Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan aludhatnék jól?

Hogyan aludhatnék jól?

Figyelt kérdés
Az a bajom, hogy nagyon rosszul alszok el. Éjszaka mikor már teljesen csend van, az agyam rááll a beszűrődő kisebb zajokra, és folyton kattogok. Képtelen vagyok elaludni,nem tudom az agyamat kikacsolni, mindre azonnal felkelek, és utána órákig, néha hajnalik is fenn vagyok. Másnapra teljesen kimerült, rosszkedvű leszek az kialvatlanságtól. Mit tudnék ellene tenni? Rendszeresen mozgok, sportolok, de kicsit stresszelős típus vagyok, viszont tudom kezelni. És nem akarok erre gyógyszert szedni.
2011. okt. 26. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
akkor este igyál egy kis bort vagy sört az ellazít:)viszont vannak természetes nyugtatók is! az is lehet hogy rossz helyen van az ágyad próbáld ki máshol/hogy a fekvést!fáraszd ki magad alvás előtt nézz egy filmet,olvass egy könyvet valamit változtass hogy kizökkentsd magad mert ha nem megy az alvás már gondolom minden este ugy fekszel le hogy megint felébredsz de pedig ugy hogy dejó lesz aludni hogy huz az ágy:)
2011. okt. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fáradtan kell lefeküdni. Tehát nap közben fáradj el fizikailag. Ha ülő munkát végzel, akkor munka után el kell menni futni, gyúrni, úszni stb. Azt írtad, sportolsz. Fárasztóbb sportra kell áttérni. De az alvás előtt 4 órával már ne sportolj.


A szoba legyen hűvös, nyisd ki az ablakot. Legyen sötét is. Elalvás előtti órában már ne internetezz. Jó ötlet olvasni, de ne szakmai anyagot, mert az beindíthatja a gondolkodásodat. Célszerű a szépirodalom, de persze ne legyen túl izgalmas.


Hideg fürdő, mások szerint forró fürdő elalvás előtt szintén segít. A zajok teljes kizárása is segít elaludni, pl. füldugó. Ha beteszem a füldugót, egészen elálmosodom attól a csendtől, ami előáll. (Meg lehet szokni 2-3 éjszaka alatt, ha az az ellenvetésed, hogy nem lehet vele aludni).


Ha már az ágyban fekszel, fontos, hogy ne gondolkodj a holnapi napról vagy a jövőről, és lehetőleg a múltról sem. A legfontosabb, hogy ne gondolkodj magadról, személyes témákról. A legcélszerűbb csak képzelődni.

2011. okt. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anno az orvos azt mondta ne nézzek lefekvés előtt 1órával tv-t, és fussam körbe 1x a lakótömbünket. Próbáld ki hátha segít. Vagy a 'mézes' meleg tej.
2011. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, igyekszem valamennyit megfogadni. A sört/bort azt hanyagolnám :D ámbár kitudja, ha egyszer nagyon kiakadok kipróbálom.
2011. okt. 27. 12:12
 5/5 anonim ***** válasza:
A sör álmosít (bár élénkíthet is), viszont megzavarja az alvást, rontja annak minőségét.
2011. okt. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!