Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A haverom skizofren es most...

A haverom skizofren es most jar az agyam nekem is ?

Figyelt kérdés
A haverom mar nagyon reg ota mindig mondta, hogy rossz gondolatai vannak es ket szemelyisege van, szorongott, depresszios volt, magaba volt zarkodva mindig.. aztan kezdte mondani hogy jonnek a hangok neki, de nem engedelmeskedik nekuk stb stb.. es igy nem torodtem az ilyenekkel probaltam neki segiteni de nem nagyon astam bele magam ebbe.. de most hirtelen a semmibol nekem is kezdtek hirtelen agressziv, rossz gondolataim lenni es tudom, hogy nem bantanek senkit foleg nem a szeretteimet de olyan nagyon rossz es szorongok amikor eszembe jut valami hulyeseg.. es ilyen gondolatok is vannak “tedd meg”, es “mi van ha meg teszed” stb.. es azon agyalok, hogy a haverom is igy kezdte es skizofren lett.. es most en is az leszek vagy mik ezek? Olvasgattam neten es itt is, hogy mindenkinek vannak rossz, agressziv gondolatai de en szorongok toluk nagyon es felek, hogy mi van ha el veszitodik aza kontroll vagy ilyesmi..
aug. 1. 18:03
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Tehat igazabol nincs is csak most ilyen stresszes, rosszabb idoszakom van, ami igy jon ki rajtam ebbe a formaban?
aug. 15. 12:21
 32/42 anonim ***** válasza:
Úgymond igen.
aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Úgymond ?😭😂 légyszi mondjatok már konkrét valamit.. mert kezdem azt hinni, hogy olyan beteg vagyok mentálisan mint az ilyen sorozat gyilkosok, az őrültek stb stb.. már alkoholt se merek inni a haverokkal , hogy nehogy történjen valami
aug. 15. 12:52
 34/42 anonim ***** válasza:

Konkrétan: senkinek nem fogsz/akarsz ártani, csak magadat szorongatod egy nehéz életszitu szitu miatt ezekkel a gondolatokkal. A sorozatgyilkos aggódik ezeken ? :D dehogy aggódik. De amúgy kerestél már ocd témában a neten? Teljesen átlagemberek akiket érint. Sok ettől retteg amiktől Te is. Van rá kognitív terápia is, ha valaki igényli, én megvagyok nélküle.

Itt a lényeg a rettegésen/szorongáson van. Az agyad pillanatok alatt felvázol sok lehetséges "rettegnivalót" és tesztelgeti, hogy ha rágondol, akkor retteg-e? Idővel, amikor kijössz belőle, és ezek eszedbe jutnak akkor érdekesmód nem okoz ilyet. Olyan, mint a mesebeli ördöghurok, amibe ha bele kerül az ember, úgy tud belőle kijönni, hogyha nem fél, mert a félelem táplálja, és akkor szorít.

Mint a kutyák, akik nem harapnak ha nem félsz tőle: én azóta félek tőlük, mióta ezt tudom:D mégsem harapnak. Egyenlőre mást nem tudok mondani: rettegj nyugodtan, de nem lesz semmi baj.Türelem.

aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
De miert van neha olyan erzesem is mintha akarnek artani de tudom hogy nem tennem meg s ilyenkor bejon a fejembe aza kerdes, hogy lehet tobb szemelyisegem van? Mert mar neten annyi mindent olvastam, hogy meg rosszabb lett
aug. 15. 14:10
 36/42 anonim ***** válasza:
Mert ez a gondolat is szorongást okoz, és mindig azt választod ki, ami a legjobban félelmet kelt, ez ilyen, azaz szar. Aki skizo annak: "betegségbelátás nincs" -azaz nem aggódik azon, hogy ő skizo, nem is tudja. Az ocd-s viszont aggódhat ezen is, de nem skizo, csak ettől fél. Elképzelhető, hogy esetleg tanulsz még és kezdődik a suli/egyetem és ez aggaszt? Akár ez is okozhatja, vagy egy közeli hozzátartozó betegsége/halála, vagy egy kilátástalanabb élethelyzet. Enyhülni fog.
aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Melózok és a melóm elég könnyű igazából csak a telefont nyomkodom, sokat tudok gondolkodni és unatkozni , családi - lelki dolgok is vannak… és szerintem hipochonderség is közre játszik meg az is szerintem, hogy örökké magányosan érzem magam és, hogy soha nem volt komoly kapcsolatom sem, mert sokalok be hamar és váltok
aug. 15. 15:17
 38/42 A kérdező kommentje:
Aza legrosszabb, hogy most olyanokat kreál az agyam, hogy lehet ez az ördög műve és nehogy véletlen az ördögnek engedelmeskedjek tudom egy nagy baromság meg hülyeség de nem tudom honnan jönnek most ezek nekem
aug. 15. 15:18
 39/42 anonim ***** válasza:
Semmi különös ez ilyen, persze, amikor benne van az ember akkor "szörnyűnek látszik". Én is kombináltam minden marhaságot, szorongtam akkora hülyeségeken, hogy csak na -utólag "vicces" is tud lenni. Az ördögös para is gyakori, de bármi, amire fogékony az illető. A régen látott horrorfilmekből is nagyszerűen lehet meríteni szorongani valót, de ez csak egy mumus, ami mindig a legfélelmetesebb alakot ölti, de az ijesztgetésen kívül nem tud mást, de azt nagyon. Agyalós vagy, meg ahogy írtad: "családi - lelki dolgok is vannak…" -ennyi elég ehhez. Ha ezek megoldódnak, akkor ez el fog párologni, de addig is enyhül. Menj el kirándulni, utazni ha teheted, ami új élményt nyújt.
aug. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

ember vedd felvallrol. ez a csirkeseg amit nyomunk 1 honapja alkoholista is jozanabb e tekintetben. vedd felvarrol "skizo vagyok jovan megyek dolgozni ez van aki nem szereti az takarodhat", egy ido mulva egy hulyesegge fog valni ember, es talan nevetni fogsz ezen a dolgon. tegyel pontot a vegere ember.


a rohadt eletbe mar

aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!