Mi lehet ez? Lehet, hogy hülyén hangzik, de ugye nem gégerák?
A torkommal már tél óta baj van. Folyamtosan gyulladtak be a nyirokmirigyek. Több hét is volt, amikor egyik oldalt állandóan fájt, tehát az egyik oldal teljes része, egészen a fülemig és azon belül, majd pár nap alatt ez átghúzódott a másik oldalra ugyanígy. Aztán volt olyan, hogy kialakult egy apró csomó a nyelőcsövem alján, olyan volt, mintha egy kis falat kenyér folyamatosan ott lenne, amit nem lehet lenyelni. Itt már elmentünk orvoshoz, aki kb. két perc után adott rá antibiotikumot. Ennek a szedését azonban nem csináltam végig (az okokat leírom, ha valakit nagyon érdekel, de szerintem most már tökmindegy.)
Most nyár van, mégis mindig úgy ébredek, hogy szorító érzést érzek a torkomban. Néha nem érzem, azonban sokszor igen. Olyan, mintha fojtogatnának, de leginkább ahhoz hasonlít, amikor sírás előtt "gombóc nő a torkunkban". Néha rekedtesnek is érzem magam. Ha megtapogatom kívülről a gégémet, sok ponton hirtelen erős fájdalmat érzek.
Soha egy szál cigarettát sem szívtam, nem iszok és megvan még a mandulám. Utánaolvastam ezeknek a tüneteknek és nagyon megijesztett, hogy mind elezhet gégerákot. Vagy én festem az ördögöt a falra? Ha igen, kérlek nyugtassatok meg!
2. válaszolónak: köszönöm a tanácsot, mindenképp megfogadom
" de én megnyugtattam magamat azzal, hogy ez lehet pszichés eredetű is."
Én abban hiszek, hogy MINDEN betegség pszichés eredetű, de azt nem értem, hogy ezzel te hogyan nyugtattad meg magadat. Ez így miért nyugtatóbb? Így meg kell oldanod azt, ami kiváltja ezt, pszichés szinten.
Sok olyan dolog van, amit nem mondok ki, van olyan ember akinek el kellene mondanom, mit érzek iránta a lelki békém érdekében, de nem teszem. Valamint vannak dolgok, amiket kényszerűen "lenyelek" (sértések), gondolom ezekre szól ez a figyelmeztetés. Ettől függetlenül párhuzamosan tünetileg is akarom kezelni, mert ennek a pszichés megoldása egy hosszabb távú folyamat.
ez a gombócérzés a torokban pedig kifejezetten a szorongó, hisztériás ember betegsége!
bevallom én ilyen vagyok,
lehet, hogy te is?
mondjuk nekem nincsenek fájdalmaim...
A betegségek 90%-a lelki eredetű. A weboldalamon találsz a pszichoszomatikus betegségekről bővebb információt.
Azért megnyugtató talán ha lelki eredetű, mert ha valaki rosszul van pl. fáj a szíve vagy fullad, akkor az a megnyugtató, hogy nincs semmi szervi baj, "csak" lelki alapon van. Elég nehéz kezelni és rájönni az okokra, hogy mik okozhatnak különféle tüneteket. Ezt úgy a legegyszerűbb és leggyorsabb átvészelni és megoldani, hogy elfogadod azt ami van és próbálod megérteni, ezenkívül éld át rendesen és ne nyomd el különféle gyógyszerekkel. (itt most nyugtatókra gondolok ha olyan gond van).
figyelj ha fiatal vagy nem kell félned gégeráktól! az tipikusan az idősebb emberek rákja-akik isznak szívnak
viszont a pajzsmirigyedet megnézhetnék lehet, hogy az "nyomja" a gégét
kedves pozitív gondolkodás!!!
kerestem a torokfájásra szuggeszciót de nem találtam a torokfájás részt! az s betű a legutolsó.
egyébként az is felfogható pszchoszomatikus bajnak?
(Utolsó válaszoló vagyok, egy kis infó, hogy jobban értsd :))
Egy statisztikai felmérés bizonyítja, hogy kórházainkban manapság a páciensek összállapota gyakran tetemesen rosszabbodik. Tüneti kezelés folyik, kizárólag a betegségre irányulnak a gondolatok, kizárólag azokkal foglalkoznak. A gyógyításnak viszont az egészség szó (egész=teljes) alapértelméből kellene kiindulnia. Az egészséghez vezető egyetlen út az, hogy az ember az egésszel, az egészséggel törődjön, és olyan szakemberhez forduljon, aki kizárólag az egészséggel foglalkozik. Hisz csak a betegséggel való foglalkozás minden bizonnyal hamis útra vezet. A betegség elemzése mindig azt jelenti, hogy a materiális okai után kutatunk. A betegség előfordulásának okait azon az úton kellene keresni, amely az elveszett harmónia okának felfedését teszi lehetővé.
Nincs betegségprincípium ezen a világon, csak egészség princípium létezik. Annak a betegnek, aki a harmónia elvétől, vagyis az egész-ség-princípiumtól eltért, csak arra kell rámutatnunk, miért van ez így, és hogy miképpen jutott erre a tévútra. Nyilván minden ilyen esetben nagyon összetett háttér okok kerülnek napvilágra, olyanok, amelyek már pszichikai területet is érintenek.
Ismerd fel, hogy problémádnak oka, ebben az esetben a betegség, kizárólag saját magad vagy. Ha a lélek szenved, akkor a test megbetegszik. „ ha a beteg egy nyugati képzésben részesült orvoshoz fordul, akkor az fontolgatni, diagnosztizálni, elemezni és feltárni kezdi azt, hogy milyenfajta betegségről van szó, és mivel kezelhető. Szellemének csak egy részét hasznosítja, a racionális részt. Támadásba lendül, és hozzáfog a betegség legyőzéséhez: kitör a harc a betegség és az orvos között. A beteg kimarad ebből a harcból, hiszen az orvos vele nem törődik. A betegség ellen veszi fel a küzdelmet, magáról a betegről teljesen elfeledkezik.” Mai hagyományos orvoslásunk helyzetének ez a pontos leírása. Az ember tekintetbevétele nélkül, tehát embertelenül nyomoznak a betegség oka után. Ha az ok azonban magában az emberben keresendő, akkor nélküle hogyan lehet megtalálni a betegség okát???
Pszichoszomatikus betegségek
A szervek és a test beszédének értelmezése lehetővé teszi azt, hogy nagyobb valószínűséggel fedezd fel a történések hátterét, mint amennyire a hagyományos orvoslás képes rá.
Betegségünk tüneteit egy autó jelzőlámpáiként is felfoghatjuk, amelyek akkor villannak fel, ha kevés az olaj, vagy felforrt a hűtővíz. Rosszul tennénk, ha e kis körtéket kicsavarnánk, illetve leragasztanánk, mihelyt felvillannak. Autóinkban kiismerjük magunkat, ha valamilyen zavar támad. Ha viszont testünk figyelmeztető lámpácskái gyúlnak fel, gyakran nem értjük, mit közölnek velünk. Így tehát egyszerűen figyelmen kívül hagyjuk, illetve gyógyszerekkel hallgattatjuk el őket. Sok betegségnek valóban a megoldatlan életproblémák, a velük kapcsolatos tudatalatti beállítottság és program az oka. Szervezetünk csak akkor térhet vissza természetes ritmusához és belső harmóniájához, ha behatóan tanulmányoztuk az okokat. Mihelyt megértjük a betegségünkben meglévő üzeneteket, és követjük azokat, testünk mentesül attól a kényszertől, hogy betegség révén juttassa kifejezésre azt, amit elmulasztottunk az életben. Ebben az értelemben a betegségek kiváló tanítómesterek, akik sokat közölnek rólunk és az életvitelünkről. Nekünk éppen csak meg kell hallgatnunk őket és törekednünk kell az üzenet megértésére.
Arra törekszünk, hogy fájdalmas tüneteinket minél hamarabb kiküszöböljük, és egyszerűen abban reménykedünk, hogy nem fognak visszatérni. Csakhogy ezek a tünetek nem okai a betegségnek, hanem csupán a bensődben meglévő konfliktus kifejeződései. Amíg nem találtad meg betegségednek igazi okát – és ez mindig szellemi téren keresendő – addig mindig beteg is maradsz.
Azért nem találtál, mert addig még nem jutottam el, folyamatosan bővítem az oldalt! De itt van ami neked kell:
Torokbántalmak
Okok: a torokfájásban lelkünkben dacoló harcok nyilvánulnak meg testi szinten. A beteg valamit képtelen az életében „lenyelni”.
Szuggesztiók: az öröm kifejeződése vagyok. Döntéseimben szabad vagyok. Béke és harmónia hat át.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!