Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lesz lepedékesebb a fog...

Miért lesz lepedékesebb a fog alvás közben, mint ugyanannyi idő ébrenlét esetén?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 26. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Ébrenlét idején az elfogyasztott étel-ital is "mossa" a fogakat (főleg, ha rostos). A nyáltermelődés is intenzívebb, szintén besegít a lepedékképződés csökkentésébe.
2009. ápr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Remélhetőleg fogmosás utáni alvásról beszélünk. Ebben az esetben, amit reggel nyelvedel a fogaidon érzel, az nem lepedék, hanem besűrűsödött nyál,ami rátapad a fogaidra, mivel alvás közben lelassul a nyálelválasztás. A fogakra tapadt nyálon, az ételmaradék könnyebben megtapad mint a tiszta fogfelszínen, (többek között)ezért fontos a reggeli fogmosás.
2009. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyrészt azért jutott eszembe, mert pár hónapja rendszeres látogató voltam fogászaton, nem tudtam aludni, és sokszor éjjel is fel kellett kelni többször letakarítani a fogaimat, mert megfájdult, és napközben ilyen gondok nem voltak.
2009. ápr. 26. 12:54
 4/5 anonim ***** válasza:
A lepedék alapvetően a nyálból képződik és amíg nem érintkezik étellel-itallal (cigaretta füsttel) addig egy átlátszó védőréteget képez a fogakon! Ha eszel vagy iszol rögtön elkezdenek szaporodni a baktériumok benne, és ha helytelenül mosol fogat vagy egyátalán nem akkor alakul ki a fogkő!
2009. ápr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem a fogkő volt a fő gond, hanem a fogszabályzó tette tönkre, hülye volt az orvosom, nem csinálta rendesen, és tönkrement a zománc, meg összetörtek a fogaim. Emiatt jártam mostanában fogászatra, hogy hozzák rendbe, mert már aludni se tudtam, de amikor lemostam azt a réteget, akkor ideig-óráig jó volt, de éjszaka, mint írtam, gyakrabban volt rá szükség, mint nappal.
2009. ápr. 28. 09:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!