Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sokat ülök, fáj a hátsom. Mit...

Sokat ülök, fáj a hátsom. Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Munkámnak köszönhetően napi 10-15 órát ülök egy nap. Pár hete elkezdett idegesítően fájni a seggem, ezért folyton ülőpozíciót kell váltanom. Rettenetes kihatással van a produktivitásomra. Tudtok valami csodaszert, aminek köszönhetően enyhülnek a tünetek projektvégzésig? Ja igen. Valszeg gyulladásos és méylről jön. Kizárólag ha ülök. Nyomásra csak bizonyis idő múltán érzékeny. Tehát nem azonnal jelentkezik amikor állok akkor nem érzek semmit, ha sétálok, akkor sem, megerőltetéskor sem érzek semmilyen fájdalmat. Ja igen, igen gagyi széken ülök és egy ideig egy csavar is nyomta a hátsóm, de nem volt keret normális ülőalkalmatosságra. Most egy orbitális párnán ülök és így elviselhető
2010. dec. 15. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Na ez aztán jó kérdés! Kérhetnél szünetet, óránként 5 perc talán elég hogy megszűnjön ez a probléma :) Ha ezt nem engedi a vezetőség, még egy párna se lenne rossz megoldás :D
2010. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fél évig dolgoztam irodán, és egy életre elegem lett. Én óránként kimentem wc-re, és ott (nevetni fogsz) guggolásokat csináltam, kicsit megnyomkodtam a hátsómat.

De nekem az egy helyben ülés nem csak emiatt volt elviselhetetlen...


Aztán visszamentem fizikai munkásnak és szép az élet. ;)

2010. dec. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!