Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hány óra ébrenlét után kezd...

Hány óra ébrenlét után kezd az agy leépülni?

Figyelt kérdés
én 24-t hallottam, de az olyan kevésnek tűnik.
2011. nov. 26. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

A 24 órás folyamatos ébrenlét nagyon le tudja fárasztani az agyat, ezt tapasztalatból tudom. Ám a leépülésnek nem csak ez az oka. Az agyat edzeni kell, akárcsak az izmokat. Azok az emberek maradnak idösebb korukra is szellemileg frissek, akik egész életükben gondolkodnak (tudósok, színészek stb.), de ez sem törvényszerü.

Amíg az izmok leépülésének látható jelei vannak, addig az agyét nehezebb mérni.

2011. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Huszonévesen egyszer 5 napig nem aludtam, a végén a villamoson állva elaludtam...sose többet.
2011. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szükséges megjegyeznem, mozdonyt vezettem minden nap, nappal strand, éjjel meló...
2011. nov. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ilyen állapotban vezettél mozdonyt?

én 49 órát nem aludtam, nem tudom mikor kezdenek el meghalni az agysejtek, de állítólag annyi megpurcan ilyenkor mintha tajtrészegre ittad volna magad, egy DOTÉ-s tanár mondta

2011. nov. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

14:36 vagyok. Igen, de akkor 25 éves voltam. 2-3 napot sokszor nyomtunk alvás nélkül (70-es évek eleje). 16 órás meló után csak 8 óra pihenő volt a kötelező, már menni kellett vissza. Kemény volt, nem lehet hozzászokni de ki lehetett bírni...

Namármost ha csajozni is akartunk, akkor mikor? Így alakult ki ez a hosszú ébrenlét. A családos hazament, aludt, de a fiatalok?...

2011. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Moha- válasza:

Sokban fugg attol, mennyire aludtad ki magadat elotte, mennyire van beallva a biologiai orad, es fizikailag mennyit mozogsz. Ha ugyan nem alszol ejjel, de fexel almatlanul 5-6 orat, az kevesbe visel meg mintha banyaban dolgoztal volna, igy tovabb is fogod birni, es az ahyi karosodas is kesobb indulhat be.

Legalis es illegalis drogok hasznalata is sokban befojasolja, hogy mikor kezd el csokkenni a szellemi teljesitokepesseg.

Vannak kulombozo gyakorlatok amivel ideig oraig elodazhato a szellemi teljesitokepesseg drasztikus csokkenesi pontja, de vegso soron aludni kell.

2013. júl. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem alvástól pusztulnak az agysejtek, rendesen kb. mintha csatakra ittad volna magad. Orvos tanárom mondta.
2013. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

#1, egy színésznek mit kell gondolkoznia?

általában nem az okos emberek mennek színésznek (lásd SZFE tüntetések), vagyis biztos vannak okosak is, de nem az ész számít abban a szakmában.

2021. okt. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!