Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van_e még olyan, akit megrémis...

Van_e még olyan, akit megrémiszt ez a sok speciális kajanév, amit itt olvasunk?

Figyelt kérdés
Én néha olyan hülyének érzem magam az ide írogató mellett, akik komplikáltabbnál komplikáltabb kajákat főznek-legalábbis a nevekből ítélve. Én egyszerűen főzök, elég sokmindent, és azoknak is a hétköznapi elnevezését használom pl. lecsó, krumplipüre, bundás kenyér, pirítós, húsleves, zöldségleves, krumplileves stb. Van-e még valaki így ezzel? :)
2010. jan. 19. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen főzök komplikált nevű kajákat. Általában nem bonyolultabbak, és drágábbak elkészítés szempontjából, mint egy húsleves, vagy lecsó. Ne érezd magad hülyének, hanem próbálkozz, hátha ízleni fog valamelyik. :)
2010. jan. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
megkeresem a Google-ban,és elolvasom a receptet.Ha tetszik,akkor megfőzöm,ha nem akkor elfelejtem.
2010. jan. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

én szívesen adok komplikált neveket kajáknak, ha nem hasonlít az eredetire, mert nem úgy sikerül :)))


de tényleg... ma például finomfőzeléket hoztam, de mivel karfiolt is beledaraboltam, "tavaszváró főzeléknek" vagy "finomfőzelék tavasziasan"-nak neveztem el.



mindazonáltal értem, mire akarsz kilyukadni. én a túlbonyolított, túlcsicsázott ételeket nem szeretem. sokkal jobban szeretem a rusztikus konyhát (pl. az olaszt) finom fűszerekkel, élénk, de természetes színekkel, ésszerű mennyiségekkel és formai megjelenéssel. ha egy túlbonyolított ételnek van fennhéjázó neve, azt én sem állhatom, de én tényleg szeretek ételeket elnevezni a pillanatnyi hangulatomnak és a kaja állagának megfelelően.

a kísérleti konyhát nem bírom - még nézni se nagyon.

2010. jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!