Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől érezhetem rosszul magam...

Mitől érezhetem rosszul magam a buszon?

Figyelt kérdés
Az van hogy általában álmos vagyok a buszon de nem mindig. Persze állok a buszon és egyszer csak azt veszem észre h nem tudom hogy hol vagyok(gyakorlatilag nem tudom hol vagyok) és bepánikolok. :$ Muszáj mozdulnom valamerre. Egyszerűen olyan rossz. Már egyre többször jelentkezik. Általában ilyen nyárias napokon de nem mindig. Volt már olyan amikor le kellett szállnom egy megállóval hamrabb és amikor leszálltam.Elmult egy kicsi idő után. Ez körübelül egy féléve kezdődött. Remélem elmondtam mindent. Megértéseteket köszönöm. :$
2009. máj. 14. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Ez az utazási betegség a pánikbetegségek egyik fajtája. Nem tudom, mit lehetne ellene tenni, mert én is igy vagyok sok éve már. De én mostmár eljutottam oda, hogy a buszon csak akkor vagyok rosszul, ha a menetiránynak háttal vagyok. Viszont sajnos rosszul vagyok az autóban is.

Valahol olvastam, hogy megelőzhető, ha keveset mozgatod a fejedet. Tehát, leülsz, kitámasztod a fejed és nézel messzire ki az ablakon. Ez valóban segit kicsit, de hosszú úton nem használ. Ilyenkor meg kell állni, ki kell szállni és elmúlik a rosszullét.

2009. máj. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nálam is fiatalon jelentkezett ez a buszon való rosszullét. Én elsápadtam és az ájulás környékén voltam. Gyakran én is leszálltam több megállóval hamarabb és gyalogolnom kellett tovább. Alig vártam, hogy meglegyen a jogsim, azóta nem is buszoztam szinte. Most 30 éves vagyok, de képtelen lennék buszra ülni. Jártam pszichiáterhez (egyéb problémák miatt is), és ő azt tanácsolta, hogy küzdjem le ezt az agorafóbiát és buszozzak, közben gondoljak jó dolgokra, majd mindig jutalmazzam meg valami aprósággal. Szerencsére lehetőségem van autóval közlekedni, ezért nem érdekel már ez a buszos téma, viszont neked mindenképp el kellene menni pszichológushoz és (vagy) pszichiáterhez. Meg van a veszélye -mint nálam is-, hogy súlyosabb lesz. Azt azért hozzá kell tennem, hogy az orvosok sem tudnak csodákat művelni, tehát neked magadnak kell irányítani az elméd, és megszabadulni ezektől a dolgoktól sok-sok akarattal.
2009. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

Jesszusom, mi van a mai fiatalokkal, Féltek az élettől, Mi a fene lenne veletek ha háború lenne és meneküli kéne? Nem lennél rosszul lefogadom! Túl jó dolgod van!

Ébredj fel ember, csak te tudsz magadon segíteni, nem lehet így élni, akárhányan is bólogatnak itt Neked..... Hello, éld az életet és élvezd! Örülj neki, hogy van lábad és tudsz menni! Örülj neki, hogy van szemed és látod a világ csodáit! ÍGY NÉZD! ÉS pontozz le, ha fáj az igazság! Sokan mit

2009. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

bocsi, szarakszik a gépem.... szóval, sokan mit nem adnának azért ha felszállhatnának egy buszra, vonatra önállóan...

Igaz?

2009. máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :d Tulajdonképpen reggel nem vagyok soha rosszul a buszon ha állok ha ülök(reggel inkább ülök) csakis délután, de akkor se mindig például ma is jelentkezett ez a rosszullét de szerencsére ki bírtam. Egyébként jó dolgokra gondoltam sőt még énekeltem is magamba. :)De még így is. Bár ma gyengébb volt mint a múltkoriak. 2. válaszoló mit értesz azon hogy "súlyos tényező"? Mi történt veled? :$ Mégegyszer köszönöm a válaszaitokat!!
2009. máj. 15. 18:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Velem ez ma történt meg először. Kérlek mondj valami bíztatót, mert nagyon tanácstalan vagyok, és elveszett, nem tudom miért jelentkezett nálam, még sosem volt ilyen.
2009. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves 3. válaszoló! Örólj annak, hogy neked nincs ilyen betegséged. Mert ez egy betegség és igen kellemetlen tud lenni. Én próbálok nem ezzel foglalkozni és nem is vagyok fiatal és nem is beszélem be magamnak. Kisgyerek koromban sokkal rosszabb volt. Most 54 évesen már megtanultam kezelni. Tudok utazni buszon és autóban is, csak sokkal gyakrabban kell megállni vagy ha érzem, hogy kezdődik a fejfájás, akkor inkább leszállok.
2009. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam csak akkor van ha állok, és ha állok elkezdek szédülni, meg kicsit "erősebben,kellemetlenül" látni, mármint fáj hogy nézek valamit, azután pedig kapkodom a levegőt, egy helyben alig bírok állni, meg melegem van. Nagyon rossz érzés =\ de nem tudok mit tenni ellene.
2010. jan. 30. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!