Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pár hete rákkatantam a hideg...

Pár hete rákkatantam a hideg vizes zuhanyzásra. Van valami hátránya?

Figyelt kérdés

Mondjuk a nagyon forró tusolást, fürdést eddig szem szerettem. Pár hete elkezdtem egyre hidegebb vízben tusolni. Igaz eleinte fogcsikorgatva, elég nagy elhatározás kellett, hogy a hideg vizet zúdítsam magamra.


De lassan elérek, hogy a sima vezetékes víz "hőfoka" is elég. És egyre kevéssbé érzem rossznak. Bár nem annyira kellemes mint a meleg víz. Bár nyáron kimondottan élvezetes volt.


Pulzusmérő órával néztem, a pulzusom is alig elemli meg. Egyébként semmi ismert betegségem nincs.


Egyébként a hideg vizet jól bírom. Márciusban pl kinti, 8-10 fok körüli fűtetlen medencében 5-8 percig elég jól elúszkálok.


Van a napi szintű rendszeres, teljesen "hideg" vizes (17-20 fok) valami ellenjavallata? Van egészségügyi szempontból bármi hasznal?



szept. 15. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:

ChatGPT:


A hideg vizes zuhanyzásnak valóban vannak előnyei, és számos egészségügyi szempontot figyelembe véve érdemes lehet folytatnod, ha élvezed. Ugyanakkor vannak olyan dolgok is, amikre érdemes odafigyelni. Nézzük meg részletesebben:


Előnyök

Javuló keringés: Hideg víz hatására a vérkeringés javulhat, mivel a hideg víz hatására az erek összehúzódnak, ami fokozza a véráramlást és a szív működését.


Fokozott éberség: Hideg zuhanyzás hatására az adrenalin szint nőhet, ami fokozott éberséget és energikusabb érzést eredményezhet.


Bőr és haj állapotának javulása: Hideg víz segíthet a bőr pórusainak összehúzásában, és javíthatja a haj állapotát is, mivel segíthet a hajszálak szorosabbá válásában.


Immunrendszer erősítése: Néhány kutatás azt sugallja, hogy a hideg víznek való kitettség erősítheti az immunrendszert.


Jobb hangulat: Hideg víz érintése stimulálhatja a neurotranszmittereket, amelyek segíthetnek a hangulat javításában és csökkenthetik a stressz szintet.


Hátrányok és kockázatok

Szív- és érrendszeri problémák: Ha valakinek szív- vagy érrendszeri problémái vannak, a hideg víz hirtelen hatása okozhat problémákat. Erek összehúzódása és a pulzus növekedése kockázatot jelenthet.


Fagyási sérülések: Bár a napi hideg vizes zuhanyzás nem valószínű, hogy fagyási sérülést okozna, hosszú ideig tartó hideg víznek való kitettség esetén ilyen problémák felmerülhetnek.


Nehéz alkalmazkodás: Ha a hideg vízhez való alkalmazkodás folyamata nem megfelelő, az kellemetlen élményt okozhat, ami rontja a zuhanyzás élményét.


Rossz egészségi állapot: Ha beteg vagy legyengült állapotban vagy, a hideg zuhanyzás nem ajánlott, mivel az tovább rontathatja az állapotodat.


Összegzés

Ha általában jól érzed magad hideg vizes zuhanyzás után, és nincs semmilyen egészségügyi problémád, akkor nyugodtan folytathatod. A hideg vizes zuhanyzásnak lehetnek jótékony hatásai, de mindig figyelj a saját tested jelzéseire. Ha bármilyen szokatlan vagy kellemetlen tünetet észlelsz, érdemes lehet orvoshoz fordulni.

szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Én nem tudom elhinni, hogy valaki ezt élvezi.
szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs hátránya.
szept. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2:

Miért nem? A szauna is csak szenvedés valójában (nekem pl)... nem beszélve hogy utána 10 fokos vízbe merülnek. Mégis sokan hódolnak neki, élvezettel.


"Van ami annyira rossz, hogy az szinte már jó..." :D :D

szept. 15. 13:48
 5/7 A kérdező kommentje:
Vagy felhozhatnám a brutál extra mega csípós ételeket. Van aki azt élvezi, hogy a könnye kicsordul, arca tüzes lesz, taknya-nyála elindul annyira extra csiípőssé fűszerezi az ételt. Abban mi a jó? (Személyesen ismerek ilyen embert...)
szept. 15. 13:50
 6/7 A kérdező kommentje:

Sőt extrémebb példa is eszembe jutott.. aki a BDSM-nek hódol, és azt elvezi hogy a fenekét hurkásra verik, a mellbimbójára fém csipeszeket tesznek...


Szóval kinek mi az élvezetes... most nem ez a kerdés.


Nekem sem annyira a hideg víz egyébként, mert kell önuralom hozzá, de valahogy mégis jó... nem tudom megmagyarázni miért.

szept. 15. 15:21
 7/7 anonim ***** válasza:
A váltófürdő modern egészségmegörző módszer..... a jegesfürdő pedig sok helyen népszokás kn minzt például oroszországban meg gondolom hidegebb helyeken. Állítólag még az ilyen betegségek ellenes is jó, mert erősíti az immunrendszert. =)
tegnap 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!