Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy mindig...

Miért van az, hogy mindig rosszul alszom?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom, mindig is rosszul aludtam. Lehet köze van ennek ahhoz, hogy poratka allergiám van, és hajnalban állandóan fel-felébredezek, mert náthás vagyok. Már immunterápiát alkalmazok, így talán ez meg fog szűnni, de még mindig borzasztóan fáradt vagyok emiatt egész nap. Van, hogy 10-12 órákat alszom, és mégis majdnem összeesek nap közben. Ez így, a melegben csak fokozódik, nagyon rosszul érzem magam, semmi életerő. Az alvással hozom összefüggésbe, mert reggel mindig fáradtan ébredek. Mitől alhatnék jobban, mitől lehetne pihentető az alvás?
2011. máj. 20. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztosan közrejátszik az allergiád is. Ez lehet adottság, de lehet lelki egyensúly zavar is. Sok benned a feszültség, nem tudsz ellazulni. Talán sportolnod kéne. Testileg, lelkileg elfáradni estére. Lehet, hogy nehezeket vacsorázol. A fáradékonyságodnak pedig esetleg vitamin, ásványi anyag, vagy vas hiány is lehet az oka.
2011. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a poratkától van, akkor keress műszálas ágyneműt és párnát. Van ismerősöm, aki műszálas nagy plüss állaton alszik, azóta nem fullad éjszaka.


Másik tipp, hogy ha alszol, a lábad/lábfejed ne takard be, mert a szervezet ott próbálja leadni a felesleges hőt, hogy lehűlhessen. Ha nem tud lehűlni (pár tized fokról van csak szó), akkor csak forgolódás van és rossz alvás.


Remélem tudtam segíteni. :)

2011. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!