapvetően ezek a nyugalmi állapotok és az azt elindító mechanizmusok.


1, Te is tudod, hogy ezek az alakok nem valóságosak, csakis képzeletek.

2, Valójában ott nincs senki. Csak az elméd generálja ezeket.

3, Valószínűleg más lehet a háttérben. Gyerekkori megrázkódtatás, paranoia, szexuális elfojtottság vagy hasonló.

4, Két dolgot tehetsz, vagy visszaszerzed a saját irányításod vagy szakember tanácsát kéred!


A nyugtatók - főleg ha nem gyógynövényekből készülnek- elég durva mellékhatásokat képesek előidézni az emberi szervezetben. Idő előtti szellemi deminanciát és a fizikai teljesítőképesség romlását is előidézhetik!


Kérdem én, neked megéri gyógyszerekhez nyúlni ahelyett, hogy összeszednéd magad és talpra állsz?


Nehéz. Tudom, de ha elhagyod magad, akkor nem csak az elméd, de hamarosan a tested is csak a múlté lesz.


Remélem, hogy tudtam segíteni! Sok szerencsét.

2011. jún. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
Ha csaj vagy képzeld azt, hogy nagy farka van, ha pasi akkormeg azt, hogy nagy mellei, egyből lenyugszol :)
2011. jún. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem aludj lámpafénynél - éjjeli lámpára gondolok. Ha ez se segít, akkor fordulj dokihoz, kilehetnek az idegeid.
2011. jún. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ma 01:17 nagyon jo valaszt adtal!


Szeretnem arra a figyelmedet felhivni, hogy lehetoleg TELJES sotetsegben aludj, ugyanis a szervezet vak sotetben kezdi el termelni a melatonin hormont, ami amellett, hogy szabalyozza az alvas ritmusat, segiti az inmunrendszert. Ha barmi feny van a szobaban, ejjeli lampa, tv, utcarol beszurodo lampa, a melatonin termeles leall. Amellett hogy parazol elaludni, meg ki se fogod tudni magad pihenni rendesen, ha egve hagyod a lampat :)

2011. jún. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!