Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyakran félrever a szívem,...

Gyakran félrever a szívem, nagyon megrémiszt, nektek is van ilyen? 18F

Figyelt kérdés
Vizsgáltak már orvosok, voltam holterezve hegyi kerékpározás közben és nyugalomban is, nem észleltek komolyabb eltérést, azt mondták semmi komoly. Voltam szívutrahangon, vérnyomást pulzust is figyelték egy ideig. Semmit nem találtak. Amikor rándul azonnal a szívemhez kapok, és ilyenkor érzem, hogy tényleg az mocorog. Gyakran egy plusz ütéssel kezdődik, roszabb esetben ismétlődik párszor, majd minden helyreáll a normális ütembe. Kicsit aggaszt. Mitől lehet? Sport közben, idegességtől, egyaránt előjön. Napi 3-4 ilyen eset van, néha meg sem érzem. Gyakran hirtelen mozdulatoknál, hajolásánál, vagy ha nyomást gyakorlok a mellkasra.
2009. ápr. 16. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet,hogy pszichés? Már csak abból gondolom,hogy ennyi vizsgálaton estél át,és nem találtak semmit. Ha komoly baj lett volna,megtalálták volna az okát.
2009. ápr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Extrasystolénak hívják az ilyet! Nyugi ezzel 100 évig is elélhetsz! Nekem is van ilyen és miután kivizsgáltattam magam, és nem találtak szervi bajt, azóta megnyugodtam és nem is foglalkozom vele. Talán pont ezért, de nekem is régebben naponta 5-6 szor félreütött.De mióta nem foglalkozom vele, azóta maximum kéthetente egy nap szarakodik.


Egyébként az emberek 99%-nak van ilyen, csak a szerencsésebbek nem érzik. Vannak olyanok, akik sokkal veszélyesebb szívritmuszavarral szaladgálnak köztünk, de nem is érzik.

2009. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
NEM lehet, pszichés, neharagudj, de amikor a szívemre teszem a kezem és úgy dobog mint a félrevert harang, kihagy, majd folytatja a megszokott ütemet, határozottan nem állok gyógyszer, vagy drog befolyása alatt. Sértésnek veszem, hogy lehülyézel.
2009. ápr. 16. 18:26
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, a te válaszod sokkal reálisabb. Valszeg azért mondta az orvos, hogy nem lényeges, mert felismerte, hogy ez ilyen "normális" extra szívdobbanás, és nem akart vele feleslegesen ijesztegetni. Tehát nyugodjak meg? Legutóbb úszás alatt volt. A medencehossz végénél jártam, és 2x 3x félrevert, meg kellett állnom. Ilyen esetben sem lehet belőle bajom?
2009. ápr. 16. 18:28
 5/7 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok.

Lehet, hogy mitralis prolapsusod van, ez egy kis jelentéktelen szívbillentyű hiba egyáltalán nem veszélyes, arra kell odafigyelni, hogy ha ilyened van,akkor fogorvosi, sebészeti beavatkozások előtt antibiotikumot kell szedni.


Ami jót tesz: Magne B6, Béres magnézium. Csinálj végig egy kúrát, hátha segít.

2009. ápr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jajajajajaja !!!! azaz !! mitralis prolapsus !! de állítólag nagyon jelentéktelen, annyira, hogy amiatt nem verhet félre a szívem, ezek szerint mégis.
2009. ápr. 16. 19:08
 7/7 A kérdező kommentje:
nem kell orvosnak lenni ahhoz, hogy az ember megállapítsa, hogy a magnézium mivel idegerősítő, a szinusz csomóból kiinduló szinapszisokat erősítí. Így nyilván nehezebben zökkenthető ki az egyensúlyból a szív, legroszabb esetben is max jön a műbillentyű, vagy a műtét. Csak ugye könnyű műtőasztalon meghalni ilyenek miatt. Fogszabályozó kezelés alatt állok, az orvosom nem tud erről a szív-problémáról. Miért kell antibiotikum? Fontos, mert húztak is fogat, és elég drasztikus építkezés folyik odabennt.
2009. ápr. 16. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!