Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az egészséges életmód tényleg...

Az egészséges életmód tényleg ér valamit?

Figyelt kérdés

Próbálok rendszeresebben táplálkozni, tehát pl. itthon is enni indulás előtt reggel, este 8 után max. gyümölcsöt vagy bogyókat enni. //Ennél többet nem tehetek, mindig máskor érek haza, mindig máskor ebédelek, ennek függvényében minden este máskor éhezek meg, ha egyáltalán. Az iskolában a tízórait is nagyon "darabosan" fogyasztom, majdnem minden szünetben valamennyit.//

Próbálok naponta 3-szor enni zöldséget-gyümölcsöt, többször nincs étvágyam és nincs pénzünk se, de kevesebbszer se, tehát ezt tartom.

A margarin helyett vaj van itthon, általában azt eszem. Már szinte csak a tízóraiban nem az van, mert nehezebben kenhető, ami a reggeli rohanásban hátrány.

Néha barnakenyér vagy félbarna kenyér van itthon.

A nassolás egy részénél csokiról próbálok átállni a magvakra, mint tökmag vagy szotyola, illetve a földimogyoróra.

Próbálok rendszeresen mozogni, tornázom, kocogni járok, úszni járok, néha bringával megyek suliba.


Ettől várhatok eredményeket?

Nagyon sok cikket olvastam a témában, mert érdekesnek tartom és kíváncsi vagyok - így e téren már "művelt" vagyok. Tudom, sok kutatás mutatja ki a mozgás hatásait, az étkezés hatásait. Van, amelyik cáfol, pl. a multivitaminok nem védenek a rák ellen, a C- és E-vitamin nem véd a rák ellen, stb.

Most valami közelebbit is szeretnék, mások tapasztalatait, véleményét, stb. :)


2012. ápr. 2. 18:20
 1/1 pacsi ***** válasza:

a vitaminokról annyit, hogy nekem segített kigyógyulni a depresszióból és a pattanásaim is eltűntek tőle. Sportolóknak egyenesen kötelező a multivitamin, legalábbis testépítőknek biztosan, de szerintem más sportban is.

Lehet, hogy nem védenek a rák ellen, de sz@rni rá. Tudod a csokiról meg minden hülyeségről kéthetente bebizonyítják az ellenkezőjét, egyszer káros, máskor hasznos. Nem ezeket "nőklapjás" meg "kiskegyedes" cikkeket kell alapul venni.

Véleményem és tapasztalatom, hogy a vitaminok igenis nagyon hasznosak.


Szerintem nagyon jó, hogy egyáltalán foglalkozol az egészségeddel, legtöbben el sem jutnak idáig. Ettől szerintem hosszútávú eredményeket várhatsz, pl. nem fogsz 40 évesen egy marék gyógszert szedni, csak 70 évesen vagy még akkor sem, érted.

2012. ápr. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!