Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A haverom skizofren es most...

A haverom skizofren es most jar az agyam nekem is ?

Figyelt kérdés
A haverom mar nagyon reg ota mindig mondta, hogy rossz gondolatai vannak es ket szemelyisege van, szorongott, depresszios volt, magaba volt zarkodva mindig.. aztan kezdte mondani hogy jonnek a hangok neki, de nem engedelmeskedik nekuk stb stb.. es igy nem torodtem az ilyenekkel probaltam neki segiteni de nem nagyon astam bele magam ebbe.. de most hirtelen a semmibol nekem is kezdtek hirtelen agressziv, rossz gondolataim lenni es tudom, hogy nem bantanek senkit foleg nem a szeretteimet de olyan nagyon rossz es szorongok amikor eszembe jut valami hulyeseg.. es ilyen gondolatok is vannak “tedd meg”, es “mi van ha meg teszed” stb.. es azon agyalok, hogy a haverom is igy kezdte es skizofren lett.. es most en is az leszek vagy mik ezek? Olvasgattam neten es itt is, hogy mindenkinek vannak rossz, agressziv gondolatai de en szorongok toluk nagyon es felek, hogy mi van ha el veszitodik aza kontroll vagy ilyesmi..
aug. 1. 18:03
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

broder.


Mas agyalni valamin, es mas a pszichozis. Te agyalsz rajta, tudatodnal vagy csak jon a kaki, hogy lehet te is az leszel mert latsz egy mentalis beteget.


Egy pszichotikus ember a hangokat tenyleg hangnak hallja, nem tudja a valosagot megkulonboztetni a valotlantol, neki olyan mint a valosag pl ha lat mindenhol pokokat, vagy alakokat. Szerinte ez annyira valodi mint neked a szendvics amikor elkeszited reggel es mesz suliba.

aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Ertem.. de akkor mik nalam is ezek a kenyszergondolatos dolgok.. hirtelen kezdodtek es mar tobb mint 1 hete vannak, hol jol vagyok hol nagyon rosszul.. es szerintem neki is igy kezdodott s hopp skizofren lett
aug. 1. 18:32
 3/42 Fingkirály ***** válasza:
80%

A több személyiség nem skizofrénia.


Az disszociatív személyiségzavar.


A skizofrénia többnyire úgynevezett paranoid skizofrénia - ez az, amikor az illetőnek téveszméi vannak, és kihatnak a valós cselekedeteire.


Pl amikor meg van győződve az illető, hogy mittomén, földönkívüliek, a titkosszolgálat, Putyin, satöbbi megfigyelik, és mindenki őt akarja kinyírni, még a saját családtagjai is - és simán rátámad a családjára is, mert kgb-ügynökök :P .... és hasonlók.

aug. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi van neki az most oszinten nem is erdekel de nekem mi lehet ez … sok unalomtol? Sok gondolkodas ? Keresem magamnak a betegsegeket ? Tenyleg ocd beteg vagyok?
aug. 1. 18:54
 5/42 anonim ***** válasza:
45%

broder


fejezd be. igyal vizet vagy valami nyugodj le nem lesz semmi bajod majd 70 evesen menj kardiologiara.

aug. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
De akkor mi ez.. ilyen nincs hogy el veszted a kontrollt vagy ilyesmi igaz?
aug. 1. 20:05
 7/42 anonim ***** válasza:
neked nincs. ha lenne szolnanak a tobbiek. szoval nyugodj meg broder. nekem van mentalis betegsegem/szemelyiseg zavarom is amitol pszichozisom lehet mint a haverodnak es en nem vagyok ennyire benyomva kakival. nyugi broder nyugi nem kell itt a hangyabol elefantot csinalni.
aug. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
De szorongok es nem ertem miert vannak ezek
aug. 1. 21:23
 9/42 anonim ***** válasza:

mert a gatyad tele van milka csokival ember csereld mar le a nacit komolyan. hat ennyit meg maga skizofren nem szorong ember


a kruva eletbe

aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Olyan agressziv rossz gondolatok jonnek hogy sirni tudnek .. es egyik naprol a masikra jott ez .. es nem ertem miert , es felem hogy mi van ha ilyen onkontrol vesztes lesz vagy ilyesmi bar azt olvastam ilyen nincs..
aug. 1. 23:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!