Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Újra energikus szeretnék...

Újra energikus szeretnék lenni. Milyen orvosokat kell felkeresnem?

Figyelt kérdés

Háziorvos elküldött néhány helyre, és nem találtak semmit. Lelki okokat magam zárnám ki. Tökjó változások voltak az életemben az elmúlt időszakban, nagyon elégedett vagyok mindennel, de ez a foltonos fáradtság rajtam maradt.


Egészségesen étkezem, eleget alszom, valószínűleg jól is alszom, heti 2x sportolok, a kakim se túl híg, se túl kemény...


Stb,stb... én nem tudom... mivel zaklassam még a háziorvosomat, vagy hogyan van ez?

32 éves vagyok, nem kellene lennem ilyen trotykás szarnak, hogy már abban kimerülök, hogy reggel fel kell kelnem 😃


tegnap 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez érdekes. Nincs semmilyen mikro tápanyag hiányod sem? A vérképed is tökéletes?
tegnap 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért írd már le a napirendedet, munkabeosztásodat, táplálkozásodat. Én azért nem zárnám ki a lelki okokat sem, ha más nem derül ki. Munkahely rendben? Az alvásod zavartalan, nem flexelnek reggel 4-kor, nem riadsz fel éjszaka?
tegnap 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért írd már le a napirendedet, munkabeosztásodat

- iroda, 9-17:30

7-7:30-kor kelek, éjfélig vagyok fent kb.

Az edzés az így munka előtt van, heti 1-2x úszás, és túra 15km+)

Meg amúgy bicajjal járok mindenhova (de ez nem nagy út, mert 10-15 percre van minden)


táplálkozásodat.

- reggel zabkása

Ebéd fehérjedús meleg étel. Tehát valami húsos, körettel (általában rizs), és kerülöm a zsíros dolgokat is,magamnak főzök. Gyakran eszem hüvelyeseket is.

Vacsora tk zsemle szendvics, zöldségekkel, sajt,felvágott (jó minőségű, fehérjés),tojás, ilyesmik.

Köztes étkezések: cigiszünetre megyek ki a többiekkel, akkor én ilyen magvakat vagy gyümölcsöt eszem cigizés helyett.

Nasi: heti pár alkalommal: egy-egy csoki, udítő, chipsz, meg 1-2 havonta egy piálós bulika.


Én azért nem zárnám ki a lelki okokat sem, ha más nem derül ki. Munkahely rendben?

-Naaaagyon rendben. Napról-napra jobb.. nem tudtam hogy lehet ilyen. Bár leszív agyilag.


Az alvásod zavartalan, nem flexelnek reggel 4-kor, nem riadsz fel éjszaka?

-nem szoktak felébreszteni a hangok amúgy, de csukva vannak az ablakok, szóval síri csend, nem ébreszt fel semmi. A reggeli világos talán, de azt meg szereletem. És van is hogy izgatott vagyok az új nap, új lehetőség miatt, aztán... tök lassan indul be minden, és bevánszorgok a munkahelyre, és próbálok túlélni. Reggel nincs erőm összepakolni... nagyon elegem van ezekből, hogy még azokon a napokon is kijön rajtam, amikor ilyen izgatottan ébredek, és kipattanok az ágyból.

tegnap 22:29
 4/8 anonim ***** válasza:

A "leszív agyilag"-gal lehetne valamit kezdeni. Ez csak tipp, mert nem tudok semmit, de lehet, hogy az a munkahely valójában mégse olyan szuper, valahogy már túlzott elragadtatással beszélsz róla, lehet, hogy valamiért, pl a fizetés miatt úgy érzed, hogy megfogtad az isten lábát, de valójában ez nagyobb falat, mint amihez szokva vagy, túl sokat kivesz belőled, hogy fenntartsd, amit nagyon meg akarsz tartani.

Mindenesetre korábban lefekhetsz, a 7-7 1/2 óra nem elég, 8 legyen, és több zöldség-gyümölcs meg multivitamin. Nem válaszoltál arra, hogy a vérképed tökéletes-e (vas, hemoglobin, gyulladás). A vérnyomásod nem alacsony?

tegnap 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A fizu nem jó. 350. A kollégák a jók, a feladatok a jók, a jövőkép a jó, a szervezett programok is jók. Iroda is, HO is... én nagyon áldottnak érzem magam ezzel a munkával.


Koncentrációt igénylő munka, ennyi. De élvezem is.

tegnap 23:01
 6/8 anonim ***** válasza:
És nem nagyon más, mint amit eddig csináltál? Nem nagyobb a felelősség, elvárások, nem szabad hibázni? Mióta vagy itt?
tegnap 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ilyen fizuért?? 😃 örüljenek, hogy felkelek.

Amúgy nem. Kb magamnak csinálom.

tegnap 23:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor marad a korábbi lefekvés meg a több vitamin.
tegnap 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!