Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha sokat játszok videójátékokk...

Ha sokat játszok videójátékokkal egyhuzamban, kellemetlen érzést érzek. Valaki segítsen! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Régen nem volt ilyen "bajom". Akár az egész napot megállás nélkül végig tudtam játszani. De mostanában már nem megy túl jól... ha sokat játszok egyhuzamban, mostmár olyan kb. 2 óra múlva jelentkezik ilyen kellemetlen érzés, tüdőtájról (ahogy érzem most, most is ez van, azért írok, mert mostmár meg szeretném szüntetni ezt az érzést).

Mi lehet ez? Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. máj. 5. 17:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Kifárasztottad a szervezetedet a sok játékkal. Semmit ne csinálj, pihenj vagy akármi, de ne játssz!
2009. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Jó, de elvileg nem kéne soknak lenni a 2 órának, akkor hogy fáraszhattam ki? :S


Vagy hosszútávon csináltam ezt? Most mit tegyek?

2009. máj. 5. 17:36
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát jah, ez a hosszú távú számítógépezés hatása. Menj ki a szabadba és sportolj valamit. A mozgás mindenképp kell.
2009. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Hm... érdekes, hol tudnék ennek utána nézni jobban? Csak írnak erről valamit, csak nem nagyon tudom mi ennek a "hivatalos" neve? Tudsz segíteni?
2009. máj. 5. 17:42
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
A videójátékok dobozán, papírján általában le van írva milyen tünetek jelentkezhetnek a használatuk során. Akár Epilepsziát is okozhatnak. Főleg a labirintusos, a száguldozós játékok és ahol villognak a fények. Nekem régebben fejfájást és szédülést okozott, ez arra figyelmeztet, hogy túl sok volt a játék és ideje mással is foglalkozni.
2009. máj. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Jó, de nekem életem a játék... nem hagyhatom, hogy egy ilyen tönkretegye karrieremet! Még oly' sok játék áll előttem... valaki segítsen!
2009. máj. 5. 18:02
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát...szerintem az nem a legjobb, ha életed a játék. Ezt pontosan hogy értetted? Evvel foglalkozol, vagy csak úgymond 'kockulsz' napokat, hogy te légy a legjobb? Bár ahogy így olvastam a második.

A túl sok játék nem jó, tényleg okozhat problémákat...régebb mikor sokat gépeztem, sokat fájt a fejem, még néha most is fáj, mert napi 8 órát megy a gép kb., amiből 3-4 órát előtte ülök (vakációba, mikor unatkozom többet is)...és ez is túl sok.

Szerintem nem halsz bele, ha nem játszol, ellenkezőleg, jobban fogod érzeni magad! Légy a barátaiddal, menj sprotolni, légy a levegőn!

Vigyázz magadra!


(Amúgy hány éves vagy?)

2009. máj. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, és nincs máshoz kedvem... csak játékhoz.
2009. máj. 5. 18:50
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor élvezd a tüneteket!
2009. máj. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezzél teszternek. Azok éjjel nappal játszanak. Meg is látszik rajtuk...
2009. máj. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!