Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 60-as pulzussal menjek ügyeletre?

60-as pulzussal menjek ügyeletre?

Figyelt kérdés
Pár napja kaptam pulzuscsökkentőt, mert durva kiugrásaim voltak, pl nyugalmi helyzetben 135 / perc. Napi 2 szer negyedet kell szednem. Órák óta 58-60 a pulzusom és nem tudom ez normális-e, veszélyes-e az ilyen alacsony pulzus, nekem mindog nagyon magas volt.
tegnap 23:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Nö vagy férfi?

ma 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ne menj. Én ugyan már öreg vagyok, de nekem kardiológus írta fel a vérnyomáscsökkentőt és a szívritmus szabályozót. Amikor megemlítettem neki, hogy 58-60-as a pulzusom és olyan vagyok mint a mosott sz.r, akkor azt mondta, hogy a szívnek csak jót tesz, ha ritkábban ver. Ennyiben maradtunk.
ma 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
A vérnyomásod milyen?
ma 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Istenem, a hipochondrikus haldoklás helyett nem lehetne a google legeslegelső találatáig eljutni pontosan 3 másodperc alatt, olvasással együtt? A nyugalmi pulzus felnőttnél 60-80. Tegnap bőrpírral akart valaki mentőt hívni, ma 60-as pulzussal - hová fajul ez a világ?!

Aluszkáljál inkább, kérdező, nem haldoklasz! Mi az istennek méred a pulzusodat megállás nélkül? Ha unatkozol, gyere hozzám takarítani.

ma 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
A nöknék 70-80 a norma!
ma 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Milyen kár, hogy erről a Magyar Kardiológusok Társasága nem tud, 5-ös ...
ma 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Tudom 6-os. Sajna ide még nem ért el a tudomány. Itt minden nö férfi adagot kap és férfi kezelést. Nyugat fejlettebb.


Google forditóval le lehet forditani:


Für den Ruhepuls gelten folgende Faustregeln:


Bei gesunden Erwachsenen liegt der Ruhepuls im Optimalfall zwischen 60 und 80 Schlägen pro Minute.

Der Ruhepuls bei Frauen ist mit 70 bis 80 höher als bei Männern, da ihr Herz kleiner ist und schneller schlagen muss, um die Organe mit Blut und Nährstoffen zu versorgen.

Schwangere Frauen haben einen noch höheren Puls als nicht schwangere Frauen: Während der Schwangerschaft nimmt die Blutproduktion zu. Das zusätzliche Blut wird überwiegend in die Gebärmutter und die Plazenta (Mutterkuchen) geleitet und versorgt das Baby mit Nährstoffen und Sauerstoff. Wegen des größeren Blutvolumens muss das Herz der werdenden Mutter häufiger schlagen. Dadurch erhöht sich die Herzfrequenz um etwa 10 bis 20 Schläge in der Minute.

Das Herz von Kindern schlägt deutlich schneller als das von Erwachsenen. Während Neugeborene eine Herzfrequenz von 120-140 haben, liegt der Puls bei 12-14-Jährigen durchschnittlich bei etwa 85. Der Ruhepuls sinkt also in der Regel bis zum Erwachsenenalter.

Bei Seniorinnen und Senioren hingegen kann die Ruheherzfrequenz wieder leicht auf bis zu 90 Schläge in der Minute ansteigen.

ma 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Forrás nélkül?


Én a Blikkben azt olvastam 60 és 80.

ma 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Forrás


[link]


[link]

ma 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

[link]


Itt meg mast ír a fejlett nyugat.

ma 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!