Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem kapok levegőt?...

Miért nem kapok levegőt? Megfulladok = (

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok és poratkaallergiám van :S

És használok orrcseppet,meg orrsprayt de már alig használ :(

Egyre rosszabb

A Jobb orrlyukam már teljesen eldugult és a bal meg még úgyahogy müxik :S

Mit tegyek ? Voltam korházban de ott csak pénzzel akartak lehúzni,nemis kevéssel :S

Van aki azt mondta,hogy vitamint szedjek és teljesen jó lesz.

És most láttam egy allergiareklámot,de nem tom mi annak a neve :S

De az ilyen növényekre jó és érdekelne,h poratkára nem ? :(


2011. máj. 15. 22:24
 1/10 anonim válasza:
100%

Nekem is por atka allergiám van, és sok már paréra is. voltam orvosnál ki írt vmi pumpát meg ajánlott allergia gyógyszert amit nem igazán használok mert teljesen elkábít. És egyáltalán nem próbáltak lehúzni, habár a pumpa nem egy két forint volt.


És egy jó tanács ha az orrod eldugult vegyél a szádon levegőt ;)

2011. máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

kössz... számom :S

Tudod milyen szar ? A torkom kiszárad reggelre

2011. máj. 15. 22:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Kezdd azzal, hogy poratka mentesíted a házat.. Szerintem te, mint poratka-allergiás tudod, hogy ez alatt mit értek. Aztán menj el valami rendes orvoshoz, aki valószínűleg immunterápiát fog javasolni. Jó lenne az orvoslátogatást minél előbb megejteni, ha sokáig húzod, akár asztma is kialakulhat, amit szerintem te sem szeretnél.
2011. máj. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Hali!



Előszöris szerezz be pár db pormaszkot, amely legyen szükség esetén kéznél. Aztán pormentestísétek a házat, ahol meg te7ed, váltsatok antiallergén anyagokra. A szobádban pl. inkább legyen parketta, mint szőnyegpadló!

Kerüld a porfogó dolgokat a lakásban. A papír is ilyen, tehát törekedj a rendre a szobádban!

Ha egy felület poros lett, NE FÚJD LE, NE POROLD LE SZÁRAZZAL!!! Antisztatikus hatású porfogót használ6sz, de a legjobb, ha utána/helyett inkább vizes ronggyal törlöd le/meg a poros tárgyakat, méghozzá azért, mert a víz megfogja a port. És ugye a nedves por az nem száll, és nem kerül bele az orrodba! :-O


Gyakrabban moss hajat, hideg vízzel mosd ki, majd fújd ki az orrod! Túl erősen viszont ne fújj orrot, mer elpattan egy kapilláris (hajszál-)ér az orrodban, azt' ne csodálkozz, ha vérzik! Először mindig csak az egyik orrlukadat tisztítsd meg, csak utána a másikat is. Uígy, ha pl. orrkenőcsöt használsz vagy orrspray-t, ott is először csak az egyik lyukba kell felszíppantani a bejuttatott hatóanyag-mennyiséget. Addig a másik orrlyukat be kell fogni, kben nehéz lesz felszívni az oldatot! :-o


A papírzsepi remek porfogó, éppen ezért inkább ruhazsepit használj, ha te7ed! :-o



Orvoshoz NE HALOGASS ELMENNI!

Keress allergológust, és végeztess egy részletes allergológiai vizsgálatot, amely abból áll, hogy golyóstollal elkülönítenek egymástól kböző rubrikákat az egyik alkarodon, vagy felszámozzák azt, majd kböző allergén oldatból cseppentenek minden különálló rubrikába vagy számhoz, majd sorra belekarcolnak/beleböknek tűvel az oldatcsepp közepébe.

Egy bizonyos idő után elkezd bepirosodni ill. bedagadni minden olyan pont a karodon, ahol az oldat irritációt okoz, magyarul, amely anyagra allergiás vagy. Az enyhe irritáció-t a kartonon 1 db "+" jellel (kereszttel), a súlyosabbakat akár +++ / ++++ (3-4 kereszttel) is jelöl7ik.



A kböző antiallergén anyagokkal azért vigyázz, mert annak esetleges anti|hisztamin hatóanyaga blokkolja a hisztaminokat,... (amely anyagtól az ébrenlét is függ(!), azonban az orrnyálkahártyára kerülve irritációt okoz >> tüsszögés, orrdugulás, könnyezés... stb) ...és végeredményben álmosít, kábít, ahogyan azt az első (22:33-as) hszóló is panaszolja.


Hatékony antiallergén gyógyszerek pl az alábbiak:

_ Zyrtec

_ Claritine

_ Aerius filmtabletták

Ezek közül egyik használata során sem tapasztaltam álmosodást, ezért ajánlom figyelmedbe őket. Ezek közül a Zyrtec és az Aerius (VK!)-sok, a Claritine pedig (VN)-es gyógyszer. A most a reklámban kissé "izzadságszagúan" népszerűsített Allegra (VN) azonban annyira új, hogy nem tudok róla véleményt mondani,... pláne hogy szerencsémre már kinőttem az allergiás korszakomból. :-D


Orrsprayek közül az alábbiakat ismerem:

_ Allergodil orrspray/szemcsepp (VN)

_ Flixonase szuszpenziós orrspray (VK!)

_ Rhinospray Plus (VN)

_ Taleum orrspray/szemcsepp (VN)


Az Allergodilnak íze szörnyű! Felpumplálás-felszippantás után az a kesernyés íze -- amely az orrüreg végén a garatba kerül nem minősít7ő! >:<[

Az összes több azonban nem volt vészes és viszonylag 6ékony is.



Az orrnyálkahártya esetleges irritációja esetén ajánlom figyelmedbe az Unguentum Nasale-t, amely pl. téli orrkisebesedéskor, orrkiszáradáshoz/orrduguláskor, ill. náthás/megfázásos megbetegedésekkor segít biztosítani a felső légutakat, bár kissé mentholos, de ez nem csökkenti hatékonyságát, emellett az egyik legeslegolcsóbb orrkenőcs.

A másik, ami viszont nagyon jól kiszárítja, mégis ápolja az orrbelsőt, az a Vibrocil orrgél. Nálam nagyon jó szolgálatot tett ez allergiás időszak idején, egészen jó hasznát vettem.


Szemcseppként még a Visine-t (VN) tudom neked ajánlani, amelyben van számos változat. "Gyulladt szemre" kérj a patikustól, ha ezt használnád. Sztem az ára kicsit drága, de nálam minden körülmények közt jó szolgálatot tett, tehát nekem megérte megvenni.



~-~-~-~-~-~-~-~

RÖVIDÍTÉSEK:

~-~-~-~-~-~-~-~

(VK!) = vényköteles! Csak orvosi rendelvényre!

(VN)˙ = vény nélkül kivált6ó gyógyszer



========

Nno! Remélem tudtam segíteni neked vmiféle jó5lettel itt, hogyan csökkentsd saját kellemetlenségeidet!?

Még azt mondom, kerüld a pollenekkel telített ill. homokos helyeket, parkokat, ahol a szél felkavar6ja a port, és máris prüsszögsz! Egyébként pedig jobbulást kívánok és FEL A FEJJEL! :-)


Üdv: EE

2011. máj. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

>... Ja igen! Ez lemaradt...


Mind az Unguentum Nasale, mind a Vibrocil orrkenőcs ill. orrgél (VN)-i!


Üdv: EE

2011. máj. 16. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget főleg h éjjel írtad le ezt a regényt :)

De am ebből az allergiabetegségből ki is lehet nőni ? Vagy sosem múlik el ?

2011. máj. 16. 09:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

:-) Nincs mit! :-)


Nézd. Én most már azért "felnőttem", és nagyjából kinőttem. Most május van, az eddigi allergiám edig még csak úgy egy hete jelentkezett, de csak annyiban, hogy viszketett az orrom vmennyire, ill. elkezdtem egy picit tüsszögni és egy picit több a takony is, de ez tartot úgy az elmúlt héten. Nekem már nem kell gyógyszer, ennyiből sikerült kinőnöm ezt a kellemetlenséget.


A légúti betegségekről, asztmáról annyit kell tudnod, hogy a gyerekek tüdeje gyermekkorukban -- főleg kiskorukban -- elég fejletlen. De nemcsak ebben különböznek a felnőttektől, viszont ez az egyik legfontosabb dolog. Ugyanis gyerekkorban a különösebb oknélküli légzésleállások, fulladások javarészét légúti problémák, gyulladások, elváltozások, problémák okozzák. Éppen ezért újraélesztésnél is GYEREKKORBAN a légutak biztosítása az első és legeslegfontosabb dolog.

Felnőttkorra azonban a gyerektüdők javarészt megerősödnek már. A serdülőkor után már inkább a szív- és érrendszeri panaszok, keringési elégtelenségek ill. kollapszus, szívroham... stb. okozzák a halálozások javarészét.


Hogy miért mondom most ezt mind el neked? Hogy megért7sd, miben változik az ember felnőttkorában, és előrelát6ólag lásd, hogy a serdülésed befejeztével vmilyen szinten nálad is javul6 a helyzet.

Természetesen az asztmatikus tényezők, ill az aktív ÉS FŐLEG A PASSZÍV DOHÁNYZÁS sokat ront6 a helyzeten. Nem véletlenül akarják tiltani az éttermekben, és a vonaton is... (kár hogy a vonatokon sajna még maguk a kalauzok is nagy ívben baxnak a törvényre, ahelyett, hogy példát mutatnának ill. betartatnák azt... :-T )


Üdv: EE

2011. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Szóval a poratka allergiám is idővel enyhébb lesz ?

2011. máj. 16. 23:47
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Van esély rá...


EE

2011. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
zsíííííír :D
2011. máj. 17. 22:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!